OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XV Niedziela zwykła 10.07.2016

 1. W poniedziałek w kościele św. Bartłomieja dekanalne czuwanie przed Światowymi Dniami Młodzieży. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia i czuwanie indywidualne a od godz. 17.00 do 18.00 czuwanie prowadzi młodzież, które zakończy Msza św. o godz. 18.00. Zapraszamy
 2. 23 lipca w Sandomierzu odbędzie się Dzień Wspólnoty z młodzieżą która przyjedzie do naszej diecezji na Światowe Dni Młodzieży. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00. Będą organizowane wyjazdy grupowe więc zachęcamy do zapisywania się dzieci, młodzieży i dorosłych działających w różnych stowarzyszeniach i grupach parafialnych. Na miejscu coś dla ducha i ciała: modlitwa oraz koncerty różnych zespołów. Zakończenie spotkania koło godz. 21.
 3. Przypominamy, że kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym czynna jest od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej, około godz. 18.30.
 4. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Mickiewicza 16 i prosimy o pomoc mieszkańców Mickiewicza 18.

XIV Niedziela zwykła 03.07.2016

 1. Dziś na Świętym Krzyżu odpust ku czci Najdroższej Krwi Chrystusa i diecezjalna pielgrzymka małżeństw.
 2. Słowo Boże u nas głosi dziś ks. Piotr Kaliciński, misjonarz z RPA. Po Mszy św. będzie można ofiarą wspomóc jego pracę misyjną, a szczególnie budowę kościoła w tamtych warunkach.
 3. Przypominamy o stosownym stroju w miejscach sakralnych.
 4. Przypominamy o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. w niedziele i święta.
 5. Na 20 sierpnia w Licheniu przygotowywane są Rekolekcje Narodowe.
 6. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia codziennie o godz. 17.00. Zapraszamy wyznaczone grupy modlitewne.
 7. Niedziela i Gość Niedzielny do nabycia w zakrystii.
 8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Mickiewicza 14 i na jutro po Mszy św. wieczornej prosimy o pomoc mieszkańców z Mickiewicza 16.
 9. W okresie wakacyjnym kancelaria parafialna będzie czynna po Mszy św. wieczornej, ok. godz. 18.30.
 10. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

XI  Niedziela Zwykła 12.06.2016

 1. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego codziennie o 17.30.
 2. Dziś na Mszy Świętej o g. 10.00 i o g. 11.30 udział wezmą wolontariusze Apostolatu Trzeźwości. Będzie możliwość spotkania indywidualnego. Po Mszy Świętej o g. 18.00 w Św. Duchu będzie  poświęcenie na cmentarzu Grobu Dziecka Utraconego.
 3. W tym tygodniu patronują nam:
 4. - w poniedziałek  – Św. Antoni z Padwy, prez. dK; w tym dniu również procesja fatimska po Mszy Świętej wieczorowej;- we wtorek – Bł. Michała Kozala bpa i m.;- w środę – Bł. Jolanty, z;- w piątek – Św. Brata Alberta Chmielowskiego, z.
 5. 18 czerwca na Jasnej Górze Ogólnopolska Pielgrzymka Trzeźwościowa w intencji trzeźwości.
 6. Młodzież, która pragnie spotkać się z Papieżem Franciszkiem w czasie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.
 7. 20 sierpnia organizowane są w Licheniu Rekolekcje Narodowe.
 8. W okresie do września w każdy III piątek miesiąca  czuwanie nocne na Świętym Krzyżu.
 9. Terminy turnusów oazowych dla dzieci i młodzieży umieszczone są w gablocie.
 10. Przypominamy o stosownym stroju w miejscu sakralnym, a szczególnie podczas Mszy Świętej.
 11. Przypominamy o obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedzielę i święta „nakazane”.
 12. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie o godz. 17.00 prowadzona przez Grupy  Modlitewne :    poniedziałek – KŻR, we wtorek – Domowy Kościół ,w środę – Odnowa w Duchu  Świętym, w czwartek –Wspólnota Modlitwy o Intronizację NSPJ, w piątek – Legion Maryi, sobota – Akcja Katolicka, Rycerstwo Niepokalanej i Grupa modlitewna o trzeźwość.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia w Zakrystii.
 14. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu mieszkańcom ul. Legionów Polskich i prosimy rodziny z ul. Sikorskiego.
 15. Spotkania: Ministranci – czwartek godz. 17.00.
 16.  W przyszłą niedzielę przypada rocznica poświęcenie naszego kościoła.

Uroczystość Najświętszej Trójcy 22.05.2016

 1. Dziś  Uroczystość Najświętszej Trójcy. Wiarę w jednego Boga w Trzech Osobach wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego.
 2. Także dziś  w Sanktuarium Jana Pawła II o godz. 16.00 spektakl pt. : „Ja Ciebie Chrzczę Polsko”, a w naszym kościele duet muzyczny: Artur Bieniek i Kamil Powrózek grają i śpiewają utwory Maryjne. Po Mszy można nabyć płytki z utworami artystów. Informacja na plakacie.
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych  codziennie o godz. 17.30.
 4. W tym tygodniu przypadają:
 5. - we wtorek – NMP Wspomożycieli Wiernych ;  to także dzień powszechnej modlitwy za Kościół w Chinach. Ta intencja będzie nam towarzyszyć podczas nabożeństwa majowego. Zachęcamy też wszystkich parafian do indywidualnej modlitwy w tej intencji oraz w intencji naszych sióstr i braci chrześcijan cierpiących prześladowania także w Chinach.
 6. - w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.  Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy przed kościołem oraz przy ul. Kilińskiego (plac manewrowy). Podczas Mszy Świętej o g. 10.00 dzieci kl. III przystąpią do Komunii Świętej by uczcić swoją I-szą rocznicę. Prosimy także dzieci o sypanie kwiatów podczas Procesji. Rodziny prosimy o udekorowanie okien w naszych domach, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego.
 7. W tym roku uroczystość Bożego Ciała zbiega się z dniem Matki.
 8. W Oktawie Bożego Ciała będzie  procesja Eucharystyczna wokół kościoła.
 9. 27 maja (w piątek) o g. 18.00 bierzmowanie młodzieży.
 10. 28 maja (sobota) pielgrzymka Amazonek do Skarżyska-Kamiennej do Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia.
 11. W przyszłą niedzielę (29 maja) odbędzie się w naszym mieście Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem:  „Wybierzmy  życie”.
 12. Młodzież chcącą spotkać się z Papieżem Franciszkiem w czasie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.
 13. Terminy turnusów oazowych dla dzieci i młodzieży umieszczone są w gablocie.
 14. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie o godz. 17.00 prowadzona przez Grupy  Modlitewne : w poniedziałek – członkowie Żywego Różańca, we wtorek – rodziny Domowego Kościoła, w środę – Odnowa w Duchu  Świętym, w czwartek – wspólnota modlitewna o Intronizację NSPJ, w piątek – Legion Maryi, sobota – Akcja Katolicka, Rycerstwo Niepokalanej i Grupa Modlitewna o Trzeźwość;
 15. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu mieszkańcom ul. 11-go Listopada i prosimy rodziny z ul. Hanki Sawickiej.
 16. Spotkania: Ministranci – czwartek godz. 17.00.
 17. Pielgrzymka do Sulisławic w sobotę po oktawie Bożego Ciała.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 15.05.2016

 1. Jutro Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 6.30, 8.30, 10.00 i 18.00. To także misyjny Dzień Chorych. Msza św. w intencji chorych o godz. 10.00. Koniec okresu wielkanocnego.
 2. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dzień modlitwy za kapłanów.
 3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Świętej.
 4. Prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela do nabycia w zakrystii.
 5. W piątek 20 maja wyjazd na nocne czuwanie na Święty Krzyż. Autokar wyjeżdża o godz. 18.45 spod naszego kościoła.
 6. W sobotę 21 maja pielgrzymka Odnowy w Duchu Świętym na Jasną Górę.
 7. Także 21 maja Diecezjalne Spotkanie KCPR w Sandomierzu. Rozpoczęcie Msza św. o godz. 10.00
 8. 22 maja w Sanktuarium Jana Pawła II w Staszowie o godz. 16.00 spektakl pt. : „Ja Ciebie Chrzczę Polsko”. Informacja na plakacie.
 9. 26 maja Uroczystość Bożego Ciała. Procesja wyruszy o godz. 10.00 z naszej świątyni. Wtedy też rocznica Pierwszej Komunii Świętej.
 10. 27 maja o godz. 18.00 Sakrament bierzmowania dla młodzieży naszej parafii.
 11. 28 maja pielgrzymka Amazonek do Skarżyska.
 12. 29 maja zapraszamy na Marsz Dla Życia i Rodziny.
 13.  Próba klas 3 przed bierzmowaniem we wtorek o godz. 16.00
 14. Klasy 1 gimnazjum zapraszamy na spotkanie we środę o godz. 18.30
 15.  Spotkania: ministranci w czwartek o godz. 18.00; schola w piątek o godz. 16.00; Oaza w piątek o godz. 19.00, nauka gry na gitarze w sobotę o godz. 16.00 i 19.00.
 16. Młodzież chcącą spotkać się z Papieżem Franciszkiem w czasie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.
 17. Terminy wakacyjnych turnusów oazowych dla dzieci i młodzieży umieszczone są w gablocie.

 

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego  8.05. 2016r.

 1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po ostatniej Mszy Świętej uroczyste wyniesienie figury Jezusa  Zmartwychwstałego. Rozpoczyna się przygotowanie do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Modlitewne czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego odbędzie w sobotę po Mszy Świętej wieczorowej. Zakończenie adoracji o północy.
 2. Dziś na  prośbę Ojca Świętego odbędzie się zbiórka do puszek na ofiary trzęsienia ziemi w Ekwadorze.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypadają:- w poniedziałek – przeniesiona Uroczystość Św. Stanisława b. m., Patrona Polski;- w piątek – MB Fatimskiej – procesja z figurą Matki Bożej po Mszy wieczorowej;- w sobotę – Święto Św. Macieja Ap.- w przyszłą niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego; po Mszy wieczorowej spotkanie Akcji Katolickiej.
 4. Rocznica I-szej Komunii Świętej dzieci odbędzie się  w Boże Ciało.  Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału. Bierzmowanie młodzieży 27 maja.
 5. 29 maja odbędzie się w naszym mieście Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem: „Wybieram życie”.
 6.  Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie o godz. 17.00. Zapraszamy Grupy  Modlitewne : w poniedziałek – członkowie Żywego Różańca,we wtorek – rodziny Domowego Kościoła,w środę – Odnowa w Duchu  Świętym,w czwartek – wspólnota modlitewna o Intronizację NSPJ,w piątek – Legion Maryi,sobota – Akcja Katolicka, Rycerstwo Niepokalanej i Grupa Modlitewna o Trzeźwość;
 7. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Jodłowej i prosimy rodziny z ul. Leśnej.

 

VI Niedziela Wielkanocy 1.05.2016

 1. Ksiądz Biskup Ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz dekretem z dnia 23.04.2016 kaplicę naszego szpitala ustanawia miejscem stacyjnym Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia, aby każdy kto ją  nawiedzi mógł otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Od dziś wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia o g. 17.00, a od g. 17.30 nabożeństwa majowe.
 3. Także dziś po sumie spotkanie KŻR i Rycerstwa Niepokalanej.
 4. Od poniedziałku do środy przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.
 5. Ponadto w tym  tygodniu:- w poniedziałek – 2 maja Wsp. Św. Atanazego i Św. Zygmunta. Dzień Flagi;- we wtorek Uroczystość NMP Królowej Polski – Narodowe Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość w Wiśniowej i w sanktuarium św. Jana Pawła II.  Msza Święta dla uczestników Uroczystości o g. 12.15. U nas Msze Święte jak w niedzielę. O g. 10.00 Msza Święta za Ojczyznę, a o g. 18.00 Msza Święta za zmarłych i różaniec z wypominkami;-I-szy czwartek miesiąca – Msza Święta o 18.00 dla wszystkich grup parafialnych;-I –szy piątek miesiąca Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba. Początek nowenny  przed uroczystością Zesłania Ducha Św.- I-sza sobota miesiąca (Wsp. NMP Matki Łaski Bożej).7 maja Uroczysta celebracja z okazji Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski w Zawichoście jako wydarzenie diecezjalne na które wszystkich serdecznie zapraszamy. Wyjazd autokarem od naszego kościoła o g. 13.00 a następnie 13.20 z Rynku. Rozpoczęcie Uroczystości w Zawichoście o g. 15.00 pod przewodnictwem Pasterza Diecezji.
 6. W przyszłą niedzielę – 8 maja – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży organizowana jest Akcja honorowego oddawania krwi pod hasłem „Krew darem życia”. Na parkingu za kościołem w godz. od 9.00 do 13.00 będzie autobus, w którym będzie można oddać krew.
 7. Tygodniki: Niedziela i Gość Niedzielny do nabycia w Zakrystii.
 8. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Sosnowej i prosimy rodziny z ul. Jodłowej.
 9. Spotkania: Ministranci – czwartek godz. 17.00.
 10. ROCZNICA  I Komunii Świętej w Boże Ciało 26 maja
 11. Sakrament Bierzmowania w naszej parafii będzie 27 maja o godz. 18.00

V Niedziela Wielkanocna 24.04.2016

 1. Dziś Ogólnopolska Niedziela Modlitw za kierowców.
 2. W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka dziś zbiórka do puszek na pomoc dla Ukrainy.
 3. W tym tygodniu przypadają: poniedziałek – święto św. Marka Ewangelisty, o godz. 18.00 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie; wtorek – wspomnienie NMP Dobrej Rady; środa – Narodowy Dzień Pokuty za grzechy przeciwko życiu. o godz. 18.00 Msza św. za dzieci i osoby podejmujące duchową adopcję; czwartek – wspomnienie pierwszej świętej pary małżeńskiej-Zelii i Ludwika Martin, rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus; piątek – Święto Św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy.
 4. W sobotę w Sandomierzu Dzień Otwartej Furty Seminarium. Dzieci i młodzież będą pod opieką naszych księży. Zapisy do wtorku.
 5. W sobotę także pielgrzymka do Szwagrowa do Sanktuarium Jezusa Miłosiernego. Rozpoczęcie Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 w naszym kościele a potem wyjazd. Na miejscu możliwość przejścia przez Bramę Miłosierdzia dla uzyskania odpustu jubileuszowego.
 6. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie KŻR.
 7. Od przyszłej niedzieli 1 maja początek nabożeństw majowych ku czci Matki Bożej. Zachęcamy do odnawiania kapliczek przydrożnych i do modlitwy.
 8. 7 maja Diecezjalny Dzień Wdzięczności za chrzest Polski. Pielgrzymka autokarowa do Zawichostu. Zachęcamy do wzięcia udziału.
 9. 8 maja od godz. 9.00 będzie możliwość oddania krwi na potrzeby ŚDM. Przygotowany autobus będzie znajdował się na parkingu obok kościoła.
 10. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Wiosennej i Konwaliowej i prosimy rodziny z ul. Sosnowej we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 11. Młodzież Gimnazjum klas 3 zapraszamy na spotkanie we wtorek, środę i czwartek od godz. 16.00 do 17.30. Do wyboru jeden dzień.
 12. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych.

IV Niedziela Wielkanocna 17.04.2016

 1. Dobiegły końca uroczyste obchody 1050-lecia jubileuszu Chrztu Polski. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza i rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o powołania do służby w Kościele. Z tej racji przed każdą Mszą św. w tygodniu modlitwy w intencji o powołania kapłańskie i zakonne.
 2. Dziś po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej w salce na plebani.
 3. W najbliższą sobotę uroczystość Św. Wojciecha – Głównego Patrona Polski.
 4. Trwa Rok Miłosierdzia. Codziennie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 5. Tygodniki katolickie: Niedziela i Gość Niedzielny do nabycia w zakrystii.
 6. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Dąbrowskiego i prosimy na poniedziałek na godz. 18.30 rodziny z ul. Wiosennej i Konwaliowej.
 7. Informacja o bezpłatnych badaniach mammograficznych i cytologicznych znajduje się na plakacie w gablocie przy krzyżu misyjnym.
 8. W przyszłą niedzielę 24 kwietnia zbiórka do puszek na pomoc dla Ukrainy.
 9. Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu zaprasza 30 kwietnia już na XVI Dzień Otwartej Furty. Zapraszamy dzieci i młodzież. Będzie organizowany wyjazd autokarem. Zapisy w zakrystii i u księży.
 10. Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Staszowie zaprasza młodzież, rodziców i wszystkich zainteresowanych na Dzień Przedsiębiorczości, który odbędzie się 22 kwietnia o godz. 9.00./na spotkanie z nauczycielami, uczniami, absolwentami szkoły, przedsiębiorcami i przedstawicielami instytucji wspomagającymi lokalny rynek pracy./
 11. Spotkania grup: Ministranci w czwartek rozpoczynają Mszą św. o godz. 18.00 a potem spotkanie formacyjne; Gimnazjum klasy 1 – wtorek godz. 16.00;gimnazjum klasy 2 – wtorek godz. 19.0, Gimnazjum klasy 3 w środę o godz. 19.00 Scholka w piątek o godz. 16.00, Oaza w piątek o godz. 19.00, nauka gry na gitarze w sobotę o godz. 16.00 i 19.00.
 12.  Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, obfitości łask i opieki Maryi.

III Niedziela Wielkanocna 10.04.2016

 1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Biblijny pod hasłem – Gdy usłyszeli Ewangelię, przyjęli chrzest w imię Pana Jezusa /Dz. Ap. 19,5/. Zachęcamy wszystkich do czytania Pisma Świętego zarówno indywidualnie jak i w rodzinach.
 2. Dziś przypada również 6-ta rocznica katastrofy Smoleńskiej, a 13 kwietnia w środę Światowy Dzień Pamięci Ofiar Katynia. Po Mszy Świętej różaniec fatimski o pokój na świecie i za ofiary Smoleńska i Katynia.
 3. W dniach 14,15,16 kwietnia Centralne Uroczystości Jubileuszowe Chrztu Polski. 14 kwietnia odbędą się w Gnieźnie a 15 i 16 kwietnia w Poznaniu.
 4. W przyszłą niedzielę – Niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczyna się Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Po Mszy Świętej wieczorowej spotkanie Akcji Katolickiej w salce na plebanii.
 5. Codziennie o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, zapraszamy do udziału wszystkich parafian, a także Parafialne Grupy  Modlitewne :    – w poniedziałek – KŻR,- we wtorek – rodziny z Domowego Kościoła,- w środę – Wspólnotę Odnowy w Duchu  Świętym,- w czwartek – Wspólnotę modlitewną o Intronizację NSPJ oraz wszystkich na wspólne dziękczynienie za dar chrztu Polski.- w piątek – członków Legionu Maryi,-w sobotę – Akcję Katolicką, Rycerstwo Niepokalanej i Grupę Trzeźwościową;
 6. Przy figurze Matki Bożej można nabyć kropielniczki.
 7. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na opłacenie rachunku za ogrzewanie kościoła w miesiącu marcu.
 8. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu mieszkańcom bloku przy ul. Kołłątaja 1 i serdecznie prosimy o pomoc rodziny z ul. Dąbrowskiego.
 9. Spotkania: Ministranci – czwartek godz. 18.00; scolka – piątek godz. 16.00; Oaza – piątek godz. 19.00; nauka gry na gitarze – sobota godz. 16.00 i 19.00.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 27.03.2016

 1. Dziś Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, O godz. 18.00 Msza Święta za dzieci zagrożone ideologią GENDER oraz za osoby modlące się za dzieci.
 2. Jutro Msze Święte wg porządku niedzielnego.
 3. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocy i z tego powodu w piątek nie obowiązuje post.
 4. W tym tygodniu przypada I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca.
 5. W środę nowenna do NMP Nieustającej Pomocy.
 6. W przyszłą niedzielę spotkanie KŻR  i Rycerstwa Niepokalanej.
 7. Od Wielkiego Piątku codziennie trwa Nowenna  do Bożego Miłosierdzia.
 8. 3 kwietnia Niedziela Miłosierdzia Bożego.
 9. Codziennie o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego prowadzona przez Grupy  Modlitewne : – w poniedziałek – KŻR, we wtorek – Domowy Kościół,w środę – Odnowa w Duchu  Świętym, w czwartek – Intronizacja NSPJ, w piątek – Legiony Maryi, sobota – Akcja Katolicka, Rycerstwo Niepokalanej i Grupa Trzeźwościowa;
 10. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu mieszkańcom bloku przy ul. Kołłątaja 2  i prosimy rodziny z bloku Kołłątaja3 we wtorek.
 11. Z okazji Świąt Wielkiej Nocy drogim Parafianom i naszym Gościom życzę, aby Zmartwychwstanie było niewyczerpanym źródłem miłości, szczęścia  i radości.

Niedziela Palmowa 20.03.2016

 1. Niedziela Palmowa – Kościół święci w tym dniu triumfalny wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach Świętych. Rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ.
 2. Wielki Czwartek – o g. 10.00 w Bazylice katedralnej w Sandomierzu będzie sprawowana, pod przewodnictwem Pasterza Diecezji Ks. Bpa Krzysztofa Nitkiewicza, uroczysta Msza Święta z poświęceniem krzyżma i oleju chorych. W naszym kościele Liturgia  Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o g. 18.00. na zakończenie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do g. 22.00
 3. Wielki Piątek – Męki Pańskiej obowiązuje post ścisły. Początek Liturgii o g. 18.00. zakończenie przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz.  24.00. Ofiary składane podczas Adoracji Krzyża przeznaczone są na Grób Pański. W Wielki Piątek wierni są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, czyli do spożycia jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i dzieci winni zachować wstrzemięźliwość od pokarm mięsnych. Zachęcam wiernych, aby zachowali wstrzemięźliwość od spożywania mięsa także w Wielką Sobotę aż do rozpoczęcia liturgii Wigilii Paschalnej.
 4. Wielka Sobota – Wigilia Paschalna, poświęcenie pokarmów od g. 9.00 do g. 12.00. Tradycyjnie pamiętajmy w tym dniu o dzieleniu się darami z potrzebującymi. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o g. 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie do godz. 22.00.
 5. Organizujemy wyjazd do Sandomierza w Wielki Czwartek Liturgicznej Służby Ołtarza, na Mszę św. o godz. 10.00. Wyjazd godz. 8.30, zapisy u księży.
 6. W czasie Triduum Paschalnego można codziennie uzyskać odpust zupełny na warunkach zwykłych.
 7. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej w salce na plebanii.
 8. Kwiaty do Grobu przynosimy w Wielki Czwartek.
 9. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Procesja Rezurekcyjna rozpocznie się o g. 6.00.
 10. Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie o g. 15.00 prowadzona przez Grupy  Modlitewne : – w poniedziałek – KŻR, we wtorek – Domowy Kościół, w środę – Odnowa w Duchu  Świętym, w czwartek – Intronizacja NSPJ, w piątek – Legiony Maryi, sobota – Akcja Katolicka, Rycerstwo Niepokalanej i Grupa Trzeźwościowa;
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gość Niedzielny i Niedziela w zakrystii.
 12. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu mieszkańcom bloku przy ul. Kołłątaja 4  i prosimy rodziny z bloku Kołłątaja 2.
 13. Młodzież gimnazjalną zapraszamy na spotkania: klasy 1 – wtorek godz. 17.00; klasy 2 – wtorek godz. 18.30; klasy 3 – środa godz. 17.00

IV Niedziela Wielkiego Postu 6.03.2016

 1. Dziś niedziela radości – Laetare. W naszej parafii trwają rekolekcje Domowego Kościoła.
 2. We wtorek 8 marca Dzień kobiet – naszą życzliwość wyraźmy dobrym słowem, gestem i modlitwą. Wieczorem MSza św. w intencji kobiet.
 3. W tym tygodniu w czwartek rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Św. Józefa.
 4. Rekolekcje parafialne rozpoczną się w niedzielę 13 marca i potrwają do środy 16 marca.
 5. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Dla dzieci o godz. 16.00; dla dorosłych o godz. 17.00 a dla młodzieży o godz. 19.00.
 6. Codziennie o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 7. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom bliku przy Kołłątaja 8 i prosimy rodziny z bloku Kołłataja 6.
 8. Na 18 marca organizowany jest wyjazd do Kałkowa na Misterium Męki Pańskiej. Wyjazd o godz. 9.00 z Rynku obok Apteki. Zapisy u Pani Więckowskiej.
 9. Spotkania: Scholka w piątek o godz. 15.30; Oaza w piątek godz. 18.00; nauka gry na gitarze – sobota godz. 16.00 i 19.00.

III Niedziela Wielkiego Postu 28.02.2016

 1. Dziś o godz. 17.00 Gorzkie Żale.
 2. W dniach 4-6 marca w Sandomierzu odbywać się będą rekolekcje dla KŻR naszej diecezji. Zgłoszenia w zakrystii.
 3. We wtorek 1 marca Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. O godz. 18.00 Msza św. za zmarłych z wypominkami.
 4. Jak każdego 2 dnia miesiąca /środa/ po wieczornej Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Mszą św. o godz. 20.00.
 5. W tym tygodniu wypada 1 czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 6. W piątek Święto św. Kazimierza Królewicza.
 7. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie Kółek Żywego Różańca.
 8. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 13-16 marca. Na zakończenie rekolekcji spowiedź wielkopostna.
 9. Zapraszamy na drogi krzyżowe w piątki – o godz. 16.00 dla dzieci, 17.00 – dla dorosłych i 19.00 – dla młodzieży. Z racji odprawienia Gorzkich Zali i drogi krzyżowej można zyskiwać odpust zupełny.
 10. Decyzją Ks. Biskupa Droga Krzyżowa w piątki odbywać się będzie w naszym mieście na przemian w parafii św. Bartłomieja i w naszej. Najbliższa w piątek o godz. 16.30 w kościele św. Bartłomieja.
 11. Podobnie jak w latach ubiegłych istnieje możliwość przekazania 1% podatku na Caritas z dopiskiem: cel szczegółowy dla parafii św. Barbary w Staszowie.
 12. Codziennie o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia prowadzona przez grupy modlitewne: poniedziałek – KŻR; wtorek – Domowy Kościół; środa – Odnowa w Duchu Św.; czwartek – Intronizacja NSPJ; piątek – Legion Maryi; sobota – Akcja Katolicka i Grupa Trzeźwościowa.
 13. Zapowiedzi godz. 10.00.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia w zakrystii. Jest też możliwość nabycia baranków wielkanocnych.
 15. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom bloku Kołłątaja 8 i prosimy rodziny z Kołłątaja 6.
 16. Spotkania – Klasy 3 gimnazjumśroda, godz. 18.30; ministranci – czwartek godz. 18.00; oaza – piątek godz. 17.30; nauka gry na gitarze – sobota godz. 16.30 i 19.00.

 

I Niedziela Wielkiego Postu 14.02.2016

 1. Dziś I Niedziela Wielkiego Postu. Dzień modlitwy za narody słowiańskie. Dziękujemy siostrze Renacie nazaretance za przybliżenie charyzmatu sióstr i pracy misyjnej na Ukrainie. Gorzkie Żale z nauką pasyjną o g.17.00. Msze Święte wieczorem codziennie o g. 18.00.
 2. W tym tygodniu przypadają:– w poniedziałek 15 lutego – przypada Wsp. Bł. Michała Sopoćki -spowiednika św. Faustyny i patrona spowiedników, którego relikwie  spoczywają w Kaplicy Bożego Miłosierdzia; Codziennie o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do godz. 18.00. W czwartek o g. 18.00 Msza Święta z modlitwą uwielbienia.
 3. Droga Krzyżowa: dla dzieci w piątek o godz. 16.00. Dla dorosłych o godz. 17.00 a dla młodzieży o godz. 19.00.
 4. Gorzkie Żale  w niedzielę o godz. 17.00
 5. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach:13-16 marca. Program rekolekcji podamy w terminie późniejszym.
 6. Rekolekcje dla KŻR w naszej diecezji odbędą się w Sandomierzu w dniach 4-6 marca. Zgłoszenia w zakrystii.
 7. Decyzją Ks. Biskupa Droga krzyżowa w piątki odbywać się będzie w naszym mieście na przemian w parafii św. Bartłomieja i w naszej. Najbliższa w piątek o godz. 16.30 w kościele św. Bartłomieja.
 8. Podobnie jak w latach ubiegłych istnieje możliwość na przekazanie 1% podatku na Caritas, z dopiskiem: cel szczegółowy -dla par. Św. Barbary w Staszowie.
 9. W przyszłą niedzielę spotkanie Akcji Katolickiej w salce na plebani.
 10. Dziękujemy rodzinom, które przyjmują młodzież na Światowe Dni Młodzieży i prosimy o zwrot wypełnionych formularzy.
 11. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. KEN 13 i prosimy  rodziny z ul. Kołłątaja 10 w poniedziałek po Mszy Świętej wieczorowej.
 12. Spotkania: Gimnazjum klasy 1 – wtorek godz. 17.00; klasy 2 – środa godz. 17.00 i klasy 3 – czwartek godz. 17.00; ministranci – czwartek godz. 18.00; Oaza – piątek godz. 17.00; nauka gry na gitarze – sobota godz. 16.00

V Niedziela zwykła 7.02.2016

 1. Dziś obchodzony jest w Kościele Powszechnym Dzień Modlitw refleksji przeciwdziałania handlowi ludźmi i ich niewolniczej pracy.
 2. W bieżącym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada: w poniedziałek 8 lutego Wsp. Św. Józefiny Bakhity; we wtorek 9 lutego Wsp. Bł. Anny Katarzyny Emmerich, dz. w środę 10 lutegoPopielec – rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte o g.6.30, 17.00 i 18.00. Podczas każdej Mszy Świętej posypanie głów popiołem. Przypominamy, że w Środę Popielcową wszystkich od 18 do 60 roku życia obwiązuje post ścisły, czyli nie tylko wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, ale również ograniczenie ilości spożywanych w tym dniu posiłków. Kościół w okresie całego Wielkiego Postu zachęca do podejmowania praktyk pokutnych  jak: modlitwa, post, jałmużna, a też innych form okazywania miłosierdzia. Środa Popielcowa rozpoczyna Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty, a od I niedzieli Wielkiego Postu Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Dziś i jutro można przynosić stare palmy do spalenia na popiół na Środę Popielcową; w czwartek 11 lutego Wsp. NMP z Lourdes, Światowy Dzień Chorego; Msza Święta dla chorych i starszych o g. 10.00. Pomóżmy osobom potrzebującym pomocy przybyć na tę godzinę do kościoła. Od czwartku Msze Święte wieczorem będą już od g. 18.00.!!!
 3. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi krzyżowej w piątki: dla dzieci o godz.16.00, dla dorosłych o godz. 17.00 i dla młodzieży o godz. 19.00
 4. Gorzkie Żale w niedziele o g. 17.00.
 5. W sobotę 13 lutego po Mszy Świętej wieczorowej różaniec fatimski.
 6. W przyszłą niedzielę przypada Święto Świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy. Dzień Modlitwy za narody słowiańskie.
 7. 15 lutego przypada Wsp. Bł. Michała Sopoćki – spowiednika Św. Faustyny i patrona spowiedników.
 8. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i uczniów odbędą się dniach 13-16 marca. Program podamy w późniejszym terminie.
 9. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy mieszkańców bloku KEN 13 w poniedziałek po Mszy Świętej wieczorowej.
 10. Serdecznie prosimy o zgłaszanie rodzin chętnych przyjąć młodych pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży w dniach od 20-25 lipca.
 11. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie będzie 18 lutego o godz. 18.00

II Niedziela Zwykła 17.01.2016

 1. Dziś Dzień Judaizmu – modlitwa za wyznawców religii mojżeszowej a także Światowy Dzień Imigranta i Uchodźcy. Jutro rozpoczyna się w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Z myślą o tym zachęcamy do udziału we Mszach Świętych i modlitwy w tej intencji.
 2. Mszą św. o godz. 15.00 na Hali Sportowej rozpocznie się już XXVII Regionalny Festiwal Kolęd i Pastorałek.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: wtorekŚw. Józefa Sebastiana Pelczara; czwartekŚw. Agnieszki.
 4. W kalendarzu cywilnym w tym tygodniu obchodzony jest Dzień Babci i Dziadka. Osobom starszym życzymy dużo zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz należnego im szacunku w społeczeństwie.
 5. W piątek 22 stycznia od rana do godz. 9.30 na parkingu przy kościele można składać złom elektryczny i elektroniczny, Środki zebrane z tej inicjatywy będą jako pomoc przy budowie studni, szkół i szpitali w krajach misyjnych.
 6. Od września 2016r. rozpoczyna działalność Niepubliczne Przedszkole Specjalne Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym MY I ŚWIAT. Kontakt dla zainteresowanych przy ul. Wschodniej 18, tel. 606 824 082.
 7. Od 2 lutego rozpoczyna się nowy Cykl Seminarium Odnowy w Duchu Świętym. Wszystkich, którzy chcą pogłębić i umocnić wiarę zapraszamy na spotkanie.
 8. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła rodzinom z KEN 5 i prosimy o pomoc rodziny z KEN 7 po Mszy św. wieczornej w poniedziałek.
 9. W związku z kończącym się rokiem obchodzonym ku czci bł. Edmunda Bojanowskiego – 31 stycznia będziemy gościć w naszej parafii Siostry Służebniczki Dębickie z relikwiami tego Błogosławionego.
 10. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie kapłanów podczas wizyty duszpasterskiej, a także za ofiary składane na potrzeby kościoła. W tym tygodniu pragniemy odwiedzić:

Poniedziałek 18 stycznia
15.00 – ul. Kołłątaja 6,8, 10.

Wtorek 19 stycznia
15.00 – ul. Kołłątaja 1, 4.

Środa 20 stycznia
15.00 – ul. Kołłątaja 2, ul. Mickiewicza 42 i 48.

Czwartek 21 stycznia
15.00 – ul. Kołłątaja 3, ul. Mickiewicza 46 i 48.

Piątek 22 stycznia
15.00 – ul. Mickiewicza 52, 54 i domy nad sklepami przy Mickiewicza i Konstyt. 3 Maja.

Sobota 23 stycznia
9.00 – wizyty ze zgłoszeń /jeśli ktoś nie mógł przyjąć kapłana w czasie wyznaczonych wizyt można po Mszach św. zgłaszać w zakrystii/

Niedziela Chrztu Pańskiego 10.01.2016

 1. Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego. Przed Mszą św. o godz. 11.30 jasełka w wykonaniu dzieci i młodzieży ze Staszowskiego Ośrodka Kultury. Po Mszy św. koncert kolęd w wykonaniu dzieci
 2. Ofiary składane na tacę przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. W następną niedzielę 17 stycznia Regionalny Przegląd Kolęd i Pastorałek rozpocznie się Mszą Św. o godz. 15.00 na hali sportowej przy PSP nr 3.
 4. Codziennie o 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 5. Zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego – 22 stycznia w godzinach porannych do godz. 9.30, w ramach pomocy misjonarzom w Afryce.
 6. Spotkanie pielgrzymów udających się do Fatimy odbędzie się 17 stycznia o godz. 18.00 w kościele św. Bartłomieja.
 7. Plan wizyty duszpasterskiej

Poniedziałek 11 stycznia
15.00 – ul. Mickiewicza 20, 22, ul. Kilińskiego 16.

Wtorek 12 stycznia
15.00Konstytucji 3 Maja 12 /wejście od 1, 4 i 10 klatki/

Środa 13 stycznia
15.00 – ul. Mickiewicza 14, 16, 18

Czwartek 14 stycznia
15.00 – ul. Konstytucji 3 Maja 14, 16, 18.

Piątek 15 stycznia
15.00 – ul. KEN 1, KEN 3, KEN 5

Sobota 16 stycznia
9.00KEN 7, KEN 9, KEN 11, KEN 13.

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 3.01.2016

 1. We wtorek Msza Św. i różaniec wspominkowy za zmarłych polecanych w wypominkach.
 2. W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Na Mszach św. poświęcenie kredy i kadzidła. Taca przeznaczona na misje. Po Mszy św. o godz. 11.30 wyruszy po raz kolejny Orszak Trzech Króli – od naszego kościoła, koło kościoła św. Bartłomieja w stronę Rynku, gdzie nastąpi ceremonia pokłonu Dzieciątku.
 3. W środę spotkanie opłatkowe rozpocznie się o godz. 15.00 koronką do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy wszystkie wspólnoty parafialne. Spotkanie na salce w dawnej kaplicy.
 4. W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego. Po sumie przy Żłóbku kolędowanie dzieci Jezusowi. Zapraszamy do udziału.

Plan wizyty duszpasterskiej:
Poniedziałek 4 styczeń
Godz.9.00 – ul. Traugutta, ul. Bema, ul. Łacznik, ul. Wybickiego /Zawadzkiego/
Godz. 14.00 – ul. Raczyńskiego /Sawickiej/, ul. Powstańców Styczniowych /Krasickiego/

Wtorek 5 styczeń
15.00 – ul. Dąbrowskiego, ul. Mickiewicza 4, 6, 8 i 4A

Czwartek 7 styczeń
15.00 – ul. Kilińskiego 3 i 8

Piątek 8 styczeń
15.00 – ul. Kilińskiego 1, 4, 6.

Sobota 9 styczeń
9.00 – ul. Kilińskiego 10, 12, 14, 18.

PLAN WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ

Wtorek 29.12.2015
9.00 – ul. Leśna i 11 listopada /do szpitala/
15.00bloki za szpitalem i ul. Sosnowa.

Środa 30.12.2015
9.00 – ul. 11 listopada /od ul. Sawickiej do szpitala/ i ulice przyległe: Rzeszowska, Świętokrzyska, Kielecka, Sandomierska, Małopolska, Słowiańska.
15.00 – ul. Jodłowa.

Czwartek 31.12.2015
9.00 – ul. Legionów Polskich.

Sobota 2.01.2016
9.00 – ul. Sikorskiego, Wiosenna, Konwaliowa.

Boże Narodzenie 25.12.2015

 1. Dziękujemy naszemu Gościowi – ks. Czesławowi Murawskiemu za wygłoszone do nas Słowo Boże. Dziękujemy także wolontariuszom za pomoc w budowie i ubieraniu szopki. W zamyśle twórców nawiązuje ona do Roku Miłosierdzia i Jubileuszu Chrztu Polski.
 2. Jutro Święto Św. Szczepana. Taca przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego.
 3. W niedzielę najbliższą – Niedziela Świętej Rodziny. Zachęcamy do rodzinnego przeżywania tej uroczystości.
 4. Od wtorku rozpoczniemy wizytę duszpasterską od Golejowa i osiedla domów jednorodzinnych. Plan kolędy w najbliższym czasie.
 5. Wszystkim Gościom i parafianom życzymy, by Chrystus, który przyszedł na ziemię znalazł miejsce w życiu każdego człowieka i każdej rodziny, w miejscu pracy i wypoczynku, w życiu naszej Ojczyzny. Niech Jego Miłość i Miłosierdzie przemieniają nas.

IV Niedziela Adwentu 20.12.2015

 1. W czwartek ostatnie roraty. Wigilia Bożego Narodzenia w tym dniu nie będzie Mszy św. wieczorowej.
 2. Pasterka tradycyjnie o północy. W dzień Bożego Narodzenia i w dugi dzień Świąt Msze św. według porządku niedzielnego. Taca z Pasterki na Diecezjalny Fundusz Obrony Życia.
 3. W przyszłą niedzielę przypada Święto Św. Rodziny z Nazaretu. O godz. 17.00 Msza św. za dzieci objęte modlitwą i osoby podejmujące adopcję.

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 22.11.2015

 1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – Święto patronalne Akcji Katolickiej i Wspólnoty modlitewnej o Intronizację Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uroczysta Msza Święta o g. 11.30. po której będzie spotkanie w salce na plebanii.
 2. W dniu dzisiejszym można uzyskać Odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi Wszechświata („O Jezu Najsłodszy Odkupicielu rodzaju ludzkiego…”).
 3. Wczoraj rozpoczął się XXI Diecezjalny Tydzień Biblijny. Zachęcamy do czytania Pisma Świętego w rodzinach.
 4. W sobotę, 28 listopada, w Bazylice Katedralnej o g. 15.00 – uroczyste rozpoczęcie jubileuszu 1050 – lecia chrztu Polski i nowego roku liturgicznego pod hasłem: ”Nowe życie w Chrystusie”. Uczestnicy otrzymają świecę jubileuszową dla swoich parafii.
 5. Dziś Wsp.  Św. Cecylii, patronki muzyki sakralnej i śpiewu kościelnego;
 6. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypadają:- w środę – Wsp. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej dz. m.- Msza dla kolejarzy o g. 17.00,;  w środę Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy;przypada też Wsp. pierwszej Bł. pary małżeńskiej Alojzego i Marii Quattrocchich – ich wstawiennictwu polecamy nasze rodziny; od środy też rozpoczyna się nowenna do Świętej Barbary przed uroczystością odpustowa w naszej parafii;; w piątek – o godz. 17.00 Msza Święta w intencji dzieci zagrożonych deprawacją oraz za osoby podejmujące duchową adopcję;  w przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent; Roraty codziennie  o g. 6.00;
 7. Codziennie o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego prowadzona przez Grupy Modlitewne:- w poniedziałek – KŻR,- we wtorek – Domowy Kościół,- w środę – Odnowa w Duchu Świętym,- w czwartek – Intronizacja NSPJ,- w piątek – Legiony Maryi,- w sobotę – Akcja Katolicka, Rycerstwo Niepokalanej i Grupa Modlitewna o trzeźwość;
 8. Każdego dnia o g.16.30 różaniec za zmarłych.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 10. Prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła  rodziny  ul. Konst 3 Maja 12 z numerów  51 – 100.
 11. Spotkania: Ministranci – czwartek godz. 17.00. Scholka – piątek godz. 16.00; OAZA – piątek godz. 18.00; Gitary – sobota godz. 16.00 i 18.00;

XXXIII Niedziela Zwykła 15. 11. 2015

 1. Dziś – modlimy się za ofiary  zamachu terrorystycznego w Paryżu i w solidarności serc wyrażamy współczucie rodzinom ofiar. Liturgia słowa dziś zwraca naszą uwagę na powtórne przyjście Chrystusa, zmartwychwstanie umarłych, sąd ostateczny oraz tryumf Syna Bożego i wszystkich zjednoczonych z Nim przez łaskę .
 2. - we wtorek – Wsp. Św. Elżbiety Węgierskiej;- w środę – Wsp. Bł. Karoliny Kózkówny, dz.  m., patronki Ruchu Czystych Serc, która zginęła 18 XI 1914 roku, broniąc cnoty czystości i godności kobiety.  Nowenna do NMP  Nieustającej Pomocy;- w czwartek – Wsp. Bł. Salomei,- w piątek – Wsp. Św. Rafała Kalinowskiego, prezb;- sobotę – Wsp. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
 3. Za tydzień – ostatnia niedziela roku liturgicznego, a zarazem uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, święto patronalne Akcji Katolickiej i Wspólnoty Modlitwy o Intronizację NSPJ.  Uroczysta Msza Święta o g. 11.30. Po Mszy Świętej spotkanie członków Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akcji Katolickiej  w salce na plebanii. Od przyszłej niedzieli Tydzień Biblijny;
 4. Codziennie o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego za Ojczyznę i pokój na świecie  prowadzona przez Grupy Modlitewne: – w poniedziałek – KŻR, we wtorek – Domowy Kościół, w środę – Odnowa w Duchu Świętym, w czwartek – Intronizacja NSPJ, w piątek – Legiony Maryi, sobota – Akcja  Katolicka, Rycerstwo Niepokalanej i Grupa Trzeźwościowa;
 5. O 16.30 Różaniec za zmarłych.
 6. Dziś zbiórka do puszek na potrzeby Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.
 7. Dziś po Mszy  wieczorowej odbędzie się spotkanie wyjeżdżających na pielgrzymkę do Fatimy  (w k-le Świętego Ducha).
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 9. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła rodzinom  z ul. Konstytucji 3 Maja 12 z numerów 1 -50 i prosimy o pomoc rodziny z numerów  51 – 100.
 10. Spotkania: 1,2 i 3 gimnazjum – Środa godz. 17.00. ; Scholka – piątek godz. 16.00; OAZA – piątek godz. 18.00; Ministranci – czwartek godz. 17.00.

—————————————————————————————————–

XXIIINiedziela zwykła 06.09.2015

 1. Po Mszy wieczorowej spotkanie wszystkich grup parafialnych. Tematem spotkania będą zbliżające się Diecezjalne Dni Młodzieży.
 2. Diecezjalne Dni Młodzieży odbędą się w naszym mieście w dniach 18, 19 i 20 września. To religijne wydarzenie związane jest również z koniecznością zaangażowania wszystkich parafian. Stąd też zbiórkę na tacę z dzisiejszej i przyszłej niedzieli przeznaczamy na pokrycie chociaż części wydatków związanych z tym wydarzeniem.
 3. W bieżącym tygodniu przypadają:- we wtorek – Święto Narodzenia NMP, nazywane też Świętem Matki Bożej Siewnej;- w środę –nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;- w czwartek w Bogorii o g. 18.00 Msza Święta z modlitwą o uwolnienie;w sobotę – Wsp. Najświętszego Imienia Maryi; tradycyjnie wyjeżdżamy autokarem na pielgrzymkę do Sulisławic. Wyjazd o g. 16.00, powrót ok. 20.00;- w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej procesja fatimska i poświęcenie nowego parkingu
 4. 14 września Święto Podwyższenia Krzyża. Odpust na Świętym Krzyżu i w Pacanowie.
 5. 15 września Msza Święta z poświęceniem sztandaru w rocznicę powstania Legionu Maryi;
 6. 16 września o g. 18.00 rozpoczęcie dobowej adoracji Najświętszego Sakramentu do 17 września g. 18.00
 7. 18 września Msza Święta wieczorowa będzie o g. 17.30;
 8. 27 września Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii.
 9. Pragniemy poinformować, że planowana na dzień 26 września pielgrzymka do   Niepokalanowa i Warszawy odbędzie się w dniu 17 października. Pragnących wziąć udział prosimy o zapisy w zakrystii;
 10. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła rodzinom z ul. Kilińskiego 10 i prosimy o pomoc rodziny z ul. Kilińskiego 12.
 11. Klasy 2 i 3 gimnazjum, wraz z rodzicami, zapraszamy na rozpoczęcie kolejnego roku przygotowania do sakramentu bierzmowania we wtorek, godz. 18.00 i spotkanie organizacyjne.
 12. Młodzież klas 1 gimnazjum, którzy chcą włączyć się w przygotowanie do sakramentu bierzmowania zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie, które rozpocznie się Mszą św. w środę o godz. 18.00
 13. Scholka – czwartek godz. 16.00; ministranci i wszystkich, którzy chcą zostać ministrantami – czwartek, godz. 18.00; Oaza – piątek godz. 18.30; nauka gry na gitarze – sobota godz. 19.00

XX Niedziela zwykła

 1. Dziś słowo Boże głosi misjonarz ks. Piotr Kaliciński. Po Mszy św. ofiary na Misje w RPA.
 2. W tyn tygodniu przypadają: w poniedziałek – wspomnienie św. Jacka; czwartek – św. Bernarda opata, piątek – św. Piusa X papieża; sobota – wspomnienie NMP Królowej.
 3. W przyszłą niedzielę Dożynki. Uroczysta Msza Święta o godz. 12.15 w Sanktuarium Św. Jana Pawła II.
 4. 29 sierpnia rekolekcyjne spotkanie Akcji Katolickiej w Sandomierzu pod hasłem :Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”
 5. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Kilińskiego 3 i prosimy o pomoc rodziny z Kilińskiego4.

X Niedziela zwykła 07.06.2015

 1. Dziś pod hasłem: „Królowo Rodzin – dziękujemy i zawierzamy” przeżywamy Dzień Dziękczynienia. Z tej racji po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Boże.
 2. Czerwiec jest miesiącem czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30. W poniedziałek, wtorek, środę i czwartek – w oktawie Bożego Ciała procesja wokół kościoła.
 3. W tym tygodniu przypadają: w poniedziałek – św. Jadwigi Królowej; w czwartek – wsp. św. Barnaby; na zakończenie oktawy Bożego Ciała poświęcenie wianków z ziół i kwiatów; w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje post. W tym dniu przypada również 16 rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Sandomierzu; w sobotęNiepokalanego Serca NMP oraz św. Antoniego. Po Mszy św. wieczornej procesja fatimska.
 4. Również w najbliższą sobotę wyrusza piesza pielgrzymka do Sulisławic. Zapisy w kościele św. Bartłomieja, szczegóły w gablocie.
 5. W dniach 19-20 czerwca Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę. Nocne czuwanie prowadzi Diecezja Sandomierska.
 6. Na 4 i 5 lipca przygotowywana jest pielgrzymka min. do Tuchowa, Zakopanego, Wadowic, Oświęcimia. Zapisy w zakrystii. Także 5 lipca pielgrzymka małżeństw na Święty Krzyż na doroczny odpust ku czci Krwi Pana Jezusa.
 7. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienie Uroczystości Bożego Ciała – osobom, które przygotowywały ołtarze, członkom orkiestry, służbie liturgicznej, dzieciom sypiącym kwiatki.
 8. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła rodzinom z ulicy Jodłowej i prosimy o pomoc rodziny z ulicy 11 listopada.
 9. Bierzmowanie w naszej parafii będzie 21 czerwca o godz. 18.00
 10. Młodzież, która ma przyjąć sakrament bierzmowania zapraszamy na spotkanie we wtorek 9 czerwca na godz. 19.00

Niedziela Trójcy Świętej 31.05.2015

 1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. O godz. 15.00 odbędzie się w naszym mieście Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia w naszym kościele, następnie udamy się ul. Mickiewicza, Kolejową, Szpitalną i Kościelną przez Rynek nad Zalew nad Czarną. Marsz rodzinny jest odpowiedzią na papieskie zaproszenie aby rodzina mogła w niedzielę wspólnie świętować. To także wyraz szacunku dla każdego ludzkiego życia. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 2. Od jutra przez cały czerwiec nabożeństwa do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30;
 3. W tym tygodniu przypadają:- w poniedziałekśw. Justyna m; to także Dzień Dziecka. Zapraszamy na Mszę Świętą na godz. 18.00 na modlitwę za wszystkie dzieci;- we wtorek – Msza Święta wieczorowa za zmarłych z wypominkami a po niej wystawienie  Najświętszego Sakramentu  i adoracja do godz. 21-szej; - w czwartekUroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Po Mszy św. o godz.  10.00 wyruszy procesja z kościoła Świętego  Ducha ul. Kościelną, Szpitalną i Mickiewicza. Msze Święte w tym dniu o godz.  7.00, 8.30, 10.00 i ok. 13.00 -  po  zakończeniu Procesji;
 4. Podczas procesji Bożego Ciała dzieci obchodzić będą rocznicę I-szej Komunii Świętej. Zapraszamy dzieci Pierwszokomunijne, Rocznicowe i wszystkie inne do sypania kwiatów w czasie Procesji
 5.  W tym tygodniu przypada również I-szy czwartek, I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca;
 6.  W przyszłą niedzielę przypada Dzień Dziękczynienia.  Z tej racji będzie zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej. Po sumie spotkanie KŻR.
 7.  W dniach 19 – 20 czerwca Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę. Czuwanie nocne z soboty na niedzielę prowadzi Diecezja Sandomierska.
 8. Na 4 i 5 lipca przygotowywana jest pielgrzymka między innymi do Tuchowa,Zakopanego, Wadowic, Oświęcimia. Zapisy w zakrystii.  Także 5 lipca pielgrzymka małżeństw na Święty Krzyż na doroczny odpust ku czci Krwi Pana Jezusa;
 9. Bierzmowanie 21 czerwca;
 10. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła rodzinom z ul. Sosnowej i prosimy o pomoc rodziny z ul Jodłowej.
 11. Gimnazjum klasy 3 zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 18.30

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 24.05.2015

 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki, koniec okresu wielkanocnego.
 2. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.
 3. W przyszłą niedzielę 31 maja, w Uroczystość Najświętszej Trójcy odbędzie się w naszym mieście Marsz dla Życia i Rodziny. Sedrecznie zapraszamy do udziału. Początek marszu o godz. 15.00 przy naszym kościele.
 4. W tym tygodniu przypadają: poniedziałek  - Święto Matki Kościoła /Msze Św. o godz. 6.30, 8.30, 10.00 i 18.00/; wtorekDzień Matki /wszystkim Matkom moc najlepszych życzeń za trud i poświęcenie, dla zmarłych o łaskę nieba/ zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00; czwartekŚwięto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – dzień modlitwy za kapłanów; piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, zakonnicy.
 5. W dniach 4-5 lipca organizujemy pielgrzymkę do Tuchowa, Zakopanego, Starego Sącza, Wadowic i Oświęcimia. Zapisy i informacje w zakrystii. Także 5 lipca pielgrzymka małżeństw na Święty Krzyż.
 6. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła rodzinom z ul. Wiosennej i prosimy o pomoc rodziny z ul. Sosnowej.
 7. Zachęcamy dzieci i młodzież do dobrego spędzenia czasu wakacyjnego w ramach tzw. Oaz wakacyjnych. Informacje dodatkowe w zakrystii.
 8. Zapraszamy na spotkania: gimnazjum klasy 3 we wtorek o godz. 17.00, gimnazjum klasy 1 i 2 w środę o godz. 18.30; ministranci w czwartek, godz.18.00; scholka – czwartek godz. 16.30, Oaza w piątek o godz. 19.00, nauka gry na gitarze w sobotę o godz. 16.00 i 19.00

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 17.05.2015

 1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po ostatniej Mszy Świętej uroczyste wyniesienie figury Jezusa  Zmartwychwstałego. Rozpoczyna się przygotowanie do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Modlitewne czuwanie w wigilię Zielonych Świąt będzie w sobotę po Mszy Świętej wieczorowej. Zakończenie o 24-tej.
 2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych i nowennie do Ducha Świętego – codziennie o godz. 17.30.
 3. 31 maja odbędzie się w naszym mieście Marsz dla Życia i Rodziny. Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału. Początek Marszu o g. 15.00.
 4.  Wczoraj na hali sportowej odbyło się spotkanie dla młodych małżeństw na temat: Komunikacja w małżeństwie;
 5. Na 4 i 5 lipca przygotowywana jest pielgrzymka między innymi do Tuchowa, Zakopanego, Wadowic, Oświęcimia. Zapisy w zakrystii.  Także 5 lipca pielgrzymka małżeństw na Święty Krzyż;
 6. Dziś zbiórka do puszek na potrzeby organizacyjne Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku; Dziś także wolontariusze zbierają ofiary na leki dla chorej koleżanki.
 7. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy: o niezwykłym filmie „Apartament”, opowiadającym o świętym Janie Pawle II i niezwykłych scenach z jego życia oraz jak Duch Święty przemienia grzesznika w świętego,
 8. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła rodzinom z ul. Sikorskiego i prosimy o pomoc rodziny z ul. Wiosennej.
 9. Spotkania: Klasy III gimnazjalne - wtorek godz. 18.30; scholka we wtorki i czwartki o godz. 17.00; ministranci – czwartek godz. 18.00; oaza – piątki godz. 19.00; nauka gry na gitarze – sobota, godz. 16.00 i 18.00

VI Niedziela Wielkanocna 10.05.2015

 1. Dziś o 11.30 I Komunia Święta dzieci klas drugich. Przez cały następny tydzień, tzw. Biały Tydzień dzieci będą przychodzić na nabożeństwo majowe i uczestniczyć we Mszy Świętej.
 2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych – codziennie o godz. 17.30.
 3. W tym tygodniu przypada:- w środę  – Wsp. Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. Po Mszy Św. wieczorowej Procesja Fatimska z różańcem; – czwartek – Święto Św. Macieja, Ap.- w piątek – Wsp. Św. Zofii M.; początek nowenny przed  uroczystością Zesłania Ducha Świętego; – w sobotę – Święto Św. Andrzeja Boboli, K M, Patrona Polski.
 4. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych. W ramach nabożeństwa majowego modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie i za tych, którzy w różnych   miejscach na ziemi cierpią głód;
 5. Odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka po Mszach Świętych odbędzie się zbiórka ofiar na pomoc poszkodowanym ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu.
 6. Jak już wcześniej informowaliśmy w dniu 16 maja (w sobotę) organizowane są warsztaty małżeńskie na temat: Komunikacja w małżeństwie; Zapraszamy małżeństwa do 15 roku stażu.
 7. Na 4 i 5 lipca przygotowujemy pielgrzymkę między innymi do Tuchowa, Zakopanego, Wadowic, Oświęcimia. Zapisy w zakrystii
 8. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła rodzinom z ul. Dąbrowskiego i prosimy o pomoc rodziny z ul. Sikorskiego.
 9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na potrzeby organizacyjne Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku
 10. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
 11. Sakrament bierzmowania w naszej parafii będzie 21 czerwca.
 12. Spotkania: klasy 3 gimnazjum – wtorek godz. 17.00; Dziewczynki ze scholki wraz z rodzicami zapraszamy w czwartek na Mszę Św. o godz. 18.00 a po niej na spotkanie; Oaza w piątek o godz. 19.00.

II Niedziela Wielkanocna – Bożego Miłosierdzia12.04.2015

 1. Dziś   II Niedziela Wielkanocną  czyli Miłosierdzia Bożego. O g. 15.00 zapraszamy wszystkich na Koronkę  do Bożego Miłosierdzia.
 2. Słowo Boże głosi o. Jan Kędziora pallotyn, wieloletni misjonarz Afryki, który obecnie  animuje misyjnie także inne parafie w naszej Ojczyźnie.
 3. Po sumie spotkanie KŻR i Rycerstwa Niepokalanej.
 4. W poniedziałek; Światowy Dzień Pamięci Ofiar Katynia. Po Mszy Świętej wieczorowej różaniec fatimski.
 5. W środę nowenna do NMP Nieustającej Pomocy.
 6. W przyszłą niedzielę na Świętym Krzyżu o g. 15.00 Diecezja nasza przyjmuje symbole Światowych Dni Młodzieży. Symbole te (Krzyż i Ikona Matki Bożej) będą pielgrzymować po wybranych parafiach naszej Diecezji. W staszowskich parafiach będą 28 i 29 kwietnia. Na powitanie Symboli na Świętym Krzyżu przygotowujemy wyjazd autokarem. Wyjazd o g.13.00. Zgłoszenia w zakrystii. Powitanie Symboli: I  stacja – w parafii Rudki, II stacja – u wejścia do Parku Świętokrzyskiego- przy Krzyżach Katyńskich, stąd wyruszmy procesyjnie niosąc symbole do Bazyliki ( niosą delegacje poszczególnych dekanatów), III stacja – przed Bazyliką na Świętym Krzyżu.  Zapraszamy szczególnie młodzież.
 7. 22 kwietnia (w środę) o g. 18.00 będzie Msza Święta z  modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie. Przewodniczył będzie o. Teodor z Pińczowa.
 8. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii. Książki katolickie na stoliku pod chórem.
 9.  O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy rodziny z bloku Mickiewicza 50
 10. Przygotowujemy się do warsztatów małżeńskich na dzień 16 maja na temat: Komunikacja w małżeństwie; małżeństwa do 15 roku stażu.
 11. Spotkania grup: scholka – wtorek i czwartek godz. 17.00; ministranci – czwartek godz. 18.00; Oaza w piątek godz. 19.00; nauka gry na gitarze w sobotę godz. 16.00 i 19.00.
 12. Wszystkim parafianom i Gościom życzymy radości z przeżywania Świąt Wielkanocnych.

 

 

 

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej 29.03.2015

 1. Dziś Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej. Rozpoczyna Wielki Tydzień w Kościele katolickim. Od 1986 r. – zgodnie z wolą Jana Pawła II – w Niedzielę Palmową obchodzony jest też Światowy Dzień Młodzieży. W orędziu skierowanym do młodzieży papież Franciszek podkreślił, że Tegoroczny XXX Światowy Dzień Młodzieży to ostatni etap drogi przygotowań do najbliższego spotkania młodzieży w Krakowie w 2016 roku. Liturgia Niedzieli Palmowej jest pamiątką wjazdu Chrystusa do Jerozolimy, dokąd przybył wraz z uczniami na wiosenne Święto Paschy. Do dziś w tym dniu powszechnie święci się palmy, na pamiątkę gałęzi palmowych, które witający lud rzucał przed Jezusem wjeżdżającym na osiołku do miasta. Palma to symbol śmierci, ale i triumfu Jezusa.
 2. Gorzkie Żale o godz. 17:00;
 3. Spotkanie KŻR będzie w drugą niedzielę kwietnia
 4. W Wielki Czwartek Liturgia  Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 1800 i adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 22.00. W tym dniu przypada również 10 rocznica śmierci św. Jana Pawła II;
 5. W Wielki Piątek Męki Pańskiej obowiązuje post ścisły. Początek Liturgii o godz. 1800. Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i Adoracja do godz.  24.00.  .
 6. W Wielką Sobotę – Wigilia Paschalna. Poświęcenie pokarmów od godz.9.00 do 12.00. Tradycyjnie pamiętamy w tym dniu o dzieleniu się darami z potrzebującymi. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 1800. Adoracja Pana Jezusa w Grobie będzie do godz. 22.00.
 7.  W czasie Triduum Paschalnego można codziennie uzyskać odpust zupełny, jeżeli bierzemy czynny udział w liturgii poszczególnych dni.
 8. Kwiaty do dekoracji Grobu Pańskiego przynosimy w Wielki Czwartek
 9. Dni Świętego Triduum Paschalnego to także I-szy czw., I-szy pt. i I-sza sobota miesiąca
 10. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja o godz. 6.00.
 11. 12 kwietnia Niedziela Miłosierdzia Bożego. Od Wielkiego Piątku nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego
 12. Odwiedziny chorych we wtorek od godz. 14:00
 13. Podobnie jak w latach ubiegłych istnieje możliwość na przekazanie 1% podatku na Caritas z dopiskiem „Parafia św. Barbary w Staszowie”. Ofiary przeznaczone będą dla rodzin niezamożnych w naszej parafii.
 14. Prasa katolicka; w Gościu Niedzielnym film „Pasja” do nabycia w zakrystii.
 15. Dziękujemy za  pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Mickiewicza 48 prosimy  rodziny z  Mickiewicza 52 w środę po Mszy św.  wieczorowej.
 16. Spotkania grup: Gimnazjum klasy 3 – wtorek godz. 17.00; ministranci – środa godz. 18.00; Oaza – środa godz. 18.30; scholka – środa godz. 16.00.
 17. W Wielki Czwartek planujemy wyjazd do Sandomierza  na Mszę św. krzyżma do katedry. Zapraszamy młodzież, ministrantów, Oazę. Wyjazd godz. 8.45, planowany powrót około godz. 14.00

V niedziela Wielkiego Postu 22.03.2015

 1. Od dzisiejszej niedzieli do środy włącznie trwać będą w naszej parafii rekolekcje wielkopostne.  Nauki rekolekcyjne głosił będzie ks. Adam Stachowicz, którego serdecznie witamy. Program rekolekcji w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.
 2. Przypominamy, że przez cały Wielki Post w myśl czwartego przykazania kościelnego, katolików obowiązuje powstrzymywanie się od udziału w hucznych zabawach.
 3. Dziś o godz. 17.00 Gorzkie Żale z nauką pasyjną.
 4. We wtorek 24 marca przypada Narodowy Dzień Życia.
 5. W środę 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia –  Msza Święta wieczorna z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego oraz błogosławieństwem dla rodziców oczekujących dziecka. Zawierzenie Matce Bożej całej parafii.
 6. W piątek  o godz. 19.00 wspólna dla całego miasta Droga Krzyżowa. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych.  Rozpoczęcie Nabożeństwa w Sanktuarium Jana Pawła II. Stacje Drogi Krzyżowej będą wiodły ulicami: Rynek, ul. Kościelna, Szpitalna Kolejowa i Mickiewicza  do naszej parafii. Prosimy o wzięcie ze sobą lampionów.
 7. Przyszła niedziela jest Niedzielą Palmową, rozpoczynającą Wielki Tydzień Męki Pańskiej.
 8. Warunki zyskania odpustu zupełnego za udział w rekolekcjach.
 9. Podobnie jak w latach ubiegłych istnieje możliwość na przekazanie 1% podatku na Caritas z dopiskiem „Parafia św. Barbary w Staszowie”. Ofiary przeznaczone będą dla rodzin niezamożnych w naszej parafii.
 10. Prasa katolicka do nabycia na stoliku.
 11. Dziękujemy za  pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Mickiewicza 46 prosimy  rodziny z  Mickiewicza 48 w poniedziałek po Mszy św.  wieczorowej.
 12. Dziś po Sumie spotkanie z Rekolekcjonistą wszystkich grup parafialnych.

 

III Niedziela Wielkiego Postu 8.03.2015

 1. Dziś gościmy ks.prof. Sławomira Płusę z Radomia, który głosił będzie słowo Boże, a wieczorem przewodniczył będzie Mszy Świętej o uzdrowienie i  uwolnienie.
 2. Po sumie spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 3. Przypominamy, że przez cały Wielki Post w myśl czwartego przykazania kościelnego, katolików obowiązuje powstrzymywanie się od udziału w hucznych zabawach.
 4. We wtorek Msza Św. wieczorowa o uzdrowienie z uwielbieniem, której przewodniczył będzie o. Teodor Knapczyk
 5. W piątek-13 lutego- II rocznica wyboru papieża Franciszka. Po Mszy Św. wieczorowej Różaniec Fatimski o pokój na świecie i nawrócenie grzeszników
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. wieczorowej spotkanie Akcji Katolickiej. Tematem spotkania będzie encyklika Jana Pawła II o Miłosierdziu Bożym . Zapraszamy również wszystkich zainteresowanych tą tematyką.
 7. Zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa: dla dzieci w środy o godz. 17.00. Dla dorosłych w piątki o godz. 17.00 a dla młodzieży w piątki o godz. 19.00. Gorzkie Żale  w niedziele Wielkiego Postu  o godz. 17.00
 8. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach:22-25 marca. Program zamieszczony będzie również na stronie internetowej parafii oraz w gablocie.
 9. 10.Do nabycia są  baranki wielkanocne Caritas w cenie % zł, z których dochód przeznaczony będzie  dla osób ubogich z naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary. Podobnie jak w latach ubiegłych istnieje możliwość na przekazanie 1% podatku na Caritas z dopiskiem „Parafia św. Barbary w Staszowie”. Ofiary przeznaczone będą dla rodzin ubogich  w naszej parafii.
 10. Prasa katolicka na stoliku
 11. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Mickiewicza 42  prosimy  rodziny z Mickiewicza 44.w poniedziałek po Mszy św.  wieczorowej.
 12. . Wszystkim parafianom życzymy dobrej niedzieli i obfitującego w Boże błogosławieństwo nowego tygodnia

V Niedziela zwykła 08.02.2015

 1. W ramach Roku Życia Konsekrowanego dziś – w liturgiczne wspomnienie św. Józefiny Bakhita, obchodzony jest w Kościele Powszechnym dzień modlitw, refleksji i działania przeciw handlowi ludźmi.
 2.  Po sumie spotkanie  Rycerstwa Niepokalanej.
 3.  W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada:-  w poniedziałek  – wsp. bł. Anny Katarzyny Emmerich, dz.- we wtorek – wsp. św. Scholastyki dz. - w środę – 11-go lutego wsp. NMP z Lourdes, Światowy Dzień Chorego. Msza Święta dla chorych i osób starszych o godz. 10.00; Pomóżmy osobom chorym i starszym przybyć na Eucharystię. - w piątek po Mszy Św. wieczorowej – Różaniec Fatimski; - w sobotęŚwięto świętych Cyryla i Metodego – patronów Europy –Dzień Modlitwy za narody słowiańskie;
 4.  W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej wieczorowej spotkanie Akcji Katolickiej;
 5.  Podobnie jak w latach ubiegłych istnieje możliwość na przekazanie 1% podatku na Caritas.
 6.  Prasa katolicka do nabycia w zakrystii.
 7. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul.KEN 13 i prosimy  rodziny z  Kołłątaja 10 – w poniedziałek po Mszy św. wieczorowej.
 8. Spotkania: Młodzież gimnazjalna klas III – wtorek godz. 17.30; scholka – wtorki i czwartki godz. 16.00; ministranci – środa godz. 17.00; Oaza w piątki o godz. 18.00; nauka gry na gitarze – sobota godz. 15.30 i 18.00.
 9. Wszystkim parafianom życzymy dobrej niedzieli i obfitującego w Boże błogosławieństwo nowego tygodnia.

IV Niedziela Zwykła 1.02.2015

 1. Dziś parafialny DZIEŃ ŻYCIA KONSEKROWANEGO. Po sumie spotkanie KŻR.
 2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada:- poniedziałek – 2 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki  Bożej Gromnicznej, a zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte w  naszym kościele o godz. 6.30  i 17.00.  Wieczorna  Msza Święta – jak każdego 2-go dnia miesiąca – za rodziny za wstawiennictwem św. Jana Pawła II,w poniedziałek także poświęcenie medalików dla klas II.; także (2 lutego) Dzień Rodzicielskiego Aktu Ofiarowania Dziecka Panu Bogu (dotyczy dzieci, które nie przyjęły jeszcze bierzmowania); taca z tego Święta przeznaczona jest dla  klauzurowej Wspólnoty Sióstr Klarysek w Sandomierzu,- we wtorek – wsp. .sw. Błażeja. O 17-tej Msza Święta za zmarłych z wypominkami i różańcem; w tym dniu błogosławi się chleb, owoce i wodę,- w środę przed Mszą o 17-tej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, -  w czwartek – wsp. św. Agaty dz. i m.; I-szy czwartek miesiąca   –  w piątek – wsp. Św. Męczenników Pawła Miki i współbraci z Japonii; I-szy piątek,
 3.  W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie Rycerstwa Niepokalanej;
 4.   11-go lutego przypada wsp. Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Msza  Święta w intencji chorych i ich rodzin , pracowników Służby Zdrowia, Wolontariuszy będzie o godz. 10.00. Już dziś  zapraszamy  naszych chorych i seniorów.
 5. W ramach Roku Życia Konsekrowanego – 8 lutego 2015 – w liturgiczne wspomnienie św. Józefiny Bakhita, obchodzony będzie w Kościele Powszechnym dzień modlitw, refleksji i działania przeciw handlowi ludźmi. Kościół Katolicki, w tym liczne zgromadzenia zakonne na całym świecie, aktywnie angażują się, na wielu płaszczyznach, aby przeciwdziałać temu procederowi. Działania edukacyjne, dyplomatyczne oraz pomoc materialna są jednak niewystarczające i dlatego apel do  wszystkich z gorącą prośbą o wspólną modlitwę w niedzielę 8 lutego, podczas każdej Mszy Świętej oraz o podejmowanie innych, prywatnych inicjatyw modlitewnych. Niech nie zabraknie nikogo we wspólnym zanoszeniu próśb, aby martwe sumienia osób zajmujących się handlem ludźmi, dotknięte światłem Bożego Miłosierdzia, dostrzegły w drugim człowieku nie niewolnika, ale siostrę i brata.
 6. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie kapłanów, a także za składane ofiary na potrzeby kościoła.  Tak jak wcześniej była już mowa ofiary przeznaczone będą także  na ogrodzenie, dziękujemy też za troskę o poziom naszego duszpasterstwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych – zachęcamy do włączania się do grup
 7. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom KEN 13 – prosimy o pomoc mieszkańców z  Kołłątaja 10.
 8. We wtorek od godziny 18.30 rodzice klas II rozbierają szopkę i choinki.
 9. Zapraszamy na spotkania: Młodzież klas 1 i 2 gimnazjum – środa godz. 17.30; ministranci - środa, godz. 17.00, scholka – wtorek i czwartek, godz. 16.00, Oaza – piątek godz. 18.00, nauka gry na gitarze – sobota godz. 15.30 i 18.00.
 10. Wszystkim parafianom życzę dobrej niedzieli i obfitującego w Boże błogosławieństwo nowego tygodnia.

III Niedziela Zwykła 25.01.2015

 1. Dziś Mszą Świętą o godz. 15.00 na hali sportowej rozpocznie się XXVI Koncert  Kolęd  z naszego rejonu. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 2. Kończy się w kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Jezus rzekł do Samarytanki:Daj mi pić”.
 3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada: – w poniedziałek – wsp. św. biskupów: Tymoteusza i Tytusa;Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce. - we wtorek – wsp. bł. Jerzego Matulewicza, prezbitera;- w sobotę – wsp. św. Jana Bosko, prezbitera.
 4. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie KŻR.
 5. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie kapłanów  podczas wizyty duszpasterskiej,  a także za składane ofiary na potrzeby kościoła. Prosimy o modlitwę za rodziny odwiedzane w tym czasie.
 6. Plan wizyty duszpasterskiej wywieszony zostanie w gablocie, a także podany będzie na stronie internetowej parafii. Jeżeli został pominięty jakiś dom to prosimy o poinformowanie nas w zakrystii lub kancelarii parafialnej i te rodziny odwiedzimy w sobotę od godz. 9.00.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Niedzieli” warto przeczytać  art. Ekspresowa Aborcja w Polsce oraz Handlarze śmiercią. Podobne art. o tej tematyce znajdują się również w „Gościu Niedzielnym”.
 8. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul.KEN 11 i prosimy  rodziny z  KEN 13 – w poniedziałek po Mszy św. wieczorowej.
 9. Intencje Mszalne wywieszone są na tablicy ogłoszeń.
 10. Z wizytą duszpasterską udamy się w tym tygodniu:

PoniedziałekKołłątaja 3 i Mickiewicza 42
WtorekKołłątaja 2
ŚrodaMickiewicza 44
CzwartekMickiewicza 46, Mickiewicza 48 i Mickiewicza 52
Piątek Mickiewicza 54 i Domki nad sklepami.
Sobota – zgłoszeniowe od godz. 9.00

II Niedziela Zwykła 18.01.2015

 1. Dziś  rozpoczyna się w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem:”Jezus rzekł do Samarytanki:Daj mi pić”.Zachęcamy do modlitwy o jedność Kościoła. Również dziś przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Jego temat brzmi: „Kościół bez granic matką wszystkich”.
 2. Ponadto tym tygodniu:- we wtorek – św. Agnieszki, dz. i m.- w  piątek – św. Franciszka Salezego, bpa i dK.
 3. W całym Kościele Trwa Rok Życia Konsekrowanego, a w Ojczyźnie naszej Rok Jana Pawła II.
 4. Dziś po Mszy Świętej wieczorowej  spotkanie Akcji Katolickiej.
 5. W sobotę 24 stycznia na godz. 9.30 przybywa samochód po złom elektroniczny i elektryczny jako  pomoc dla misji.
 6. W związku z przypadającymi (w środę i czwartek)  dniami poświęconymi osobom starszym w rodzinie: babciom i  dziadkom  wszystkim tym osobom  życzymy dużo zdrowia, szacunku od najmłodszych i dawania swoim życiem dobrego świadectwa o Bogu.
 7. 25 stycznia Mszą Świętą o godz. 15.00 na hali sportowej rozpocznie się XXVI Koncert Kolęd  i Pastorałek z naszego rejonu. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 8. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie kapłanów  podczas wizyty duszpasterskiej,  a także za składane ofiary na potrzeby kościoła. Dziękujemy za modlitwę  w intencji rodzin odwiedzanych w tym czasie.
 9. O  pomoc w sprzątaniu  kościoła   prosimy  rodziny z  KEN 11 – w poniedziałek po Mszy św. wieczorowej.
 10. W tym tygodniu odwiedzimy:

- poniedziałekKonstytucji 3 maja 12; wejście od I, III i X klatki
- wtorekKonstytucji 3 maja 18 oraz KEN 3 i KEN 5 (od 1 do 20)
- środaKEN 5(od 21 do 40), KEN 7 i KEN 9
- czwartekKEN 11, KEN 13 i Kołłątaja 10
- piątekKołłątaja 8, Kołłątaja 6 i Mickiewicza 42
- sobota – od 9:00 Kołłątaja 4 i Kołłątaja 1

Niedziela Chrztu Pańskiego 11.01.2015

 1. Niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Dziś dziękujmy  Bogu za łaskę przyjęcia sakramentu Chrztu.
 2. Po sumie spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 3. We wtorek po Mszy Świętej wieczorowej Różaniec Fatimski.
 4. W sobotę – wspomnienie św. Antoniego pustelnika. Tego dnia obchodzony jest Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce, który otwiera Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Każdego roku obchodzony jest w dniach 18-25 stycznia
 5. 25 stycznia Mszą Świętą o godz. 15.00 na hali sportowej rozpocznie się XXVI Koncert Kolęd z naszego rejonu. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 6. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie kapłanów i wspólną modlitwę podczas wizyty duszpasterskiej, a także za składane ofiary na potrzeby kościoła. Prosimy o modlitwę za kapłanów, szczególnie w okresie trwania wizyty duszpasterskiej.
 7. W tym tygodniu odwiedzimy: /od poniedziałku do piątku od godz. 15.00; sobota od godz. 9.00/

- poniedziałekul. Kilińskiego 3, Kilińskiego 10

-wtorekMickiewicza 20, Mickiewicza 22

- środaMickiewicza 18, Mickiewicza 16

- czwartekKilińskiego 8

- piątekMickiewicza 14, KEN 1

- sobotaKilińskiego 14, Konstytucji 3 Maja 14, Konstytucji 3 Maja 16.

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 4.01.2015

 1. Dziś z racji 1 niedzieli miesiąca po sumie spotkanie KŻR z wymianą Tajemnic Różańcowych. O godz. 16.30 Msza św. wieczorna z modlitwą o uzdrowienie, której przewodniczył będzie o. Łukasz z Pińczowa. Po Mszy św. koncert kolęd z modlitwą uwielbienia.
 2. We wtorek 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego, dzień modlitw o powołania misyjne. Msze św. według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Ofiary z tacy przeznaczone na cele misyjne. W tym dniu w naszym mieście Orszak Trzech Króli wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 11.30. Przy kościele św. Bartłomieja będzie scenka jasełkowa, zakończenie przy szopce na Rynku. Zapraszamy.
 3. Także we wtorek na hali sportowej spotkanie opłatkowe wszystkich grup modlitewnych, poprzedzone Mszą św. o godz. 15.30.
 4. W przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego. Kończy się okres Bożego Narodzenia. Wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30 a po niej na wspólne śpiewanie kolęd przy żłóbku.
 5. Dziękujemy mieszkańcom KEN 11 za pomoc w sprzątaniu kościoła i prosimy rodziny z KEN 13 po wieczornej Mszy św. w poniedziałek.
 6. Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:

/Od poniedziałku do piątku od godz. 15.00; sobota od godz. 9.00/

 

UWAGA! – plan aktualny

Poniedziałekul. Jodłowa, ul. Mickiewicza 4,6,8, Mickiewicza 4A

Środaul. Kilińskiego1, 4

Czwarteknie ma wizyty duszpasterskiej

Piątek -  ul. Kilińskiego 6, 12.

SobotaKilińskiego 16, 18

Niedziela Świętej Rodziny 28.12.2014

 1. W środę nabożeństwo na zakończenie roku 2014. O 16:30 nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, adoracja, suplikacje „Święty Boże” oraz hymn „Ciebie Boga wysławiamy”. O godzinie 24:00 Pasterka noworoczna.
 2. Msze Święte w Nowy Rok – w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi według porządku niedzielnego.
 3. 1 stycznia to Dzień Modlitwy o pokój na świecie, to także pierwszy czwartek miesiąca stycznia.
 4. 2 stycznia pierwszy piątek miesiąca; Wspomnienie Św. Bazylego i Św. Grzegorza
 5. 3 stycznia pierwsza sobota miesiąca; Wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.
 6. 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego, Dzień Modlitw o powołania misyjne. W tym dniu odbędzie się w naszym mieście przejście Orszaku Trzech Króli. Rozpoczęcie w naszej parafii o godz. 11.30, następnie w stronę św. Bartłomieja i Św. Ducha na Staszowski Rynek. Zapraszamy do udziału.
 7. W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego. Po sumie spotkanie KŻR. Msza św. wieczorna z modlitwą o uzdrowienie będzie wyjątkowo o godz. 16.30;!!! po niej koncert kolęd z modlitwą uwielbienia. Mszy św. będzie przewodniczył O. Łukasz z Pińczowa.
 8. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom bloku Kołłątaja 6 i prosimy o pomoc mieszkańców bloku Kołłątaja 4.

Z wizytą duszpasterską  udamy się w tym tygodniu:

 • Poniedziałek-      od godz.9:00 ul. Leśna i ul.11-Listopada do szpitala
  od 15:00 bloki za szpitalem i ul. Sosnowa
 • Wtorek              od 9:00 ul. 11- Listopada od H. Sawickiej do szpitala po obydwu stronach i ulice przyległe: Kielecka, Sandomierska, Słowiańska,  Świętokrzyska, Małopolska, Rzeszowska
 • Środa –                 od 9:00 ul. Legionów Polskich
 • Czwartek –          Nowy Rok
  Piątek –               od 9:00 Sikorskiego, Wiosenna, Konwaliowa
  Od 15:00 Zawadzkiego, PKWN, Bema, Traugutta
 • Sobota              od 9:00 Dąbrowskiego, H. Sawickiej, Krasickiego

IV Niedziela Adwentu

 1. W środę  ostatnie Roraty o godz. 6:00. Mszy Świętej wieczorem nie będzie „Światło Betlejemskie” płonie przed ołtarzem.
 2. Wieczorem- zasiadając do Wigilii- starajmy się przeżyć  ten czas bardzo uroczyście i rodzinnie  wprowadzając klimat Świąt Bożego Narodzenia. Zachowajmy  zwyczaj odczytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa,  łamania się opłatkiem, wspólnej  modlitwy, i śpiewania kolęd.  Tradycyjnie już przygotowujemy  potrawy bezmięsne.
 3. Pasterka o godz. 24.00.
 4. W czwartek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte wg porządku niedzielnego.
 5. W piątek Święto Św. Szczepana, Msze Święte wg porządku niedzielnego. Na najbliższy  piątek- 26 grudnia 2014- Biskupi diecezjalni udzielają dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 6. W sobotę św. Jana  Ap. Ew.
 7. Opłatek dla wszystkich grup parafialnych – 6-go stycznia.
 8. Także 6-go stycznia „przemarsz Trzech Króli”
 9. Prasa katolicka na stoliku.
 10. Dziękujemy rodzinom z bloku KEN 7 za pomoc w sprzątaniu kościoła i prosimy  z  KEN 9 o pomoc – jutro po  Mszy Świętej  o 17.00

      

3 Niedziela Adwentu  14.12.2014

 1. Dzisiejsza Niedziela to Niedziela Radości – Gaudete. Zarówno modlitwa jak i radość mają swoje źródło w Bogu. Po sumie spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 2. Słowo Boże głosi ks. prof. Sławomira Płusę z Radomia. O godz. 17.00 będzie przewodniczył Mszy Świętej z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.
 3.  We wtorek rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus.
 4. Spowiedź  w naszym kościele odbędzie się w piątek – 19 grudnia od godz. 10.00 do 12.00   i od 15.00 do 17.00.
 5. Z racji na  trwający „Rok Życia Konsekrowanego” pamiętajmy w modlitwie o zakonnikach i siostrach zakonnych.
 6. W tym roku opłatki doręcza pan organista.
 7. Uczestnicząc w Wigilijnym Dziele Pomocy pod hasłem „Dziecko sercem rodziny” do nabycia są świece wigilijne, z których dochód przeznaczony będzie  dla biednych rodzin,
 8. Przy chrzcielnicy są tradycyjnie położone serduszka ; zachęcamy do przyjęcia i zrobienia paczki świątecznej dla rodziny w trudnych warunkach materialnych.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 10. Dziękujemy mieszkań. bloku KEN 5 za pomoc w sprzątaniu kościoła   i prosimy  rodziny z  KEN 7 po wieczornej Mszy Świętej   w poniedziałek.
 11. Spotkania: Gimnazjum klasy 3 – wtorek godz. 18.00, scholka – wtorek i czwartek godz. 16.00, ministranci – środa godz. 17.00, Oaza – piątek godz. 18.00, nauka gry na gitarze – sobota, godz. 15.30 i 18.00
 12. Niech Adwent – ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy i zacieśniania więzi.

Sejm RP uchwalił 5 grudnia, że rok 2015 będzie Rokiem Jana Pawła II. W uchwale napisano: „”Niech motywem przewodnim wszelkich inicjatyw wzbogacających ten Rok bedą słowa Jana Pawła II wypowiedziane przed laty na Jasnej Górze: „Czuwam – to znaczy także: czuję się odpowiedzialny za to wielkie, wspólne dziedzictwo, któremu na imię Polska. To imię nas wszystkich określa. To imię nas wszystkich zobowiązuje (…)”.

2 Niedziela Adwentu  07.12. 2014r.

 1.  Dzisiaj jest dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Na ten cel składamy ofiary do puszek pod hasłem– pomóżmy Kościołowi na Wschodzie.
 2. Po Mszy o godz. 10.00 i 11.30 harcerze przed kościołem zbierają na wyjazd po Światło Betlejemskie.
 3.  Od I Niedzieli Adwentu trwa „Rok Życia Konsekrowanego”. Pamiętajmy w  modlitwie osobach powołanych do życia konsekrowanego
 4. W tym tygodniu przypadają:- w poniedziałek –  uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte o godz. 6.00 i 18.00, Od godz. 12.00-13.00 Godzina Łaski dla świata.- w piątek Wsp. NMP z Guadelupe;- w sobotęWsp. św. Łucji, dz. i m. Po Mszy Św. wieczorowej Różaniec Fatimski za Ojczyznę w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego (1981).
 5. W przyszłą niedzielę gościć będziemy egzorcystę ks. prof. Sławomira Płusę. Po sumie spotkanie Rycerstwa Niepokalanej. O godz. 17.00 Msza Św. z modlitwą o uzdrowienie.
 6. Opłatki doręcza pan organista
 7. Świece Caritas można nabywać jako cegiełki na pomoc dzieciom z rodzin najuboższych. Zachęcamy do przygotowania paczek dla rodzin ubogich.
 8. Prosimy  rodziny z  KEN 5 o pomoc w sprzątaniu kościoła w poniedziałek po Mszy Świętej   wieczorowej.
 9. Spowiedź  przed świętami będzie 19.XII.2014
 10. 21 Grunwaldzka drużyna harcerska organizuje warsztaty plastyczne, podczas których przygotowywane będą ozdoby świąteczne z papierowej wikliny. Pierwsze spotkanie odbędzie się 12-go a drugie 19-go grudnia w salce na plebani w godz. 17-19. Chętnych serdecznie zapraszamy.
 11. Schola:wt. i czw. 16.00; oaza pt 18.00; grupy gitarowe – sob.: gr. I – 15.30, gr. II – 18.00; Ministranci: -śr. g 17.00,  pt.  18.00-diakonia uwielbienia;
 12. Życzymy niech Adwent – ten święty czas mobilizuje każdego z nas do duchowej odnowy i zacieśniania więzi z Bogiem. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyła przedświąteczna bieganina.
 13. Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim obfitości Bożych łask.

1 Niedziela Adwentu

 1. Rozpoczął się Adwent. Inauguracja Roku Życia  Konsekrowanego. Tematem rozważań są słowa: Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię. Msze Święte poranne (Roraty) codziennie o g. 6:00. Zachęcamy dzieci do przygoto­wania lampionów, które będą dla wszystkich znakiem  naszego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Dziś różaniec za zmarłych i nowenna do świętej Barbary o g. 16:30.
 2. Opłatki wigilijne w tym roku doręcza pan organista.
 3. Jak co roku do nabycia są również świece wigilijne, z których dochód przeznaczony na dzieci w domach dziecka i z rodzin najuboższych.
 4. W tym tygodniu przypadają: I-szy wtorek miesiąca, 2 grudnia – o g. 17:00 a po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą przebłagania, dziękczynienia i uwielbienia Boga. Dlatego różaniec za zmarłych  i nowenna do Świętej Barbary rozpocznie się o g. 16:00- w środę, 3 grudnia – Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych i Dzień Modlitw za misje. Nowenna do MBNP. W Tarnobrzegu par. Św. Barbary spotkanie Kolegium Moderatorów i Opiekunów grup parafialnych. W Kurozwękach o g. 18:00 Msza Święta za zmarłego w ubiegłym tygodniu ks. Mariana Jędrka.- I-szy czwartek mies., 4 grudnia – odpust w naszej parafii ku czci Świętej Barbary patronki Parafii, górników, hutników i pracowników gazu. Msze Święte będą odprawiane według porządku niedzielnego. Uroczystej Liturgii o g. 17:00 będzie przewodniczył Pasterz Diecezji. Serdecznie zapraszamy.-w tym tygodniu także: I-szy piątek miesiąca. W Sandomierzu, w Domu Rekolekcyjnym „Quo vadis” Od 5-7 grudnia Diecezjalne rekolekcje dla małżeństw, szczególnie przeżywających trudności. I-sza sobota miesiąca(wspomnienie Świętego Mikołaja – odpust w Kiełczynie). Rejonowy Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła.
 5. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na ten cel. Od dzisiaj jest wystawiony kosz na produkty żywnościowe i środki chemiczne dla ubogich rodzin naszej parafii.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 7. Dziękujemy mieszkań. bloku KEN 1 za pomoc w sprzątaniu kościoła. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy rodziny z KEN, po Mszy w poniedziałek.
 8. 12 grudnia w seminarium w Sandomierzu od (12-14) dzień rozeznawania powołania dla  młodzieży męskiej. 13 grudnia Dzień modlitwy za ofiary stanu wojennego w Polsce i Betlejemskie Światło Pokoju. 14 grudnia ks. prof. Sławomir Płusa – egzorcysta a w Sandomierzu w Instytucie Teologicznym Dzień Skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych (od g. 9:30).  28 grudnia – Stalowa Wola: Diecezjalny Opłatek Domowego Kościoła
 9.  Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim obfitości Bożych łask.

    

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 1. W sobotę w naszej parafii rozpoczęły się Rekolekcje, które prowadzi Ojciec Stanisław Dębski, redemptorysta.
 2. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W naszej Diecezji rozpoczyna się Tydzień Biblijny.
 3. Po sumie spotkanie członków KŻR, a po Mszy św. wieczornej – Domowego Kościoła i Akcji Katolickiej.
 4. W środę o godz. 17.00 Msza św. zawierzenia Sercu Jezusowemu całej naszej parafii.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent – czas, który określają słowa: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Msze św. roratnie codziennie o godz. 6.00.
 6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom bl. Konstytucji 3 Maja 18 i prosimy rodziny z KEN 1 na czwartek po Mszy wieczornej.
 7. Młodzież klas 1, 2 i 3 gimnazjum zapraszamy szczególnie na rekolekcje od poniedziałku do środy na godz. 17.00 w ramach rekolekcji adwentowych.
 8. Spotkania: Scholka – wtorki i czwartki o godz. 16.00; ministranci – czwartek godz. 17.00; Oaza – piątek godz. 18.00; w sobotę nie będzie szkółki gitarowej gdyż młodzież wyjeżdża do Gorzyc na Przegląd Pieśni religijnej.

XXXIII  Niedziela Zwykła 16.11. 2014r.

 1. Dziś po Mszy  wieczorowej spotkanie Akcji Katolickiej w salce na plebanii.
 2. Codziennie w listopadzie po Mszy Świętej wieczorowej modlimy się się za zmarłych polecanych w wypominkach.
 3. W tym tygodniu przypadają:
 4. - w poniedziałek – wsp. św. Elżbiety Węgierskiej, – we wtorek – wsp. Bł. Karoliny Kózkówny. Z racji 100-nej rocz.- przypadającej w tym dniu- jej  męczeńskiej  śmierci organizowana jest pielgrzymka do sanktuarium Zabawie. Wyjazd o 12.00. Zapisy w zakrystii. – w środę – wsp. bł. Salomei, – w czwartek – wsp. św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera;- w piątek – Ofiarowanie N M P ;Po Mszy o 17.00 – Wieczór Uwielbienia – w sobotę – św. Cecylii, dz. i m; patronki muzyki kościelnej.
 5. W przyszłą Niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Już w sobotę o g.17.00 rozpoczynają się Rekolekcje przygotowujące  do Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. W duchu tego przygotowania do zawierzenia parafii i miasta podczas nawiedzania w domach modlimy się w gronie rodzinnym i wpisujemy to wydarzenie do wędrującej Księgi Zawierzenia. Program Rekolekcji w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.
 6.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 7. Dziękujemy mieszkańcom bl. Konstytucji 3 Maja 16 za pomoc w sprzątaniu kościoła i prosimy  z Konstyt. 3 Maja 18 po wieczornej Mszy Św.  w poniedziałek.
 8. Spotkanie klas 2 Gimnazjum we środę o godz. 18.00.
 9. Schola:– wtorek o godz. 16.00 i czwartek godz. 16.00; oaza piątek  18.00; grupy gitarowe – sob.: gr. I – 15.30, ministranci: -czwartek. g 18.00,
 10. Błogosławieństwo indywidualne dzieci po sumie!
 11. Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim obfitości Bożych łask.

XXXII Niedziela Zwykła 9.11.2014

 1. Dziś po sumie spotkanie Rycerstwa Niepokalanej. Zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi prześladowanemu po każdej Mszy św.
 2. Codziennie w listopadzie po Mszy Świętej wieczorowej modlimy się się za zmarłych polecanych w wypominkach.
 3. W tym tygodniu przypadają: – w poniedziałek – św. Leona Wielkiego, bpa- we wtorek św. Marcina, bpa; To także Narodowe Święto Niepodległości Polski. Msze Święte o g.6 .30 i o 17.00.Różaniec za poległych w obronie Ojczyzny o 16.30.Msza Święta w intencji Ojczyzny w sanktuarium św. Jana Pawła II z udz. władz o 12.15.- w czwartek wsp. 1-szych męczen. Polski (Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka  i      Krystyna);
 4. W przyszłą niedzielę  po Mszy Świętej wieczorowej spotkanie Akcji Katolickiej w salce na plebanii.
 5. 18 listopada organizowana jest pielgrzymka do par. Zabawa z racji na przypadającą 100 –ną rocz. męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny. Zapisy w zakrystii.
 6. Rekolekcje prowadzące do Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa rozpoczynają się w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata (23 listopada). W duchu przygotowania do zawierzenia parafii i miasta podczas nawiedzania w domach modlimy się w gronie rodzinnym i wpisujemy to wydarzenie do wędrującej Księgi Zawierzenia.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 8. Dziękujemy mieszkań. bloku Konstytucji 3 Maja 14 od za pomoc w sprzątaniu kościoła i prosimy  rodziny z Konstyt. 3 Maja 16 po wieczornej Mszy Świętej   w poniedziałek.
 9. Gimnazjum klasy 1 środa, godz. 18.00
 10. Schola:– czw. 16.00; oaza pt 18.00; grupy gitarowe – sob.: gr. I – 15.30, gr. II – 18.00;
 11. Ministranci: -czw. g 18.00,  pt.  18.00-diakonia uwielbienia;

Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim obfitości Bożych łask.

30 Niedziela zwykła 26.10.2014

 1. Kończy się miesiąc październik. Zapraszamy na  nabożeństwa różańcowe  o godz. 17.15;
 2. W środę Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza;
 3.  W sobotę – 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte wg porządku niedzielnego. O godz. 11.30 Msza Święta na cmentarzu.  W dniach od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i ofiarować go za zmarłych. 1 listopada to także I-sza sobota miesiąca;
 4. W niedzielę – 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. W tym dniu przed każdą Mszą Świętą modlimy się 10 – różańca za zmarłych wspominanych w Wypominkach. Po sumie spotkanie KŻR, a po Mszy Świętej o godz: 17:00 wieczór uwielbienia.
 5. Na dzień 18 listopada organizowana jest pielgrzymka do sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w  Zabawie koło Tarnowa z racji przypadającej  setnej rocznicy męczeńskiej śmierci Patronki Ruchu Czystych Serc. Zapisy w zakrystii.
 6. Trwa peregrynacja obrazu Pana Jezusa  z otwartym Sercem jako Króla Wszechświata. W duchu przygotowania do zawierzenia parafii i miasta podczas nawiedzania w domach modlimy się w gronie rodzinnym i wpisujemy to wydarzenie do wędrującej Księgi Zawierzenia.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 8. Spotkania grup: Scholka dziecięca wtorek godz. 16.00 /dla tych dzieci, które nie mogą w czwartek/ i czwartek godz. 16.00; ministranci w czwartek o godz. 18.00; Oaza wyjątkowo w czwartek o godz. 19.00; W sobotę nie ma szkółki gitarowej gdyż jest uroczystość.
 9. Gimnazjum klasy 2 i 3 zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 18.30
 10. W piątek po Mszy św. wieczornej NOC ŚWIĘTYCH – nabożeństwo przed Uroczystością Wszystkich Świętych.

29  Niedziela Zwykła 19.10.2014

 1. Dziś wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Rozpoczynamy Tydzień Misyjny, taca przeznaczona na misje. Natomiast w tygodniu zachęcamy do liczniejszego udziału w nabożeństwach różańcowych, podczas których będziemy modlić się w intencji misji i misjonarzy.
 2. W  tym tygodniu przypada: we wtorek – bł. Jakuba Strzemię, bpa; w środę – rocz. Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Sandomierzu; w czwartek – organizowany jest III Ogólnopolski Dzień Modlitwy Różańcowej. W tym dniu zapraszamy na nabożeństwo i modlitwy różańcowe, dziękując za dzieło Żywego Różańca w Polsce i prosząc beatyfikację sługi Bożej Pauliny  Jaricot; w sobotę – św. Jana Pawła II, papieża, różaniec za młode małżeństwa i  dzieci adoptowane oraz osoby adoptujące.
 3. Trwa peregrynacja obrazu Pana Jezusa  z otwartym Sercem jako Króla Wszechświata w duchu przygotowania do zawierzenia osobistego, rodzin, parafii i miasta .
 4. Zbliża się listopad, pamiętajmy o uporządkowaniu grobów. Zmarłych polecamy modlitwom. Można też imiona zmarłych wpisać do comiesięcznej modlitwy wspominkowej . Druki do wpisywania imion naszych zmarłych  znajdują się na stoliku z prasą katolicką.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 6. Dziękujemy mieszkańcom bloku Kilińskiego 18 za pomoc w sprzątaniu kościoła i prosimy  rodziny z bloku Konstytucji 3 maja 12 z numerów 1-50
 7. Spotkania: Schola – czwartek godz. 16.00; Ministranci: -czwartek godz. 18.00; oaza w piątek 18.00; diakonia uwielbienia – piątek godz. 18.00; nauka gry na gitarze wyjątkowo w piątek o godz. 16.00
 8. Młodzież Gimnazjum klas 1 zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 18.30
 9. W przyszłą niedzielę zmiana czasu z godziny 3 na 2
 10. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

26 Niedziela zwykła 28.09.2014

 1. Dziś Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Bierze  w niej udział również delegacja naszej parafii wraz z ks. Proboszczem.
 2. Dziś  przypada 5 rocznica beatyfikacji ks. Michała Sopoćki.
 3. O g. 11.30 zakończenie sezonu motocyklowego.  (im. bpa W.Świerzawskiego).
 4. Dzisiejsza niedziela – 28 września- jest niedzielą modlitwy o pokój dla świata. O g. 15,00 gromadzą się ludzie na skrzyżowaniach ulic aby wspólnie modlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego o zachowanie pokoju.Zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę.(w Polsce modli ok.200 miast).
 5. Papież Franciszek zachęca do modlitwy w intencji Synodu Biskupów w związku z sytuacją rodzin na świecie .
 6. W  tym tygodniu przypada:- w poniedziałek Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;- we wtorek wsp. św. Hieronima, prezbitera i dK ;  – w środę wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, d i dK; /Od środy będą już nabożeństwa różańcowe codziennie o g. 17.15.    Zachęcamy wszystkich do udziału/- w czwartek – wsp. Świętych Aniołów Stróżów, jest to zarazem I-szy czwartek miesiąca; o g. 18,00 Msza Święta dla wszystkich grup; – w piątek o g. 18.00 Msza Św. o Najświętszym Sercu Jezusa (I-szy piątek); – w sobotę –  wsp. św. Franciszka z Asyżu, z; I-sza sobota miesiąca;
 7.  Również w sobotę pielgrzymka KŻR do Sanktuarium Matki Bożej z La Salette w Ostrowcu.  Można  się  zapisywać na listę w zakrystii;
 8.  W przyszłą niedzielę  (5 października) przypada wsp. Św. Faustyny.
 9. Za tydzień w niedzielę spotkanie KŻR po MSzy św. o godz. 8.30 której przewodniczył będzie ks. Bp Edward Frankowski.
 10.  Trwa peregrynacja obrazu Pana Jezusa  z otwartym Sercem przed zawierzeniem staszowskich parafii i miasta;  W duchu przygotowania Adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 17,00  do 18,00.
 11. Dzisiejsza taca na remont katedry w Sandomierzu.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 13. Dziękujemy mieszkańcom bloku Kilińskiego 12 za pomoc w sprzątaniu kościoła   i prosimy  rodziny z bloku Kilińskiego 14 w poniedziałek  po Mszy wieczorowej.
 14. Klasy 1 gimnazjum zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 16.45

 

Podwyższenie Krzyża Świetego

 1. Dziś Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Odpust na Świętym Krzyżu.
 2. Po sumie spotkanie członków  Rycerstwa Niepokalanej.
 3. W  tym tygodniu przypada:- w poniedziałek wsp. NMPBolesnej;- we wtorek wsp.św.męczenników Korneliusza,papieża i Cypriana bpa; – w czwartek – Święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski; z tej racji w dniach poniedziałek, wtorek, środa zapraszamy młodzież na nabożeństwa w intencjach młodzieży jako Triduum modlitw . – w każdy czwartek adoracja N.Sakr. od 1700 – 1800 w intencji Intronizacji NSPJ w rodzinach, parafii i mieście;- w piątek 19 IX czuwanie na Świętym Krzyżu;
 4. Trwa peregrynacja obrazu Pana Jezusa  z otwartym sercem przed zawierzeniem parafii i miasta;
 5. 16/17 IX – wtorek/środa do g. 1800 Całodobowa Adoracja Najświętszego Sakramentu. Prosimy o włączenie się parafian a  w szczególności wszystkie grupy  parafialne;
 6. W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
 7. W dniach 15 – 21 września Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego;
 8. W dniach 28 – 29 września Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę.
 9.  Zapowiedzi godz. 10.00
 10.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Prasa katolicka na stoliku. W Gościu płytka z nagraniem z Dzienniczka św. Faustyny.
 11.  Dziękujemy mieszkańcom bloku Kilińskiego 8 za pomoc w sprzątaniu kościoła   i prosimy  rodziny z bloku Kilińskiego 10 w poniedziałek  po Mszy wieczorowej.
 12. W dniach 19-21 września w Sandomierzu 17 Diecezjalne Spotkanie Młodych. Zapraszamy młodzież. Jest możliwość wyjazdu na 3 dni lub na 1 dzień. Bliższe informacje w zakrystii lub u księży.
 13. Spotkania w tym tygodniu: młodzież gimnazjalną zapraszamy na rozpoczęcie kolejnego roku przygotowania do sakramentu bierzmowania. I tak młodzież klas 1 z naszej parafii która chce przygotować się do bierzmowania zapraszamy na pierwsze spotkanie we wtorek o godz. 17.00. Klasy 2 i klasy 3 – środa, godz. 17.45.
 14. Scholka dziecięca ma spotkanie we czwartek o godz. 16.30
 15. Z racji spotkania młodzieży w Sandomierzu w tym tygodniu nie ma w piątek oazy, i w sobotę nie będzie jeszcze szkółki gitarowej. Dzieci i młodzież zapraszamy od następnego tygodnia.
 16. Błogosławieństwo indywidualne dzieci po sumie!
 17. Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim obfitości Bożych łask.

 

                                             XXIII  Niedziela Zwykła

 1. Gościmy dziś ojca  Narcyza, który przybywa do nas z Ziemi Świętej i któremu zawdzięczamy przywieziony kamień z Grobu Pana Jezusa, znak szczególnej więzi z miejscem śmierci  naszego Zbawiciela, który za nas oddał życie na krzyżu.
 2. Po sumie spotkanie KŻR, a o g. 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia  i spotkanie z kapłanami oraz tymi osobami, które modlitwą codzienną  w grupie Margaretek towarzyszą im w pracy duszpasterskiej.
 3. Na   Mszy Świętej o g. 8.30  dziękujemy Bogu za tegoroczne zbiory a po Mszy spotkanie kandydatów na członków Legionu Maryi.
 4. W przyszłą niedzielę również po sumie spotkanie członków Rycerstwa   Niepokalanej.
 5. W  tym tygodniu przypada:
 •    – w pon.  – Święto Narodzenia NMP zwane  Świętem Matki Bożej Siewnej;
 •    – w  sobotę – wsp. św. Jana Chryzostoma b.  dK.
 •    Po Mszy św. wieczorowej Procesja Fatimska z modlitwą o pokój na świecie;
 •    – w przyszłą niedzielę  Święto  Podwyższenia Krzyża Świętego;
 1. Rozpoczynamy już  spotkania formacyjne grup parafialnych. Zapraszam chłopców (za zgodą rodziców) do grupy ministrantów,  a dziewczęta do scholi. Za nami pierwszy tydzień zajęć szkolnych. Starajmy się zwracać uwagę na to, czym zajmują się nasze dzieci, już od początku roku poświęcajmy im czas, razem z nimi odkrywając to, czego się uczą. Nie wystarczy wysyłać dziecko na coraz to nowe zajęcia dodatkowe, one potrzebują przede wszystkim naszego zainteresowania i przykładu, zwłaszcza w tym, co dotyczy rzetelności w wypełnianiu powierzonych nam zadań.
 2. Dla umocnienia więzi małżeńsko-rodzinnych zachęcamy małżeństwa do włączania się do Kręgu Rodzin Domowego Kościoła.
 3. Jak co roku organizujemy pielgrzymkę autokarową do Sulisławic na dzień 12 września (wsp.NMP). Wyjazd o 1600, powrót ok. g. 2000. Zapisy w zakrystii;
 4. 13 wrześn. pielgrzymka do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej  i Krakowa.
 5.    Są jeszcze miejsca wolne. Zapisy  w zakrystii. Należy  już dokonywa wpłaty.  Ewentualne rezygnacje prosimy zgłaszać.

              XXII  Niedziela Zwykła

 1. Gościmy dziś ks.prof. Czesława Murawskiego z Sandomierza obrońcę życia i wielkiego apostoła godności i świętości rodziny. Dziękujemy za obecność wsłuchujmy się z uwagą w głoszone przez niego Słowo Boże.
 2. Po Mszy Św. 8.30 spotkanie kandydatów na członków Legionu Maryi.
 3.  Także dziś obchodzimy rocznicę zalegalizowania „Solidarności”.
 4. Jutro przypada 75 rocznica  wybuchu II wojny światowej- modlimy się za poległych w obronie Ojczyzny, a także o pokój na całym świecie.
 5. W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym zachęcamy wszystkich uczniów do skorzystania ze spowiedzi świętej. Msze Święte na rozpoczęcie roku dla uczniów Gimnazjum i S P nr 1 o g. 7.30, a dla SP  nr 3   o g. 8.45.
 6. W  tym tygodniu przypada:

- w poniedziałek – wsp.  bł. Bronisławy;  odpust 40-godzinny w Wiśniowej.
- we wtorek – o g. 1800 Msza Święta za zmarłych. Uwaga ! Różaniec za
zmarłych z wypominkami będzie o g. 1700.
- 4 września – I-szy  czwartek  miesiąca, o g. 1800 Msza Św. dla wszystkich
grup parafialnych na rozpoczęcie duszp.  roku pracy; wystawienie Najśw.
Sakr. od g. 1700 –  to czas modlitwy  o intronizację  NSJ w rodzinach.
-  I-szy piątek miesiąca – wystawienie Najśw. Sakr. i spowiedź od g. 1700.
Odwiedziny chorych od g. 1300.
-  I-sza sobota  miesiąca – od g.1700 różaniec o pokój na świecie.

. Msza Św. dziękczynna za zbiory … września o g. 830.

 1.  Rozpoczynamy już  spotkania formacyjne grup parafialnych. Zapraszamy chłopców (za zgodą rodziców) do grupy ministrantów,  a dziewczęta do scholi.
 2. 2 września o godz. 1800 rozpoczyna się szkoła ewangelizacyjna jako rekolekcje indywidualne w ramach  Odnowy w Duchu Świętym. Równolegle do tej formy duchowości zachęcamy małżeństwa dla umocnienia więzi małżeńsko-rodzinnych do włączania się  w kręgi rodzin Domowego Kościoła.
 3. Informujemy ponadto, że Msze Święte za wstawiennictwem Jana Pawła II będą odbywać się  każdego 2 miesiąca o godz. 18.00 , a nie jak dotychczas o godz. 20.00.
 4.   13 września pielgrzymka do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskie i Krakowa. Są jeszcze miejsca wolne. Zapisy  w zakrystii. Można już dokonywać  wpłaty.
 5.  Prasa katolicka na stoliku.

XIX  Niedziela Zwykła

 1. Miesiąc sierpień jest miesiącem pielgrzymek  na Jasną Górę . Pielgrzymują tam również  nasi parafianie,  a w piątek  gościli u nas pielgrzymi  z Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Serdecznie dziękujemy w imieniu pielgrzymów za przyjęcie do domów   i okazaną pomoc. Niech dobry Bóg wynagrodzi wszystkim ofiarodawcom swoim szczególnym  błogosławieństwem.
 2. W bieżącym  tygodniu przypadają:
 3. w poniedziałek – św. Klary d.
 4. w środę Procesja Fatimska ulicami naszego osiedla;
 5. w czwartek – św. Maksymiliana Marii Kolbego, m, pamiętajmy w tym dniu o pomordowanych w obozach, łagrach i więzieniach; Odpust  w Rytwianach.
 6. w piątek – uroczystość  Wniebowzięcia N M P. Msze Święte  według  porządku niedzielnego.  W tym dniu błogosławimy  zioła, owoce  i kwiaty. Odpust w Pustelni Złotego Lasu.
 7. 13 września pielgrzymka do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskieji  Krakowa. Zapisy w zakrystii.
 8. Przypominamy o stosownym stroju w miejscu sakralnym.
 9. Prasa katolicka na stoliku.
 10. Wszystkim gościom  i parafianom i życzymy dobrego wypoczynku.

XIII Niedziela zwykła

Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła

 1. Dziś przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Taca na dzieła prowadzone przez Stolicę Apostolską. Dziś odpust  w Wiśniowej.
 2. W tym tygodniu przypadają:
 3. - w poniedziałek – kończą się nabożeństwa  ku czci NSP Jezusa; miesiąc  lipiec papież św. Jan XXIII poświęcił kultowi Najdroższej Krwi Jezusowej
 4. - we wtorek o godz. 18:00 Msza Święta i różaniec za zmarłych.
 5. - w czwartek Św. Tomasza Apostoła i I-szy czwartek miesiąca
 6. Ponadto w tym tygodniu także I-szy piątek  i  I-sza sobota miesiąca;
 7. Dziś w Sielcu organizowane są przez Huty Szkła „Szklarki”.
 8. 6 lipca – w przyszłą niedzielę, Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin na Święty Krzyż. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału. Autokar wyruszy od naszego kościoła o godz. 8:00. Zapisy w zakrystii.
 9. 26-27 lipca pielgrzymka do Lichenia.
 10. Na dzień 13 września przygotowywana jest pielgrzymka do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Krakowa.
 11. Przypominamy o stosownym stroju gdy bierzemy udział w zgromadzeniu liturgicznym.
 12. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom  ul. Mickiewicza 18  i prosimy mieszkańców ul. Mickiewicza  20.
 13. Wszystkim naszym parafianom i przybyłym gościom, rozpoczynającym wakacje i urlopy życzymy umocnienia wiary i nabycia sił fizycznych.

 

XII Niedziela Zwykła 22.06.2014

 1. Dziś przypada Uroczystość Poświęcenia naszego Kościoła.  O godz. 11.30 odprawi Mszę Świętą prymicyjną ks. Damian Niziałek. Uczestnicząc w tej Mszy Świętej możemy uzyskać odpust zupełny.
 2. W tym tygodniu przypadają: w poniedziałekDzień Ojca; we wtorek uroczystość  Narodzenia św. Jana Chrzciciela; w środę(25.06) po Mszy Świętej wieczorowej różaniec za rodziny; w czwartekzakończenie oktawy Bożego Ciała. Na Mszy Świętej o 18-tej poświęcenie  wianków i ziół; w piątek –  uroczystość  Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu przypada Światowy Dzień Modlitw o uświęcenie kapłanów; w sobotęwsp. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny;
 1. 28-29 czerwca Piesza Pielgrzymka do Sulisławic. Zapisy w parafii św. Bartłomieja .Msza św. przed wyjściem sobotę o g. 9-tej
 2. W przyszłą niedzielę  w Sielcu organizowane są przez Huty Szkła „Szklarki”, które mają wymiar ogólnopolski.
 3. 6 lipca Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin na Święty Krzyż. Zapisy w zakrystii.
 4. 26-27 lipca pielgrzymka do Lichenia – spotkanie trzeźwościowe.
 5. W  piątek po Mszy o 18-tej wieczór uwielbienia.
 6. 13 września pielgrzymka do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, i Krakowa.
 7. Przybywając na Mszę Św.przypominamy o założeniu stosownego stroju.
 8. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Mickiewicza 16  i prosimy mieszkańców ul. Mickiewicza  18.
 9. W czwartek na godz. 18.00 zapraszamy ministrantów, scholkę, oazę, grupę gitarową na uroczyste zakończenie rocznej pracy formacyjnej. Po mszy św. spotkanie przy ognisku.

Niedziela Trójcy Przenajświętszej 15.06.2014

 1. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. O godz. 11.30 odprawi Mszę Świętą prymicyjną ks. Łukasz Bucki. Uczestnicząc w tej Mszy Świętej możemy uzyskać odpust zupełny.
 2. O godz. 12.15 w kościele Świętego Ducha  Msza Święta z okazji 50-lecia kapłaństwa ks. Henryka Kozakiewicza.
 3. W Boże Ciało (19.06) w Katedrze Sandomierskiej o godz.17.30 święcenia kapłańskie przyjmie diakon Damian Niziałek. Polecamy jego osobę serdecznej modlitwie.
 4. W Boże Ciało porządek Mszy Świętych: 7.00,8.30 10.00 i 18.00. Procesja Eucharystyczna wyruszy o godz. 11.00 z naszej świątyni  do Sanktuarium  Św. Jana Pawła II. Prosimy  o przygotowanie ołtarzy:  przed kościołem – Osiedle Ogrody oraz na zajezdni – rodziny z bloków. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów. Przez oktawę Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe będzie połączone z procesją eucharystyczną wokół  kościoła.
 5. Także w Boże Ciało dzieci klas trzecich podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 obchodzić będą rocznicę Pierwszej Komunii świętej. Spowiedź dla dzieci codziennie na Mszach Świętych.
 6. 20 czerwca czuwanie nocne na Świętym Krzyżu – jak w każdy 3-ci piątek miesiąca.
 7. 28-29 czerwca piesza pielgrzymka do Sulisławic. Zapisy w parafii św. Bartłomieja.
 8. 6 lipca- Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin na Święty Krzyż. Zapisy w zakrystii.
 9. 26-27 lipca pielgrzymka do Lichenia – spotkanie trzeźwościowe.
 10. 13 września pielgrzymka do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Krakowa
 11. Przypominamy o stosownym stroju w miejscu sakralnym.
 12. Pustelnia Złotego Lasu w Rytwianach zaprasza na Piknik Rodzinny „Festiwal Smaków Klasztornych” w sobotę i niedzielę 21-22 czerwca. Rozpoczęcie w sobotę Mszą św. O godz. 13.00.
 13. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Mickiewicza 14 i prosimy o pomoc mieszkańców ul. Mickiewicza 16
 14. W przyszłą niedzielę – 22 czerwca – przypada Uroczystość  Poświęcenia naszego Kościoła
 15. Spotkania grup: oaza w piątek o godz. 19.00; nauka gry na gitarze w sobotę o godz. 16.00 i 19.00.
 16. Młodzież klas 1 i 2 gimnazjum zapraszamy wraz z rodzicami na ostatnie w tym roku spotkanie formacyjne, które rozpocznie się Mszą św. O godz. 18.00.

 

VII Niedziela Wielkanocna 1.06.2014

 1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – po sumie uroczyste przeniesienie figury Zmartwychwstałego i spotkanie Kółek Żywego Różańca.
 2. Ruchy Świeckich, Miasto i Gmina, Dom Kultury i obydwie parafie organizują dziś Marsz dla Życia i Rodziny. Wyjście od naszego kościoła o godz. 15.00 i przemarsz do Parku nad Czarną. Serdecznie zachęcamy do udziału wszystkie rodziny. Marsz ma charakter dziękczynienia za kanonizację i ofiarowanie relikwii św. Jana Pawła II dla naszej parafii.
 3. W czwartek wspomnienie św. Bonifacego.
 4. W tym tygodniu przypada 1 piątek i 1 sobota miesiąca. W piątek spowiedź od godz. 17.00 a w sobotę czuwanie modlitewne przed Zesłaniem Ducha Świętego.
 5. Wczoraj w katedrze kieleckiej przyjął święcenia kapłańskie nasz parafianin Łukasz Bucki. Mszę św. prymicyjną odprawi w naszej parafii 15 czerwca o godz. 11.30. Polecajmy go serdecznej modlitwie.
 6. Dzieci klas trzecich w dniu 19 czerwca podczas Mszy św. o godz. 11.30 będą przeżywać swoją rocznice 1 Komunii św.
 7. II Pielgrzymka KŻR na Jasną Górę będzie 7 czerwca – zapisy w zakrystii.
 8. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Kilińskiego 16 i prosimy z ul. Kilińskiego 18.
 9. 15 czerwca godz.. 12.15 w kościele św. Ducha – Jubileusz 50-lecia kapłaństwa ks. Henryka Kozakiewicza.
 10. Jest możliwość wyjazdu na wakacje dla dzieci i młodzieży w ramach 15 dniowej Oazy wakacyjnej. Informacje w gablocie parafialnej i u ks. Mariusza. Zgłoszenia do 14 czerwca. Zachęcamy serdecznie.
 11. Siostry Kanoniczki Ducha Świętego z Pacanowa zapraszają młodzież na kolejne już spotkanie Młodych, które odbędzie się 7 czerwca w godzinach 17.00 – 21.00.
 12. Spotkania grup: Scholka w czwartek o godz. 16.00; ministranci czwartek godz. 18.00; oaza w piątek o godz. 19.00; nauka gry na gitarze w sobotę o godz. 16.00 i 19.00.

VI Niedziela Wielkanocna 25.05.2014

 1. W czwartek św. Urszuli Ledóchowskiej, dz.;
 2. W sobotę  Święto  Nawiedzenia NMP. W tym dniu w Katedrze  Kieleckiej o g.1000 święcenia kapłańskie  będzie przyjmował diakon Łukasz Bucki. Natomiast w Katedrze Sandomierskiej wyjątkowe spotkanie z okazji 5-tej rocznicy KCPR. Spotkaniu patronuje  Ks.bp K. Nitkiewicz ordynariusz diecezji, a udział weźmie także Arcybiskup Hoser z Warszawy. Zachęcamy serdecznie do udziału w tym religijnym wydarzeniu.  Także w sobotę 31 maja o g. 1700  Mszy Świętej  przewodniczył będzie Ks. Bp Ordynariusz Krzysztof  Nitkiewicz podczas której udzieli młodzieży Sakramentu Bierzmowania.
 3. W przyszłą Niedzielę Święto  Wniebowstąpienia Pańskiego. Ruchy Świeckich,   Miasto i Gmina, Dom Kultury  organizują Marsz dla Życia    i Rodziny. Wyjście od naszego kościoła o g. 1500 i przemarsz do parku Nad Czarną. Serdecznie zachęcamy do udziału wszystkie rodziny.  Marsz ma charakter spaceru rodzinnego i jest odpowiedzią  na zaproszenie Św. J Pawła II aby rodzina podejmując swoje zwykłe obowiązki  mogła w niedzielę wspólnie świętować.  Po sumie spotkanie KŻR.
 4. 7 czerwca II Pielgrzymka  KŻR na Jasną Górę – zapisy w zakrystii.
 5. Dziś wybory do Parlamentu Europejskiego; Spoczywa na nas obywatelski i patriotyczny obowiązek wzięcia udziału w wyborach.
 6. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne LO im. Ks. Kard. S. Wyszyńskiego serdecznie zaprasza uczniów gimnazjów  i ich rodziców na Dzień Otwarty  szkoły w dniu 29 maja od g. 1600.
 7. Spotkania:scholka – środa godz. 16.30; ministranci czwartek godz. 18.00, oaza w piątek o godz. 19.00, nauka gry na gitarze w sobotę tylko o godz. 19.15 /zmiana z powodu bierzmowania/

 

V Niedziela Wielkanocna 18.06.2014

 1. Dziś o godz. 11.00 uroczyste zakończenie Białego Tygodnia dla dzieci pierwszokomunijnych; na tej Mszy Świętej pragniemy zgromadzić wszystkie dzieci naszej parafii aby wspólnie z Księdzem Biskupem dziękować za kanonizację św. Jana Pawła II, który tak bardzo kochał dzieci. Natomiast po Mszy Świętej o g.10.00 młodzież z grupy teatralnej Domu Kultury w kilku odsłonach przybliży tematykę godności ludzkiego życia co było szczególną troską  Św. Jana Pawła. Tymi wydarzeniami pragniemy uczcić rocznicę urodzin naszego Wielkiego Rodaka.
 2. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30;
 3. W środę św. Rity.
 4. W sobotę NMP Wspomożycielki Wiernych.
 5. Także w sobotę XVI Ogólnopolska Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę, wyjazd w sobotę o g.13.00 z Rynku obok Apteki-tel. kontaktowy na tablicy ogłoszeń.
 6. Rodziny z Domowego Kościoła tego dnia pielgrzymują do Kalisza a Rycerstwo Niepokalanej do Niepokalanowa.
 7. W przyszłą niedzielę – 25 maja w sanktuarium  Matki Bożej Szkaplerznej w Rozwadowie (k. Stalowej Woli)  odbędzie się koronacja łaskami słynącego Obrazu Matki Bożej. Wyjazd na koronację organizujemy wspólnie z parafią św. Bartłomieja. Zapisy w zakrystii.
 8. 31 maja o g. 10.00 w Katedrze w Kielcach nasz parafianin Diakon Łukasz Bucki ma otrzymać święcenia kapłańskie.
 9. Także 31 maja o g.17.00 Bierzmowanie.
 10. 31 maja w Katolickim Domu Kultury w Sandomierzu Msza Święta za wszystkie rodziny i diecezjalne spotkanie rodzin w duchu nauki Jana Pawła II – Rodzina Drogą Kościoła.
 11. 1 czerwca w Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego Ruchy Świeckich oraz Miasto i Gmina organizują Marsz dla Życia i Rodziny. Wyjście od naszego kościoła o g. 1500 i przemarsz do parku Nad Czarną. Serdecznie zachęcamy do udziału wszystkie rodziny.
 12. 7 czerwca II Ogólnopolska Pielgrzymka  K Ż R na Jasną Górę.
 13.  Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Kilińskiego 12 i prosimy mieszkańców ul. Kilińskiego 14.
 14. Klasy III Gimnazjum mają próbę przed bierzmowaniem we wtorek o godz. 18.30; scholka w czwartek o godz. 16.00 /zapraszamy dzieci szczególnie pierwszokomunijne/; ministranci w czwartek godz. 18.00 /zapraszamy nowych kandydatów – chłopców pierwszokomunijnych/; oaza w piątek /rozpoczęcie mszą św. o godz.18.00/; nauka gry na gitarze w sobotę o godz. 16.00 i 19.00.
 15. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego czasu.

 

III Niedziela Wielkanocna 4.05.2014

 1. III Niedziela Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce jest  Niedzielą Biblijną, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Ponieważ w obecnym roku duszpasterskim skupiamy uwagę na budowaniu i pogłębianiu naszej wiary w Syna Bożego wczytujmy się i rozważajmy Słowo Boże;
 2. Dziś po sumie spotkanie  członków Żywego Różańca;
 3. Nabożeństwa majowe codziennie przez cały maj o godz. 1730. Dzisiejsze nabożeństwo  będzie  dziękczynieniem za kanonizację  Św. Jana Pawła II;
 4. W każdą środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
 5. We wtorek  święto Św. Ap. – Filipa i Jakuba; Msza Święta wieczorowa za zmarłych, a po Mszy  różaniec z wypominkami.
 6. W  czwartek Św. Stanisława. B. M. Patrona Polski;
 7. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza Światowy Dzień Modlitw o powołania. Dzieci klas II przystąpią do I-szej Komunii Świętej o godz. 11:30. Spowiedź dla dzieci i rodziców w piątek od godz. 16:00 do 18:00 .
 8. Prasa katolicka zamieszcza obszerne relacje z kanonizacji Jana XXIII i Jana Pawła II.
 9. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Kilińskiego 8 i prosimy mieszkańców ul. Kilińskiego 10.
 10. We wtorek o godz. 16.00 spotkanie z klasami 3 gimnazjum. Natomiast rodziców dzieci klas 3 gimnazjum zapraszamy na spotkanie w najbliższą środę po mszy św. o godz. 18.00.
 11. Scholka w czwartek o godz. 16.00, ministranci w czwartek o godz. 18.00, oaza w piątek po mszy św. wieczornej; nauka gry na gitarze w sobotę o godz. 16.00 i 19.00.
 12. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa.

             II Niedziela  Wielkanocna czyli  Niedziela Miłosierdzia Bożego 27.04.2014

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 zapraszamy do kościoła na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W tym dla nas wielkim dniu przeżywamy kanonizację dwóch papieży Bł. Jana XXIII i naszego Rodaka Bł. Jana Pawła II. W uroczystości tej biorą także  udział nasi parafianie. Relacje z tej uroczystości przekazuje również  Radio Maryja, Telewizja Trtwam i Telewizja Polska. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.
2.Dla uczczenia tego wydarzenia  w ramach rozpoczęcia sezonu motocyklowego Mszą Świętą o godz. 11.30 odbędzie się I-szy  Papieski Rajd Motocyklowy. Jego uwieńczeniem będzie wspólna Koronka o godz. 15.00.
3. W bieżącym tygodniu rozpoczynają się nabożeństwa Maryjne. Przypominamy, że w każdą środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
4. W czwartek wsp. Św. Józefa, rzemieślnika – I-szy czwartek miesiąca
5. W  piątek wsp. Św. Atanazego, bpa i dr Kościoła  - I-szy piątek miesiąca; po Mszy Świętej wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Mszą o g. 21-szej dziękczynną za kanonizację Św. Jana Pawła II.
6.  W sobotę  3 maja, uroczystość  NMP Królowej Polski – I-sza sobota miesiąca. To także rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Porządek Mszy św. niedzielny.
7. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie  członków Żywego Różańca.
8.Pomoc dla rolników w wypełnianiu wniosków o dopłaty:  ul. Kolejowa 15.
9.Trwa Akcja Misyjna pod hasłem  „Klucz dla Afryki”. Stare  klucze oraz  drobne  przedmioty  z metali półszlachetnych składamy do pojemnika przy figurze Matki Bożej Fatimskiej.   Ich odbiór będzie 30 kwietnia.
10.Prosimy o   pomoc w sprzątaniu k-ła mieszk. ul. Kil. 8
11. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i rodziców w poniedziałek po mszy św. o godz. 18.00
12. Gimnazjum klasa III ma spotkanie we wtorek o godz. 17.00
13. Scholka – środa godz. 17.00; nauka gry na gitarze – sobota godz. 16.00 i 19.00.

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 20.04. 2014

 1. Dziś przypada Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.
 2. W Poniedziałek drugi dzień Oktawy Uroczystości. Msze św. Według porządku niedzielnego. Taca na KUL.
 3. W piątek z racji na oktawę Zmartwychwstania Pańskiego można spożywać pokarmy mięsne.
 4. W przyszłą niedzielę /27 kwietnia/ przypada w Kościele Niedziela Bożego Miłosierdzia. To też dzień kanonizacji papieży Jana XXIII i Jana Pawła II. W tym dniu w kościele odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
 5. W Niedzielę Miłosierdzia i z okazji kanonizacji Jana Pawła II Rajd Papieski na rozpoczęcie Sezonu motocyklowego. Rozpoczęcie Mszą św. O godz. 11.30.
 6. Pragniemy gorąco podziękować wszystkim przygotowującym Ciemnicę, Grób Pański, orkiestrze górniczej, która uświetniła rezurekcję oraz wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przeżycia Triduum Paschalnego.
 7. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Kilińskiego 6.
 8. Komenda Powiatowa Policji w Staszowie apeluje o rozważność dla osób starszych, którzy stają się ofiarami oszustów, by byli czujni przy wpuszczaniu osób obcych do mieszkań, a w razie podejrzanych kontaktowali się z Policją /numery 997 lub 112/.
 9. Spotkanie z rodzicami i dziećmi przed 1_szą Komunią św. w środę po Mszy św. wieczorowej.
 10. Spotkania grup: scholka – czwartek godz. 16.00; ministranci – czwartek godz. 18.00; Oaza – piątek godz. 17.30; nauka gry na gitarze – sobota, godz. 16.00 i 18.00.

 

NIEDZIELA PALMOWA Męki Pańskiej 13.kwietnia 2014

 1. Dziś przypada Niedziela Palmowa czyli  Męki Pańskiej. Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy.  Prawdę o tych wydarzeniach wspominamy dziś  przy  błogosławieństwie palm na każdej Mszy Świętej, a uroczyście o  11.30.  Gorzkie Żale o godz. 17.00
 2. Od  dzisiejszej  niedzieli  rozpoczynamy   WIELKI TYDZIEŃ,   w którym w  sposób  szczególny  w czasie ŚWIĘTEGO TRIDUUM PASCHALNEGO uczestniczyć będziemy w tajemnicach MĘKI , ŚMIERCI I ZMARTWYCHWSTANIA CHRYSTUSA.
 3. Dziś  młodzież  uczestniczy we Mszy Świętej w Katedrze   skąd zostanie  przywieziona  do parafii  Iskra  Bożego Miłosierdzia w postaci zapalonej świecy.
 4. Także dziś po Mszy Świętej wieczorowej Różaniec Fatimski.
 5. Kwiaty do Grobu Pańskiego  przynosimy  w Wielki Czwar­tek.  Prosimy o pomoc rodziców dzieci komunijnych.
 6. W  środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. Pomoc dla rolników w wypełnianiu wniosków o dopłaty:  ul. Kolejowa 15.
 8. Akcja Misyjna pod hasłem  „Klucz dla Afryki” polega na zbieraniu starych kluczy oraz  drobnych  przedmiotów  z metali półszlachetnych.  Przedmioty te można składać w zakrystii. Ich odbiór będzie 30 kwietnia.
 9. W Wielki Czwartek o godz. 10.00 w katedrze sandomierskiej będzie sprawowana uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Pasterza Diecezji Ks. Bpa Krzysztofa Nitkiewicza z poświęceniem krzyżma i oleju chorych. Jest możliwość wyjazdu wspólnym autokarem dzieci i młodzieży, służby liturgicznej ołtarza. Liturgia  Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 1800. Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 2200.
 10. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Początek Liturgii o godz. 1800. Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i Adoracja do godz.  2400Możliwość do skorzystania ze spowiedzi przez całą noc.
 11. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów od godz.900 do 1200. Tradycyjnie pamiętamy w tym dniu o dzieleniu się darami z potrzebującymi. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 1800. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie do godz. 2200. W Wielkanoc Rezurekcja o godz. 600. Czuwania modlitewne podejmują wszystkie grupy parafialne.
 12. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Kil. 4 i prosimy z Kil. 6.
 13. Dziś   o godz. 1800 Mękę Pańską śpiewa chór z par. Tuczępy.
 14. Dyrekcja i społeczność nauczycieli Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II zaprasza wszystkich zainteresowanych, młodzież gimnazjalną, rodziców, na Dni otwarte szkoły – 29 kwietnia od godz. 9.00

V Niedziela Wielkiego Postu 6.04.2014

Od dzisiejszej, piątej, niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Dalej towarzyszy nam wezwanie Kościoła do nawrócenia,  pokuty i  skorzystania z łaski przebaczenia którą miłosierny Bóg okazuje w tajemnicy spowiedzi. Obecnie Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. W  Świątyniach tradycyjnie zasłaniamy krzyże. Zachęcamy do głębszego rozważania Męki Pańskiej a szczególnie podczas w nabożeństw  Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

 1. Dziś po sumie spotkanie KŻR, a o godz. 17.00 Gorzkie Żale.
 2. Spowiedź u nas w najbliższy piątek od godz. 9.00 do godz. 12.00 i od 15.00 do 1800.
 3. Wszystkich chorych i starszych, którzy nie mogą przyjść do kościoła, a pragną przystąpić do spowiedzi i Komunii Świętej z okazji Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego prosimy o zgłaszanie w zakrystii.
 4. Jutro 7 kwietnia Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Uroczysta Msza św. o godz. 13.30 w kaplicy szpitalnej.
 5. Za tydzień – Niedziela Palmowa. Błogosławieństwo palm na wszystkich Mszach Świętych, a uroczyste o 11.30 . W tym dniu 2 młode osoby wezmą udział we Mszy Świętej w Katedrze  i przywiozą do parafii Płomień Miłosierdzia w postaci zapalonej świecy. Po Mszy Świętej wieczorowej Różaniec Fatimski.
 6. W związku z budową i dekoracją Grobu Pańskiego wszystkich prosimy o przynoszenie kwiatów w Wielki Czwar­tek.
 7. We wtorek po Mszy Świętej wieczorowej różaniec za zmarłych.
 8. W  środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 9. UWAGA!W piątek  Msza św. wieczorowa będzie wyjątkowo   o godz. 17.00!! /będzie to msza św. o uzdrowienie, którą poprowadzi o. Pacyfik/- po niej o godz. 19.00 Droga  Krzyżowa która rozpocznie się w naszym kościele a potem ruszymy w stronę Sanktuarium bł. Jana Pawła II
 10. W dniach 11-13 kwietnia  rekolekcje dla młodzieży męskiej  klas maturalnych w Sandomierzu. Udział uczniów bez opłat.
 11. Pomoc dla rolników w wypełnianiu wniosków o dopłaty przy ul. Kolejowej 15.
 12. Wielkopostna Akcja Misyjna pod hasłem  „Klucz dla Afryki” polega na zbieraniu starych kluczy oraz  drobnych  przedmiotów  z metali półszlachetnych. Zachęcamy do włączania się dla wspomagania pracy misjonarzy w Afryce.  Odbiór złożonych przedmiotów 30 kwietnia.
 13. Konkurs palm trwa a regulamin w gablocie.
 14. Baranki Wielkanocne  do nabycia przed figurą Matki Bożej.
 15. Intencje mszalne umieszczone są w gablocie parafialnej.
 16. Prasa katolicka na stoliku. Zapowiedzi godz. 10.00;
 17. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Kilińskiego 2 i prosimy  o pomoc w poniedziałek mieszkańców ul. Kilińskiego 4.
 18. Spotkania grup: klasa III gimnazjum – wtorek godz. 17.00 – obecność obowiązkowa; Scholka – czwartek godz. 16.30;ministranci – czwartek godz. 18.00; oaza – piątek godz. 17.00; nauka gry na gitarze – sobota godz. 16.00 i 19.00.

IV Niedziela Wielkiego Postu 30.03.2014

 1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne.  Program rekolekcji w  gablocie  i  na stronie internetowej parafii.
 2. Spowiedź rekolekcyjna dla dzieci i młodzieży  2 kwietnia w godz. od 1500do 1800Dla dorosłych 11 kwietnia.
 3. Msza Święta dla chorych 1 kwietnia o godz. 1000.
 4. 2 kwietnia przypada 9 rocznica śmierci bł Papieża Jana Pawła II. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie dziękczynnej za dar naszego umiłowanego Rodaka.  Po Mszy Świętej wieczorowej Adoracja Najświętszego Sakramentu  do godz. 2000.
 5. Droga Krzyżowa dla dzieci w środy o godz. 1700, dla dorosłych  w piątki o godz. 1700, a dla młodzieży   w piątki o godz. 1900.
 6. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 1700. . Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.
 7. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie KŻR.
 8. W tym tygodniu przypada I-szy wtorek, I-szy czwartek, I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca.
 9. W  każdą środę przed Mszą Świętą wieczorową nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 10. Przypominamy o konkursie na najładniejszą palmę. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w Niedzielę Palmową na Mszy Świętej dla dzieci o godz. 1130 .
 11. Przed figurą Matki Bożej są do nabycia Baranki Wielkanocne – ofiary przeznaczone będą  dla dzieci z Domu Dziecka .
 12. Intencje mszalne umieszczone są w gablocie parafialnej.
 13. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Mickiewicza 4,6, 8 i prosimy o  pomoc w poniedziałek mieszkańców ul. Kilińskiego 2.
 14. Spotkania grup: Scholka dziecięca – czwartek, godz. 16.30; Ministranci – czwartek, godz. 18.00; Oaza – piątek godz. 17.00; nauka gry na gitarze – sobota godz. 16.30 i 19.00

 

III Niedziela Wielkiego Postu 23.03.2014.

 1. We wtorek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 6.30, 10.00 i 18.00. To także Dzień Świętości Życia – w tym dniu możemy przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i przepraszamy Boga za grzechy przeciwko życiu. Po mszy św. wieczornej różaniec za rodziny przez wstawiennictwo św. Joanny.
 2. Droga Krzyżowa dla dzieci w środy o godz. 17.00, dla dorosłych w piątki o godz. 17.00 i dla młodzieży w piątki o godz. 19.00.
 3. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się od 30 marca do 2 kwietnia.
 4. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Krasickiego i prosimy o pomoc z ul. Mickiewicza 4,6 i 8.

 

II Niedziela Wielkiego Postu 16.03.2014

 1. Dziś przeżywamy dzień modlitwy i postu za Dzieło misyjne Kościoła. Po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz Dzieła Pomocy Misjonarzom.
 2. W środę 19 marca w bazylice katedralnej w Sandomierzu, o godz. 17.0 zostanie uroczyście otwarty proces beatyfikacyjny Sługi Bożego ks. Stanisława Sudoła.
 3. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.
 4. W środę Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. To dzień szczególnej modlitwy za mężczyzn.
 5. Droga krzyżowa dla dzieci w środy o godz. 17.00, dla dorosłych w piątki o godz. 17.00, a dla młodzieży w piątki o godz. 19.00.
 6. Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00.
 7. W każdą środę przed Msza św. wieczorną nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 8. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 30 marzec – 2 kwietnia.
 9. Intencje mszalne umieszczone są w gablocie parafialnej.
 10. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Sawickiej i prosimy o pomoc mieszkańców z ul. Krasickiego.
 11. W przyszłą niedzielę do tygodnika Gość Niedzielny będzie dołączona książka „Pasja” bł. Katarzyny Emmerich.
 12. W czwartek na godz. 17.00 zapraszamy Kółka Różańcowe na czuwanie przed Najświętszym Sakramentem.
 13. Spotkania grup: Scholka – czwartek o godz. 16.30; ministranci – czwartek godz. 18.00;Oaza w piątek o godz. 17.00; nauka gry na gitarze w sobotę o godz. 16.30 i 19.00.
 14. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego czasu Wielkiego Postu.

I Niedziela Wielkiego Postu 9.03.2014

 1. Dziś gościmy siostry zakonne Benedyktynki. Po sumie spotkanie członków Rycerstwa Niepokalanej.
 2. Droga Krzyżowa dla dzieci w środy o godz. 1700, dla dorosłych  w piątki o godz. 1700, a dla młodzieży  w piątki o godz. 1900.
 3. Gorzkie Żale w każdą niedzielę  Wielkiego Postu o godz. 1700.
 4. We wtorek początek nowenny przed uroczystością św. Józefa a w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Msza św.
 5. W czwartek 13-go marca rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka. Po Mszy wieczorowej różaniec fatimski w intencji papieża i pokoju a od godz. 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Jezusa.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 18 00  spotkanie Akcji Katolickiej. W tym dniu zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom.
 7. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii w dniach od  30 marca do 2 kwietnia.
 8. Intencje mszalne umieszczone są w gablocie parafialnej.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 10. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul.11-go Listopada i prosimy o  pomoc w poniedziałek mieszkańców ul. Hanki Sawickiej.
 11. Diecezjalny Duszpasterz Związków Niesakramentalnych zaprasza wszystkie osoby żyjące w związkach niesakramentalnych z całej diecezji na spotkania w każdą drugą sobotę miesiąca na godz. 9.30 przy parafii św. Barbary w Tarnobrzegu.
 12. Dzień skupienia Akcji Katolickiej – 15 marca w parafii św. Floriana w Stalowej Woli.
 13. Gimnazjum klasy 1 mają spotkanie we wtorek o godz. 16.00 a gimnazjum klasy 2 także we wtorek o godz. 17.00
 14. Spotkania grup parafialnych: scholka dziecięca – czwartek godz. 16.30; ministranci - czwartek godz. 18.00; oaza w piątek o godz. 17.00; nauka gry na gitarze w sobotę o godz. 16.30 i 19.00.
 15. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Maryi oraz radości płynącej z odkrywania Boga.

8 Niedziela zwykła 2.03. 2014

 1. Od dziś trwa Tydzień Modlitwy o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Kochająca Matka zawsze trzeźwa”. Po sumie spotkanie KŻR.
 2. W tym tygodniu przypada: we wtorek – święto Św. Kazimierza królewicza; w środę - Popielec. Obowiązuje post ścisły. Przez symboliczny gest posypania głów popiołem wchodzimy w okres Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 6.30, 17.00 i 18.00. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Caritas. Od tego dnia Msze św. wieczorowe będą o godz. 18.00.
 3. Drogi Krzyżowe dla dzieci w środy o godz. 17.00; dla dorosłych w piątki o godz. 17.00, a dla młodzieży w piątki o godz. 19.00.
 4. W tym tygodniu przypada również 1-szy czwartek i 1-szy piątek miesiąca.
 5. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godz. 17.00
 6. W przyszłą niedzielę będą gościć w naszej parafii Siostry Bernardynki z Przemyśla.
 7. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej za tydzień po sumie.
 8. W sobotę 8 marca Dzień Kobiet. Na Mszy św. wieczornej będziemy się modlić w intencji wszystkich kobiet. Natomiast w parafii Św. Bartłomieja w Staszowie od godz. 10.00 będzie miał miejsce IV Wielkopostny Dzień Skupienia Kobiet Diecezji Sandomierskiej. Zakończenie ok. godz. 13.00
 9. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą w dniach 31 marzec – 2 kwietnia.
 10. Diecezjalny Duszpasterz Związków Niesakramentalnych zaprasza wszystkie osoby żyjące w związkach niesakramentalnych z całej diecezji na spotkania w każdą drugą sobotę miesiąca na godz. 9.30 przy parafii św. Barbary w Tarnobrzegu.
 11. Diecezjalne Rekolekcje Kół Żywego Różańca będą miały miejsce w Sandomierzu w Domu Rekolekcyjnym „Quo vadis” w dniach 7-9 marca 2014.
 12. Wielkopostny Dzień Skupienia Akcji Katolickiej Diecezji Sandomierskiej 15 marca 2014 w Stalowej Woli w parafii św. Floriana.
 13. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy mieszkańców z ul. 11 listopada.
 14. Klasy III gimnazjum mają spotkanie we wtorek o godz. 16.00. Będą omówione bieżące sprawy odnośnie sakramentu bierzmowania, które będzie 31 maja. Obecność obowiązkowa.
 15. Spotkanie z rodzicami dzieci klas drugich przygotowujących się do 1 komunii św. w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30
 16. Spotkania grup: Scholka – czwartek godz. 16.30; ministranci – czwartek godz. 18.00; oaza – piątek godz. 17.00, nauka gry na gitarze – sobota, godz. 16.30 i godz. 19.00.
 17. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi.

VII Niedziela Zwykła 23 luty 2014

 1. Komunikat Prezydium Konferencji Episkopatu Polski: Umiłowani w Panu Bracia i Siostry! Wydarzenia na Ukrainie, których jesteśmy świadkami, są dla nas wezwaniem do modlitewnej solidarności w intencji pokojowego rozwiązania tego dramatycznego konfliktu. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce, aby najbliższy piątek 28 lutego br., stał się dla nas dniem modlitwy i postu w intencji Ukrainy. Prosimy kapłanów i wszystkich wiernych, aby tę intencję włączyli w swą modlitwę, zwłaszcza w modlitwę powszechną, zanoszoną do Boga w czasie sprawowanych w tym dniu Mszy Świętych. Ufając, że ludzie dobrej woli wciąż znajdują się po obu stronach konfliktu, do Was, Bracia i Siostry, kierujemy apel o gesty solidarności i wsparcie dla narodu ukraińskiego w tym szczególnie trudnym dla niego czasie. Naszą braterską pamięcią obejmujemy wszystkie ofiary bratobójczego konfliktu, a rodzinom poległych wyrażamy słowa serdecznego współczucia i modlitewnej pamięci.
 2. Dziś przypada liturgiczne wspomnienie bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego – patrona harcerzy.
 3. W tym tygodniu: wtorek /jak każdego 25 dnia miesiąca/ na Mszy św. wieczorowej będziemy modlić się za młode małżeństwa i za dzieci przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty Molla; środa – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Mszą św. o godz. 17.00; w sobotę Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych. To także 1-sza sobota miesiąca.
 4. W sobotę 1 marca organizowana jest pielgrzymka do Krakowa – Mogiły, Łagiewnik, Centrum Jana Pawła II i sanktuarium Dzieciątka Jezus. Wyjazd o godz. 6.00 – przyjazd ok. godz. 18.00. Zapisy w zakrystii.
 5. Intencje mszalne umieszczone w gablocie parafialnej.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – do nabycia na stoliku.
 7. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Konwaliowej i prosimy o pomoc mieszkańców z ul. Leśnej – na poniedziałek.
 8. Rekolekcje parafialne będą w dniach 30 marzec – 2 kwietnia 2014.
 9. Każdy trzeci piątek miesiąca – wieczór uwielbienia.
 10. Spotkania w tym tygodniu; gimnazjum klasy 2 wtorek godz. 16.45; ministranci – czwartek godz. 17.00; Oaza – piątek godz. 18.00; nauka gry na gitarze – sobota godz. 16.00 i 18.00.

 

      Święto Ofiarowania Pańskiego 2 luty 2014r.

 1. Dziś Święto Ofiarowania Pańskiego. To także Dzień Modlitwy za Osoby Konsekrowane oraz Dzień Rodzicielskiego Aktu Ofiarowania Dziecka Panu Bogu.  Oddzielnym nabożeństwem będzie adoracja Najświętszego  Sakramentu po Mszy Świętej wieczorowej kiedy to zawierzymy Matce Bożej wszystkie dzieci. Nabożeństwo zakończone będzie Mszą Świętą       o godz. 20-tej za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II.
 2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na klasztor Sióstr Klarysek w Sandomierzu. Po sumie spotkanie KŻR.

2. We wtorek po Mszy Świętej wieczorowej różaniec za zmarłych.

2.   W tym tygodniu przypada również I-szy czwartek i I-szy piątek miesiąca;

 1. 14 lutego organizowana jest pielgrzymka do Rzymu dla narzeczonych. Zainteresowanych prosimy o kontakt w zakrystii.
 2. Intencje mszalne umieszczone są w gablocie parafialnej.
 3. Prasa katolicka do nabycia na stoliku.

 na III Niedzielę Zwykłą 26.01.2014r.

Dziś Światowy Dzień Pomocy Chorym  na Trąd. Dziś też przypada Dzień Modlitwy za Islam. Po sumie rozwiązanie konkursu na  najpiękniejszą szopkę  Bożonarodzeniową wykonaną przez dzieci. Po Mszy Świętej wieczorowej spotkanie Akcji Katolickiej.
W tym tygodniu przypadają:

- w poniedziałek – bł. Jerzego Matulewicza, bpa;
- we wtorek  wsp. św. Tomasza z Akwinu, dK;
- w piątek – wsp. św. Jana Bosko;
- w sobotę I-sza sobota miesiąca – wystawienie Najświętszego Sakramentu  i adoracja od godz. 16.30
- w przyszłą niedzielę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, podczas Mszy Świętych błogosławieństwo świec (gromnic), Dzień Modlitwy za Osoby Konsekrowane. To także Dzień Rodzicielskiego Aktu Ofiarowania Dziecka Panu Bogu; oddzielnym nabożeństwem będzie adoracja Najświętszego  Sakramentu po Mszy Świętej wieczorowej kiedy to zawierzymy Matce Bożej wszystkie dzieci.   Po sumie spotkanie KŻR.  Taca z tego dnia na klasztor Sióstr Klarysek w Sandomierzu.

Dziękujemy za życzliwe przyjęcie kapłanów podczas wizyty duszpasterskiej, za wspólną modlitwę i składane ofiary.
Na 14 lutego organizowana jest pielgrzymka do Rzymu dla narzeczonych. Zainteresowanych prosimy o kontakt w zakrystii.
Intencje mszalne umieszczone są w gablocie parafialnej.
Prasa katolicka do nabycia na stoliku.
Zapowiedzi godz. 10.00
Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom bloku Kołłątaja 3 i prosimy o pomoc mieszkańców z Kołłątaja 1

Spotkania: Gimnazjum kl 1 i 2 – wtorek godz. 16.00; gimnazjum kl. 3 – środa godz. 16.00; scholka – czwartek godz. 16.00; Oaza – piątek godz. 18.00; w sobotę nie będzie szkółki gitarowej.

W tym tygodniu sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać po Mszy św. wieczornej, około godz. 18.30.

Plan wizyty duszpasterskiej:

20 – 25 stycznia 2014

od godz. 15.00
Poniedziałek – ul. KEN 7, ul. KEN 9 i ul. Mickiewicza 46.
Wtorek – ul. KEN 11, ul. KEN 13 i ul. Mickiewicza 48
Środa – ul.Kołłątaja 6, ul.Kołłątaja 8 i ul. Mickiewicza 52.
Czwartek – Kołłątaja 1, Kołłątaja 10 i ul. Mickiewicza 54
Piątek -  ul. Kołłątaja 4, ul. Kołłątaja 2 /1 i 2 klatka/

od godz. 9.00
Sobota – ul. Kołłątaja 2 /klatki od 3 do 6/ i ul. Kołłątaja 3.

Niedziela Chrztu Pańskiego  12. 01. 2014          

 1. Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego. Po sumie zapraszamy dzieci na wspólne kolędowanie a także na spotkanie członków Rycerstwa Niepokalanej.
 2. Jutro po Mszy św. wieczornej różaniec fatimski.
 3. W dniach 18-25 stycznia będzie obchodzony Dzień Judaizmu w ramach Tygodnia Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
 4. W przyszłą niedzielę – 19 stycznia – organizowany jest Regionalny Koncert Kolęd, który rozpocznie się Mszą św. o godz. 15.00 na hali sportowej. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 5. Zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego będzie 21 stycznia o godz. 10.00 /z inicjatywy Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie/.
 6. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie księży podczas wizyty duszpasterskiej.
 7. Intencje mszalne umieszczone są w gablocie parafialnej.
 8. Prasa katolicka do nabycia na stoliku.
 9. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom bloku Kołłątaja 4 i prosimy o pomoc mieszkańców bloku Kołłątaja 2.
 10. Spotkanie grup młodzieżowych: Oaza – piątek godz. 18.30; nauka gry na gitarze – sobota godz. 16.00 i 18.00. /jeśli ktoś posiada w domu stare, nieużywane, niepotrzebne gitary to bardzo przydałyby się jako pomoc w nauce dla dzieci i młodzieży; zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Mariuszem/
 11. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:

PoniedziałekMickiewicza 20 i Kilińskiego 10

WtorekMickiewicza 22 i Konstytucji 3 Maja 14

ŚrodaMickiewicza 16, Mickiewicza 42 i Mickiewicza 44

CzwartekKonstytucji 3 Maja 16, Konstytucji 3 Maja 18, oraz mieszkania nad sklepami przy ul. Mickiewicza

PiątekKEN 3, KEN 5 i mieszkania przy ul. Konstytucji. 3 Maja

     na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim 5 styczeń 2014r.

 

 1. Dziś po sumie spotkanie KŻR.
 2. Jutro uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli. Tego dnia w kościołach błogosławi się kadzidło i kredę, którą potem oznaczamy drzwi naszych domów. Msze Święte wg porządku niedzielnego.  We Mszy o 11.30 udział weźmie orszak Trzech Króli, który po nabożeństwie i złożeniu darów Dzieciątku Jezus wyruszy do Sanktuarium Jana Pawła II. Tacę  tego dnia przeznaczamy na misje.
 3. 6 stycznia  to również Dzień Modlitw o powołania misyjne.
 4. W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego. Po sumie spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 5. Również za tydzień, z racji, że niedzielą chrztu Pańskiego kończymy okres Bożego Narodzenia – zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. o godz. 11.30 i po niej na śpiewanie kolęd przy Żłobku.
 6. Intencje mszalne umieszczone są w gablocie parafialnej.
 7. W okresie wizyty duszpasterskiej wszystkie sprawy związane z kancelarią będą rozpatrywane po Mszy św. wieczornej.
 8. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom bloku Kołłątaja 6 i prosimy o pomoc mieszkańców bloku Kołłątaja 4.
 9. W tym tygodniu na spotkanie zapraszamy: Oazę w piątek o 18.30; nauka gry na gitarze – sobota godz. 16.00 i 18.009.
 10. W tym tygodniu wizyta duszpasterska  będzie od godz. 15.00

wtorek – ul. Kilińskiego 14 i Mickiewicza 4A
środa – ul. Kilińskiego 16 i Kilińskiego 18
czwartek – ul. Kilińskiego 4 i Mickiewicza 14
piątek – ul. Mickiewicza 18 i Kilińskiego 12
sobota –  ul. Konstytucji 3 Maja 12 od klatek:1 i 10 oraz KEN 1.

WIZYTA DUSZPASTERSKA

Poniedziałek 30 grudnia 2013

od godz. 9.00

- ul. Leśna i ul. 11 Listopada /numery parzyste do szpitala/

- ul. 11 Listopada /od Leśniczówki do ul. Słowiańskiej/ i ul. Słowiańska

- ul. Kielecka, Sandomierska i Małopolska

- ul. 11 Listopada /od p. Brzyszczów do ul. Słowińskiej/

od godz. 15.00

- ul. 11 Listopada /od ul. H. Sawickiej do szpitala/

- bloki za szpitalem i blok pielęgniarek

- ul. Jodłowa i Sosnowa

- ul. Konwaliowa

Wtorek 31 grudnia 2013

od godz. 9.00

- ul. H. Sawickiej

- ul. Krasickiego /numery parzyste/

- ul. Wiosenna i ul. Krasickiego /numery nieparzyste/

- ul. Dąbrowskiego

Czwartek 2 stycznia 2014

od godz. 9.00

- ul. Legionów Polskich

- ul. Zawadzkiego i ul. Łącznik

od godz. 15.00

- ul. Sikorskiego

- ul. Traugutta

Piątek 3 stycznia 2014

od godz. 15.00

- ul. Mickiewicza 4 i 6

- ul. Mickiewicza 8 i ul. Kilińskiego 1

- ul. Bema

Sobota 4 stycznia 2014

od godz. 9.00

- ul. Kilińskiego 3

- ul. Kilińskiego 6

- ul. Kilińskiego 8

 IV Niedziela Adwentu 22 grudzień 2013r.

 

 1. Dziś czwarta Niedziela Adwentu. Podczas  Mszy Świętej o godz. 17.00 uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju do instytucji  i szkół, urzędów i szpitala.
 2. We wtorek wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy do zachowania tradycji podczas wieczerzy wigilijnej. Podajmy dania bezmięsne, śpiewajmy kolędy, życzmy sobie umocnienia wiary. Msza Święta  tylko rano o godz. 6.00. Wieczerza wigilijna dla samotnych w starej kaplicy   o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy. Pasterka Bożonarodzeniowa o godz. 24.00.
 3. W środę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte wg porządku niedzielnego. Podobnie w drugi dzień Świąt 26 grudnia.
 4. W piątek święto Św. Jana, Apostoła i  Ewangelisty.
 5. W sobotę święto Świętych Młodzianków, Męczenników.
 6. Przyszła Niedziela jest świętem Świętej Rodziny.
 7. Świece wigilijne do nabycia przed figurą Matki Bożej Fatimskiej, tam też są jeszcze 4 serduszka do zrobienia paczek dla rodzin ubogich.
 8. Opłatki są rozprowadzane przy stoliku z prasą. Pomocą służą osoby dorosłe.
 9. Na dzień 29 grudnia Ruch Domowy Kościół urządza  opłatek dla wszystkich rodzin  Ruchu z naszej  diecezji, na który zapraszamy także wszystkie grupy parafialne. Msza Święta będzie odprawiona w Sanktuarium Bł. Jana Pawła II o godz. 15.00  a po niej spotkanie na hali sportowej  obok szkoły nr 3.
 10. Organizujemy dla dzieci konkurs szopki bożonarodzeniowej. Własnoręczne wykonane prace dzieci przynoszą od następnej niedzieli do kościoła przed ołtarz. Z szopek zrobimy wystawę. Przewidziane są nagrody.
 11. Intencje mszalne umieszczone są w gablocie parafialnej.
 12. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom bloku Kołłątaja 10   i prosimy o pomoc rodziny z bloku Kołłątaja 8.

 

 

 

III Niedziela Adwentu 15 grudnia 2013

 1. Dziś po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej w salce na plebanii. Od jutra nowenna przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego.
 2. 20-tego grudnia – piątek – w  naszej parafii spowiedź adwentowa od godz. 9.00 do 12.00 i od 15.00 do 17.00. O godz. 17-tej Msza Święta i wieczór uwielbienia.
 3. Spowiedź chorych i starszych, którzy nie mogą przyjść do kościoła,  będzie w piątek od 9.00 do 12.00. Prosimy o zgłaszanie adresów chorych w zakrystii.
 4. Świece wigilijne do nabycia przed figurą Matki Bożej Fatimskiej.
 5. Opłatki  do nabycia w zakrystii; osoby dorosłe pragnące pomóc  w doręczaniu opłatków do rodzin prosimy o osobisty kontakt z kapłanem.
 6. Na dzień 29 grudnia Ruch Domowego Kościoła urządza opłatek dla wszystkich rodzin  Ruchu z naszej  diecezji, na który zapraszamy także wszystkie grupy parafialne.
 7. Intencje mszalne umieszczone są w gablocie parafialnej.
 8. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom bloku KEN 13    i prosimy o pomoc mieszkańców bloku Kołłątaja 10.
 1. We wtorek od godz. 16.00 przygotowujemy szopkę na balkonie kościoła, chętnych zapraszamy do pomocy.
 2. W każdą środę przed Mszą Świętą  wieczorową  nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W każdy piątek od godz. 16.00 do 17.00 trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu  z modlitwą o Intronizację Serca Jezusowego w rodzinach naszych.
 4. Spotkania grup młodzieżowych: Gimnazjum kl. 3 – środa godz. 18.00; scholka – czwartek godz. 16.00; ministranci – czwartek godz. 17.00; Oaza – piątek godz. 18.00; nauka gry na gitarze – sobota godz. 15.30 /grupa młodsza/ i 18.00.

 

 

 

II Niedziela Adwentu

Dziś II Niedziela Adwentu, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dzisiaj zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie. Po roratach obrzęd przyjęcia kandydatów do Rycerstwa Niepokalanej.

W piątek –13 grudnia Wsp. Św. Łucji dz.  m. Z racji rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce  po Mszy św. wieczorowej różaniec fatimski za Ojczyznę.

W sobotę Wsp. Św. Jana od Krzyża, prezb. i d K.

W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej w salce na plebanii. O godz. 17.00 będzie miało miejsce przekazanie betlejemskiego światła pokoju.

20-tego grudnia w naszej parafii spowiedź adwentowa, a o godz. 17-tej Msza Święta i wieczór uwielbienia.

Świece wigilijne Caritasu do nabycia przed figurą Matki Bożej Fatimskiej.

Opłatki wigilijne  do nabycia w zakrystii, osoby dorosłe pragnące pomóc w doręczaniu opłatków do rodzin prosimy o osobisty kontakt z kapłanem.

Przed figurą Matki Bożej na okres Adwentu znajduje się puszka na ofiary-adwentowy gest dobroci z myślą o dzieciach z rodzin najuboższych.

Na 29 grudnia Ruch Domowy Kościół całej diecezji pragnie urządzić opłatek dla wszystkich rodzin, na który zapraszamy wszystkie grupy parafialne.

Intencje mszalne umieszczone są w gablocie parafialnej.

Prasa katolicka do nabycia na stoliku.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom bloku KEN 11    i prosimy o pomoc mieszkańców bloku KEN 13.

W dniach 13 – 15 grudnia w Sandomierzu organizowane są rekolekcje dla młodzieży.

Spotkania grup: Bierzmowani kl. 2 – środa godz. 18.00, Scholka – czwartek godz. 16.00, ministranci – czwartek godz. 17.00, Oaza – piątek godz. 18.00, nauka gry na gitarze – sobota godz. 15.30 /grupa młodsza/ i 18.00 /grupa starsza/

XXXIV Niedziela Zwykła – 24 listopada 2013

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1.Dziś przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Na Mszy św. o godz. 11.30 włączymy się w akt uroczystego zamknięcia Roku Wiary, którego dokona w Rzymie Ojciec Święty Franciszek.

2.Oktawa dzisiejszej uroczystości obejmuje Tydzień Biblijny. W duchu godnego przeżywania Tygodnia Biblijnego dziękczynienia za Rok Wiary, we wtorek 26 listopada o godz. 17.00 Msza św. z udziałem grup parafialnych.

3.W tym tygodniu przypada:

Poniedziałek – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej

Sobota – Święto Św. Andrzeja Apostoła.

4.W przyszłą niedzielę 1-sza Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny: „Wierzę w Syna Bożego”. Po sumie spotkanie Kółek Żywego Różańca. RORATY codziennie o godz. 6.00. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych.

5.Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom bloku KEN 7 i prosimy o pomoc mieszkańców KEN 9.

6. Zaproszenie dla młodzieży szkół średnich na rekolekcje do Sandomierza w dniach 13-15 grudnia 2013. /koszt darmowy/

7.Spotkania w grupach: Scholka – czwartek godz. 16.00, ministranci – czwartek godz. 17.00, oaza dziecięco-młodzieżowa – piątek godz. 18.00, nauka gry na gitarze – sobota godz. 16.30 /grupa młodsza/ i godz. 18.00 /grupa zaawansowana/.

 

      XXXIII  Niedziela Zwykła  17. XI. 2013 

  1.W związku z tragedią jakiej  doświadczają Filipiny  dziś  zbiórka do puszek na ofiary tajfunu jaki przeszedł przez tamten region świata..

2.W tym tygodniu przypada:

- w poniedziałek  Wsp. Bł. Karoliny Kózkówny dz.  m.

- we wtorek – Wsp. Bł Salomei, z

- środa – Św. Rafała Kalinowskiego, k

- w czwartek – Wsp.  Ofiarowania Najświętszej  Maryi Panny

- w piątek – Wsp. Św. Cecylii, dz. m – patronki muzyki kościelnej

3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla, ostatnia niedziela roku liturgicznego. Na Mszy Świętej  o godz. 11.30  włączymy się duchowo w akt  uroczystego zamknięcia Roku Wiary, którego dokona w Rzymie Ojciec Święty Franciszek. Na tę godzinę  przynieśmy świecę; dokonamy   zawierzenia rodzin i całej parafii Najświętszemu Sercu  Jezusa.

4. Oktawa Uroczystości Chrystusa Króla obejmuje Tydzień Biblijny. W duchu godnego przeżywania Tygodnia Biblijnego,  we wtorek 26 listopada o godz. 17-tej będzie Msza Święta z udziałem Księdza  Biskupa,  na którą zapraszamy wszystkich, a szczególnie grupy  parafialne.

5.   Codziennie po Mszy Świętej różaniec za zmarłych, a w niedzielę przed Mszą Św. o godz. 16.30.

6.   W gablocie i na stronie internetowej parafii podany jest kontakt ze specjalistami w rozwiązywaniu problemów rodzinnych.

7 . Intencje mszalne   umieszczone w gablocie parafialnej.

8. Prasa katolicka do nabycia na stoliku.                                                                                                                                                                                                                    

9. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom  bloku KEN 5 i  prosimy pomoc  mieszkańców bloku KEN 7.

10.  Ogłoszenia parafialne  dostępne są na stronie internetowej parafii .

12. Zaproszenie młodzieży na rekolekcje do Sandomierza 13-15 grudnia 2013r.

13. Spotkania: Scholka – czwartek o  godz. 16.00; ministranci – czwartek godz. 18.00; oaza - piątek godz. 18.00, w sobotę nie ma nauki gry na gitarze z powodu wyjazdu młodzieży do Gorzyc na Festiwal Piosenki Religijnej.

XXXII Niedziela zwykła – 10 listopada 2013r.

 

1.Dziś przypada w Kościele V Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. O godz. 17.00 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie.

2.W tym tygodniu przypada: poniedziałek-wspomnienie św. Marcina i Narodowe Święto odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczysta Msza św., poprzedzona złożeniem kwiatów przed pomnikiem na Rynku, odprawiona zostanie w Sanktuarium Jana Pawła II o godz. 12.15; wtorek-wspomnienie św. Jozefata Kuncewicza; środa-wsp. Pierwszych polskich męczenników Benedykta, Jana, Izaaka, Mateusza i Krystyna; piątek-wsp. Św. Alberta Wielkiego; sobota-Swięto Rocznicy Poświęcenia Bazylik Św. Apostołów Piotra i Pawła w Rzymie. W tym dniu będzie pielgrzymka Rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Bogorii. Msza św. o godz. 11.00.

3.W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczorowej spotkanie Akcji Katolickiej.

Wypominki dziś o godz. 16.30 a w tygodniu po Mszy św. wieczornej.

4.Intencje mszalne umieszczone w gablocie parafialnej.

5.Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom bloku KEN 3 i prosimy o pomoc mieszkańców bloku KEN 5.

6. SPOTKANIA: gimnazjum kl. 2 przygotowujące się do sakr. bierzmowania we środę o godz. 18.00; Scholka – czwartek godz. 16.00; ministranci – czwartek 17.30; Oaza – piątek godz. 18.00; nauka gry na gitarze – sobota, grupa początkująca o godz. 15.30, i II grupa o godz. 18.00.

7.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

 

 

XXXI Niedziela zwykła

3 listopada 2013

 1. Dziś przypada 1 niedziela miesiąca, po sumie spotkanie Kółek Żywego Różańca, a o godz.16.30 różaniec w intencjach wypominkowych.
 2. W tym tygodniu przypada: poniedziałek – WSP. Św. Karola Boromeusza; wtorek – Msza św. za dusze zmarłych polecanych w wypominkach i różaniec wspominkowy po mszy; czwartek – to 1-szy czwartek miesiąca.
 3. W przyszłą niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym, w tym roku modlimy się za chrześcijan w Nigerii.
 4. W niedzielę następną także o godz. 17.00 Msza św. charyzmatyczna z modlitwą o uzdrowienie.
 5. Przypominamy, że w dniach 1 – 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych, warunki: być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św., nawiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych, odmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” w intencjach wyznaczonych przez Papieża oraz braku przywiązania do grzechu /nawet lekkiego/.
 6. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu koscioła mieszkańcom bloku KEN 1 i prosimy o pomoc mieszkańców bloku Ken 3 /jutro po Mszy św. wieczornej/.
 7. Spotkania w grupach: Gimnazjum kl. 1 – środa, godz. 18.00; Scholka – czwartek, godz. 16.00; ministranci – czwartek, godz. 17.30; Oaza – piątek, godz. 18.00; Nauka gry na gitarze – godz. 15.30 /grupa początkująca/ i godz. 18.00 / starsi/
 8. Wszystkim obchodzącym jakiekolwiek jubileusze składamy życzenia obfitości Bożych łask.