Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  VI Niedziela  Wielkanocy – 26.05.2019r.

 

 1. Dziś 26 maja, Dzień Matki. Polecajmy je wszystkie orędownictwu Matki Najświętszej.
 2. Jutro 27 maja – Msza Święta za dzieci adoptowane i osoby podejmujące modlitwę w ich intencji.
 3. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego  codziennie o g.17.00, a nabożeństwa majowe o g. 17.30, a od 1 czerwca nabożeństwo do  Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. A w tygodniu:
  - w dniach 29-30 maja tj. środa i czwartek gościć będziemy misjonarzy z Brazylii. Program ewangelizacji: g. 9.00 spotkanie dla młodzieży; a dla wszystkich rozpoczęcie o g. 16.30. Więcej informacji na plakatach.
  - w piątek – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny; początek nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  - w sobotę – I-sza sobota m-ca – odwiedziny chorych od g. 9.00.
 5. W niedzielę – 2 czerwca – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego; o g. 19.00 adoracja Najśw. Sakr. zakończona Eucharystią o g. 20.00
 6. 6 czerwca – w czwartek  – o g. 18.00 bierzmowanie młodzieży.
 7. W dniach 7,8,9 czerwca Diecezjalne Dni Młodych w Klimontowie. Młodzież udaje się na spotkanie pod opieką kapłanów.
 8. W związku z XX rocznicą papieskiej wizyty św. Jana Pawła II w Sandomierzu 9 czerwca o g. 9.00 odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny zakończony Mszą Świętą o 11.00 na błoniach sandomierskich. Szczegóły programu na plakacie. Organizujemy wyjazd autokarem. Zapisy w zakrystii.
 9. 9.     Rocznica I-szej Komunii Świętej dzieci odbędzie się  w Boże Ciało.  Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału.
 10. 10.           Zapowiedzi g. 10.00.
 11. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła rodzinom z ul. Sandomierskiej i prosimy o pomoc rodziny z ul. Rzeszowskiej.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 13. Wykaz turnusów oaz wakacyjnych dla młodzieży umieszczony jest na tablicy ogłoszeń. Zainteresowanych prosimy o kontakt z kapłanami.
 14. Codziennie o g. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Koronka do Bożego Miłosierdzia i różaniec w intencji Ojczyzny, Diecezji, Kościoła i pokoju na świecie. Zapraszamy do adoracji: poniedziałek – KŻR, wtorek – Odnowa w Duchu Świętym, środa – Legion Maryi, czwartek – Wspólnota  dla Intronizacji NSJ, piątek – Rodziny Domowego Kościoła, w sobotę – Rycerstwo Niepokalanej i Akcję Katolicką.

 

 

V Niedziela  Wielkanocy  – 19.05.2019 r.

 

 1. Dziś rozstrzygnięcie konkursu wielkanocnego dla dzieci. Po Mszy Św. wieczorowej spotkanie Akcji Katolickiej.
 2. A w liturgii wspominamy:
  - w środę – św. Rity;
  - w piątek – NMP Wspomożycielki Wiernych;
 3. W niedzielę, 26 maja, Dzień Matki. Polecajmy je wszystkie orędownictwu Matki Najświętszej. Zapraszamy serdecznie na Mszę Świętą w ich intencji.
 4. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego  codziennie o  g.17.00, a nabożeństwa majowe o g. 17.30
 5. 25 maja pielgrzymka dziękczynna dzieci komunijnych do Kałkowa.
 6. Na 25 i 26 maja przygotowujemy pielgrzymkę do Markowej, Łańcuta, Dębowca, Tuchowa i Zabawy. Zapisy w zakrystii.
 7. 26 maja „Piknik rodziny” spotkanie dzieci i rodziców w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej i Pocieszenia w Radomyślu nad Sanem. Rozpoczęcie o g.14.00. Szczegóły na plakacie.
 8. W dniach 29-30 maja gościć będziemy misjonarzy – charyzmatyków z Brazylii. Program rekolekcji: 9.00 konferencja w szkołach; 16.30 zawiązanie wspólnoty, 17.00-18.30 konferencja, 19.00 Msza Święta z adoracją. Szczegóły na plakacie i na naszej stronie internetowej.
 9. 31 maja rozpoczęcie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 10. W związku z 20-tą rocznicą papieskiej wizyty św. Jana Pawła II w Sandomierzu prosimy o kontakt wszystkich małżonków, którzy w tamtym czasie zawarli sakramentalny związek małżeński.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 12. Prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła rodziny z  ul. Sandomierskiej.
 13. 15. Dla młodzieży otrzymaliśmy wykaz turnusów oaz wakacyjnych. Zainteresowanych prosimy o kontakt z kapłanami.
 14. 6 czerwca  o g. 18.00 bierzmowanie.

II Niedziela Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego – 28.04.2019 r

 1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. O g.15.00 odmówimy Koronkę i ponowimy zawierzenie Parafii, naszych rodzin i nas samych Bożemu Miłosierdziu. Serdecznie zapraszamy.
 2. Dziękujemy kapłanom i liturgicznej służbie ołtarza, dorosłym i młodzieży, którzy przygotowali dekorację Ciemnicy i Grobu Pańskiego i fundatorom kwiatów, właścicielowi hut szkła i GMC, orkiestrze górniczej i wszystkim ludziom dobrej woli.
 3. W poniedziałek przypada 74. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau, Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego; pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy oddali życie za Kościół i Ojczyznę w czasie II wojny światowej.
 4. 30 kwietnia to dla nas rocznica poświęcenia krzyża i placu pod budowę kościoła. Dziękujmy Bogu za wszelkie łaski otrzymane w tym okresie czasu.
 5. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca.
  Ponadto:
  - w środę – 1 maja – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika; początek nabożeństw majowych o g. 17.30;
  - we czwartek – 2 maja – Dzień Flagi Narodowej. Po Mszy wieczorowej Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona  Eucharystią o g. 20.00.
  - w piątek – 3 maja – uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Msze Święte wg porządku niedzielnego. Święto Narodowe. Uroczysta Msza Święta za Ojczyznę w sanktuarium Św. Jana Pawła II o g. 11.00.
 6. W przyszłą niedzielę spotkanie KŻR i Rycerstwa Niepokalanej po sumie. Po Mszy wieczorowej w salce na plebanii spotkanie biblijne dla Akcji Katolickiej, Domowego Kościoła i Odnowy w Duchu Świętym. Spotkanie prowadzi wykładowca KUL-u ks. prof. Roman Sieroń. Zapraszamy też wszystkich chętnych.
 7. Uroczystość I-szej Komunii Świętej w naszej parafii 12 maja o g. 11.30.
 8. Na 25 i 26 maja przygotowujemy pielgrzymkę do Markowej, Łańcuta, Dębowca, Tuchowa i Zabawy. Zapisy w zakrystii.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 10. Prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców z ul. Świętokrzyskiej.
 11. 18 maja Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym w Częstochowie. Zapisy w zakrystii.
 12. Rozstrzygnięcie konkursu wielkanocnego dla dzieci w przyszłą niedzielę.
 13. 29 kwietnia przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dzdK – Patronki Europy.
 14. Uroczystość św. Wojciecha BM (23 kwietnia) – Głównego Patrona Polski, przeniesiona na 30 kwietnia.
 15. W dniach 29-30 maja gościć będziemy misjonarzy – charyzmatyków z Brazylii. Więcej informacji w następną niedzielę.
 16. W związku z 20-tą rocznicą papieskiej wizyty św. Jana Pawła II w Sandomierzu prosimy o kontakt wszystkich małżonków, którzy w tamtym czasie zawarli sakramentalny związek małżeński.

 Niedziela  Palmowa – 14.04. 2019 r.

 1. Niedziela Palmowa - Kościół święci w tym dniu triumfalny wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach Świętych. Rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ.
 2. Wielki Czwartek – o g. 10.00 w KonkatedrzeStalowej Woli Msza Krzyżma. W naszym kościele Liturgia  Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o g. 18.00, a na zakończenie Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Ciemnicy. Adoracja potrwa do g. 22.00
 3. Wielki Piątek Męki Pańskiej - obowiązuje post ścisły. Początek Liturgii o g. 18.00 zakończony przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Podczas Adoracji Krzyża Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale. Adoracja do g. 24.00. Ofiary składane podczas Adoracji Krzyża przeznaczone są na Grób Pański w Jerozolimie. Rozpoczęcie nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
  W Wielki Piątek wierni są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, czyli do spożycia jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i dzieci winni zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Wielka Sobota – Wigilia Paschalna, poświęcenie pokarmów od g. 9.00 do g. 12.00. Tradycyjnie pamiętajmy w tym dniu o dzieleniu się darami z potrzebującymi. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o g. 19.00 poświęceniem ognia na placu kościelnym. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie do g. 22.00.
 5. W czasie Triduum Paschalnego można codziennie uzyskać odpust zupełny na warunkach zwykłych.
 6. Kwiaty do dekoracji Grobu przynosimy w Wielki Czwartek.
 7. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Procesja Rezurekcyjna rozpocznie się o g. 6.00.
 8. Prosimy o pomoc przy dekoracji Grobu Pańskiego.
 9. Obok chrzcielnicy są do nabycia Baranki Wielkanocne.
 10. Codziennie o g. 17.00 wystawienie Najśw. Sakr.  i adoracja z modlitwą  Koronką do Bożego Miłosierdzia do g.18.00
 11. Zapowiedzi g. 10.00
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 13. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Jodłowej i prosimy mieszkańców ul. Topolowej.
 14. Trwa ogłoszony konkurs dla dzieci na wykonanie jednej wybranej sceny z Męki Pana Jezusa od ostatniej wieczerzy po Drogę Krzyżową. Można skorzystać z panoramy umieszczonej przed głównym ołtarzem.
 15. Sandomierskie Centrum Kultury informuje, że w „KINIE STARÓWKA”  w SANDOMIERZU odbywać się będą projekcje filmu „MIŁOŚĆ I MIŁOSIERDZIE”. Jest to dokument fabularyzowany o Bożym miłosierdziu i misji Siostry Faustyny Kowalskiej, ujawniający nieznane dotąd fakty i niedawno ujawnione dokumenty.
  Film wyświetlany będzie w terminie 12-14.04 oraz 16-18.04 o g. 18.00.
 16. W drugiej połowie maja przewidziana jest pielgrzymka do Markowej, Łańcuta, Dębowca, Tuchowa i Zabawy. Zapisy w  zakrystii. Szczegółowy termin będzie podany w terminie późniejszym.

V   Niedziela Wielkiego Postu – 06.04. 2019 r.

 1. Dziś kończymy rekolekcje wielkopostne i ewangelizacyjne. Dziękujemy  ks. Markowi Kulińskiemu, że Słowem mogliśmy przylgnąć do „Żywych Ran Zbawiciela”. Od dzisiejszej – V niedzieli, Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Zasłaniamy wszystkie krzyże. Po Sumie spotkanie KŻR i Rycerstwa Niepokalanej. Gorzkie Żale o g.17.00, a po Mszy wieczorowej wieczór uwielbienia.
 2. W środę 10 kwietnia spowiedź wielkopostna od g. 9.00 do 12.00 i od g. 15.00 do 18.00.
 3. W dniu 12 kwietnia Droga Krzyżowa ulicami miasta począwszy od Sanktuarium Jana Pawła II do naszego kościoła. Początek o g. 19.00
 4. W tym dniu także Ekstremalna Droga Krzyżowa Staszów Sulisławice „Wiem, kim jesteś dziś nie wiem kim będę jutro”. O g. 18.00 Msza Święta w kościele św. Bartłomieja po której nastąpi wyjście na trasę.
 5. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Procesja z palmami będzie na Sumie o g.11.30. ubiegłoroczne i starsze palmy przeznaczone na spalenie składamy przed ołtarzem do piątku włącznie. Zapraszamy dzieci.    
 6. To również XXIV Światowy Dzień Młodzieży, który przebiegał będzie pod hasłem: „Niech mi się stanie według słowa twego”, który rozpocznie się o g. 10.30 na Rynku Sandomierskim.  Następnie o g. 10.45 będzie miało miejsce poświęcenie palm i procesja do kościoła pw. św Józefa, gdzie nastąpi kulminacyjny punkt świętowania – uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Pasterza Diecezji Księdza Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. Zapraszamy młodzież do wykonania palm i przywiezienia ich ze sobą. Wezmą one udział w dorocznym konkursie.
 7. Baranki Caritas na stół wielkanocny są do nabycia przy figurze Matki Bożej Fatimskiej.
 8. Codziennie o g. 17.00 Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 10. Prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Jodłowej
 11. Trwa ogłoszony konkurs dla dzieci na wykonanie jednej wybranej sceny z Męki Pana Jezusa od ostatniej wieczerzy po Drogę Krzyżową. Można skorzystać z panoramy umieszczonej przed głównym ołtarzem.

IV Niedziela Wielkiego Postu -  31.03.2019 r.

 1. Dziś modlimy się za małżeństwa i rodziny z całego dekanatu. Słowo Boże głosi dyrektor Wydziału Małżeństw i Rodzin Diecezji Sandomierskiej ks. dr Tomasz Cuber. Po Sumie konferencja dla małżeństw. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie rodziców dzieci komunijnych,  bierzmowanych i ministrantów.
 2. W tym tygodniu :
  - I-szy wtorek m-ca – 2 kwietnia – 14 rocznica śmierci św. Jana Pawła II /02.04.2005/. Różaniec za zmarłych z wypominkami o g.17.00, a po nim Msza Święta. O g. 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza Święta o g. 20.00.
  - I – szy czwartek;  I-szy  piątek; I-sza sobota – odwiedziny chorych od g. 9.00
 3. W przyszłą niedzielę spotkanie KŻR i Rycerstwa Niepokalanej po Sumie.
 4. 7 kwietnia narzeczeni  mają swój dzień skupienia w Pustelni Złotego Lasu od g.14.00 – 18.00
 5. Codziennie o g. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Koronka do Bożego Miłosierdzia i różaniec w intencji Rekolekcji. Zapraszamy poszczególne grupy: poniedziałek – KŻR, wtorek – Odnowa w Duchu Świętym, środa – Legion Maryi, czwartek – Wspólnota  dla Intronizacji NSJ, piątek – Droga Krzyżowa, sobota – Rodziny Domowego Kościoła.
 6. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać po Drodze Krzyżowej.
 7. Rekolekcje wielkopostne 5,6 i 7 kwietnia, a dla dzieci 4 i 5 kwietnia. Program rekolekcji znajduje się na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.
 8. Spowiedź wielkopostna – 12 kwietnia (piątek).
 9. Prosimy o pomoc  w sprzątaniu kościoła mieszkańców z ul. Sosnowej.
 10. Baranki wielkanocne do nabycia przy figurze Matki Bożej Fatimskiej.
 11. Trwa ogłoszony konkurs dla dzieci na wykonanie jednej wybranej sceny z Męki Pana Jezusa od ostatniej wieczerzy po Drogę Krzyżową. Można skorzystać z panoramy umieszczonej przed głównym ołtarzem.
 12. W dniu 12 kwietnia Droga Krzyżowa ulicami miasta począwszy od Sanktuarium Jana Pawła II do naszego kościoła. Początek o g. 19.00
 13. 28 kwietnia 2019 r. Diecezjalne Święto Strażaka Diecezji Sandomierskiej odbędzie się w dniu w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Różańcowej w Janowie Lubelskim, pod patronatem Księdza Biskupa Sandomierskiego, Samorządu Miasta i Powiatu. Do uczestniczenia we Mszy Świętej o g. 12.00 zapraszam strażaków, poczty sztandarowe.

III Niedziela Wielkiego Postu- 24.03. 2019 r.

 1. Dziś po Mszy Wieczorowej spotkanie Akcji Katolickiej.
 2. 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Podczas Mszy Świętej będzie można podjąć duchową adopcję poczętego dziecka, którego życie jest zagrożone, składając zobowiązanie codziennej modlitwy w intencji tego dziecka i jego rodziców.
 3. 26 marca – Ogólnopolski Dzień Modlitw za więźniów. Wsp. Dobrego Łotra.
 4. W środę Msza Św. za dzieci objęte modlitwą osłonową i za osoby modlące się za nie.
 5. W piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa o g. 16.30 dla dzieci, o g. 17.00 dla dorosłych, o g. 18.30 dla młodzieży, a w niedziele Gorzkie Żale o g. 17.00. Możliwość uzyskania odpustu zupełnego.
 6. Codziennie o g. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Koronka do Bożego Miłosierdzia i różaniec w intencji Rekolekcji. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie: poniedziałek – KŻR, wtorek – Odnowa w Duchu Świętym, środa – Legion Maryi, czwartek – Wspólnota  dla Intronizacji NSJ, piątek – Droga Krzyżowa, sobota –Domowy Kościół i wszystkie rodziny.
 7.  Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać po Drodze Krzyżowej.
 8. 31 marca o g. 11.30 w naszym kościele Mszą Św. rozpocznie się czas modlitwy za małżeństwa i rodziny z całego dekanatu. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie rodziców dzieci komunijnych i bierzmowanych.
 9. Rekolekcje wielkopostne 5,6 i 7 kwietnia, a dla dzieci 4 i 5 kwietnia.
 10. Spowiedź wielkopostna – 12 kwietnia (piątek).
 11. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Wiosennej i prosimy pomoc – jutro po Mszy wieczorowej – mieszkańców z ul. Konwaliowej.
 12. Baranki wielkanocne do nabycia przy figurze Matki Bożej Fatimskiej.
 13.  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 14. Narzeczeni 7 kwietnia mają spotkanie w Pustelni Złotego Lasu od g.14.00 – 18.00
 15. 15.  Jak każdego roku można przekazać 1% podatku na Caritas z dopiskiem:” parafia św. Barbary w Staszowie”.
 16. Trwa ogłoszony konkurs dla dzieci na wykonanie jednej wybranej sceny z Męki Pana Jezusa od ostatniej wieczerzy po Drogę Krzyżową. Technika dowolna. Można skorzystać z panoramy umieszczonej przed głównym ołtarzem.
 17. 29 marca w Kinie w Mielcu premiera filmu „Miłość i Miłosierdzie”.

Caritas w Wielkim Poście proponuje akcje dobroczynne. Jedną z nich jest jałmużna postna do tzw. „skarbonki wielkopostnej” jakie otrzymują dzieci, ale mogą też i dorośli skorzystać z tej formy miłosierdzia, aby w tym roku  pomóc osobom starszym i chorym. Skarbonki są wyłożone przy figurze Matki Bożej Fatimskiej.

II  Niedziela Wielkiego Postu – 17.03. 2019 r.

 1. Dziś niedziela „Ad gentes” – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar do puszek przed kościołem na potrzeby Misji.
 2. Dziś także Rejonowy Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła w Koniemłotach.
 3. We wtorek – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Msze Święte o g. 6.30 i g.18.00. Polecać będziemy opiece Św. Józefa szczególnie mężów i ojców. Spowiedź w Kotuszowie.
 4. W piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa o g. 16.30 dla dzieci, o g. 17.00 dla dorosłych, o g. 18.30 dla młodzieży, a w niedziele Wielkiego Postu o g. 17.00 Gorzkie Żale z nauką pasyjną.   
 5. Spotkanie Akcji Katolickiej w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej wieczorowej.
 6. Dzień Skupienia dla Kół Żywego Różańca Diecezji Sandomierskiej odbędą się w sobotę. Chętnych do wzięcia udziału prosimy o zapisywanie się w zakrystii. PROGRAM SPOTKANIA: 9.00 – Powitanie uczestników 9.15 – Konferencja 10.00 – Modlitwa różańcowa 10.45 –„Kawa czy herbata” 12.00 – Msza Święta 13.00 – Modlitwa zawierzenia Królowej Pokoju
 7. 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Podczas Mszy Świętej będzie można duchowo  zaadoptować poczęte dziecko, którego życie jest zagrożone, składając zobowiązanie codziennej modlitwy w intencji tego dziecka i jego rodziców.
 8. Codziennie o g. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Koronka do Bożego Miłosierdzia i różaniec w intencji Rekolekcji. Zapraszamy poszczególne grupy: poniedziałek – KŻR, wtorek – Odnowa w Duchu Świętym, środa – Legion Maryi, czwartek – Wspólnota  dla Intronizacji NSJ, piątek – Droga Krzyżowa, sobota – Rodziny Domowego Kościoła
 9.  Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można będzie składać po nabożeństwie Drogi Krzyżowej.
 10. 31marca o g. 11.30 w naszym kościele Mszą Św. rozpocznie się czas modlitwy za małżeństwa z całego dekanatu. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie rodziców dzieci komunijnych i bierzmowanych.
 11. Nauki Rekolekcyjne 5,6 i 7 kwietnia.
 12. Spowiedź wielkopostna – 12 kwietnia (piątek).
 13. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Leśnej i prosimy pomoc – jutro po Mszy wieczorowej –  mieszkańców z ul. Wiosennej
 14. Baranki z Caritasu na stół wielkanocny są do nabycia przy figurze Matki Bożej Fatimskiej. Ofiara do puszki
 15.  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 16. Kurs przedmałżeński w każdą sobotę po Mszy wieczorowej.
 17. Jak każdego roku można przekazać 1% podatku na Caritas z dopiskiem:” parafia św. Barbary w Staszowie”.
 18. Ogłaszamy konkurs dla dzieci na wykonanie jednej wybranej sceny z Męki Jezusa Chrystusa od ostatniej wieczerzy, po Drogę Krzyżową, aż do Zmartwychwstania. Technika dowolna.

Caritas w Wielkim Poście proponuje akcje dobroczynne. Jedną z nich jest jałmużna postna do tzw. „skarbonki wielkopostnej” jakie otrzymują dzieci, ale mogą też i dorośli skorzystać z tej formy miłosierdzia, w tym roku dla osób starszych i chorych. Skarbonki są wyłożone przy figurze Matki Bożej Fatimskiej.

I   Niedziela Wielkiego Postu  -  10.03. 2019 r.

 1. W środę  przed Mszą Świętą wieczorową Nabożeństwo Fatimskie. W tym dniu także obchodzimy 6 rocz. wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową.
 2.  W piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa o g. 16.30 dla dzieci, o g. 17.00 dla dorosłych, o g. 18.30 dla młodzieży, a niedziele Wielkiego Postu o g. 17.00 Gorzkie Żale z nauką pasyjną.   
 3. Za udział w Drodze Krzyżowej odprawianej w każdy piątek Wielkiego Postu, a  także za udział  w  nabożeństwie  Gorzkich Żalów –  można uzyskać odpust zupełny.
 4. Do 18.03  nowenna do św. Józefa –  codziennie przed Mszą wieczorową
 5. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar do puszek przed kościołem na potrzeby Misji, a po Mszy wieczorowej spotkanie Akcji Katolickiej.
 6. Msze Święte wieczorowe codziennie o g.18.00
 7. Spowiedź wielkopostna – 12 kwietnia (piątek).
 8. Codziennie o g. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Koronka do Bożego Miłosierdzia i różaniec w intencji Rekolekcji. Zapraszamy poszczególne grupy: poniedziałek – KŻR, wtorek – Odnowa w Duchu Świętym, środa – Legion Maryi, czwartek – Wspólnota  dla Intronizacji NSJ, piątek – Droga Krzyżowa, sobota – Rodziny Domowego Kościoła
 9. Dziś na Mszy o g.11.30 poświęcenie i wręczenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do I- szej spowiedzi i I– szej Komunii Świętej
 10.  Kurs przedmałżeński w każdą sobotę po Mszy wieczorowej.
 11. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można będzie składać po nabożeństwie Drogi Krzyżowej.
 12. 31marca o g. 11.30 w naszym kościele Mszą Św. rozpocznie się czas modlitwy za małżeństwa z całego dekanatu. Serdecznie zapraszamy. Zapowiedzi g. 10.00
 13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 14. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom bl. Mickiewicza 54 i prosimy pomoc – jutro po Mszy wieczorowej –  mieszkańców z ul. Leśnej
 15. Baranki z Caritasu na stół wielkanocny są do nabycia przy figurze Matki Bożej Fatimskiej. Ofiara do puszki
 16. Jak każdego roku można przekazać 1% podatku na Caritas z dopiskiem:” parafia św. Barbary w Staszowie”.

 Caritas w Wielkim Poście proponuje akcje dobroczynne. Jedną z nich jest jałmużna postna do tzw. „skarbonki wielkopostnej” jakie otrzymują dzieci, ale mogą też i dorośli skorzystać z tej formy miłosierdzia, w tym roku dla osób starszych i chorych.

Błogosławieństwo dzieci

 

VIII  Niedziela Zwykła - 3.03. 2019 r.

 1.  Dzisiejsza niedziela jest II niedzielą synodalną. Modlimy się za naszą Diecezję i dobre owoce III Synodu Diecezjalnego. Rozpoczyna się Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz czas  modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach,  parafii i Ojczyźnie
 2. Dziś o g. 17.00 Msza Św. z modlitwą o uzdrowienie i wieczór uwielbienia.
  We wtorek Rocznica sakry Biskupa Seniora Edwarda Frankowskiego
 3. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia o godz. 6:30, 10:00 dla starszych i chorych oraz o 17.00 i  18:00  O godz. 16:30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.  Przypominamy, że obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku i w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli W.P.-Dni modlitw o ducha pokuty.
 4.  Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to czas pokuty   i nawrócenia Powstrzymajmy się więc od udziału w hucznych zabawach,.
 5. Już teraz zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17:00, a Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17:00.
 6. Za udział w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny. Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie następujących warunków: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii Świętej, modlitwa w intencjach papieża, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.
 7. Dnia 8 marca  zapraszamy do modlitwy w intencji kobiet
 8. W tym tygodniu przypadają:
  - w poniedziałek – święto  św. Kazimierza Królewicza;
  - we wtorek – od g. 16:00 wypominki i Msza Św. za zmarłych;
  - w środę Popielec – taca na Caritas
  -   zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% podatku na Caritas z dopiskiem dla parafii  św. Barbary w Staszowie.
 9. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy rodziny z bl. Mickiewicza54
 10. Rekolekcje wielkopostne  5, 6, 7 kwietnia
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

                         VII  Niedziela Zwykła - 24.02. 2019 r.

 1. W tym tygodniu:
  - w środę – Nowenna do MB Nieustającej pomocy.
  - I-szy piątek – Msza Święta o Najświętszym Sercu Jezusa; to także Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny.
  - I-sza sobota miesiąca; od g. 9.00 odwiedziny chorych.
 2. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii odbędą się w ostatnim tygodniu  Wielkiego Postu.
 3. Codziennie o g. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką i różańcem.
 4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Mickiewicza 48 i prosimy mieszkańców ul. Mickiewicza 52.

V Niedziela Zwykła  - 10.02. 2019r.

 

 1. Jutro wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Msza Święta za chorych i cierpiących zostanie odprawiona o g. 10.00. Prosimy o pomoc dla chorych, którzy pragną uczestniczyć w tej Mszy Świętej połączonej z przyjęciem sakramentu namaszczenia.
 2. Poza tym w tygodniu:
  - w środę – 13 lutego-  różaniec fatimski o g.16.00;
  - w czwartek – święto świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy; w Kiełczynie odpust ku czci św. Walentego.
  - w piątek wsp. bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny.
 3. Ubiegłoroczne palmy można przynosić na spalenie, aby uzyskać z nich popiół na Środę Popielcową.
 4. Zapraszamy na codzienny różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia na g. 16.00 w intencji Ojczyzny i naszych rodzin.
 5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Mickiewicza 44 i prosimy mieszkańców ul. Mickiewicza 46.

IV  Niedziela Zwykła  – 03.02. 2019 r.

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Sumie spotkanie KŻR i Rycerstwa Niepokalanej.
 2. W tym tygodniu:
  - we wtorek – różaniec z wypominkami o g.16.00; wsp. św. Agaty, dz. i m., o g. 17.00 Msza Święta o łaskę zdrowia dla Amazonek;
  - w środę – wsp. św. Pawła Miki i Towarzyszy,
  - w piątek -  wsp. św. Józefiny Bakhity;
  - w sobotę – wsp. bł. Anny Katarzyny Emmerich, dz.
 3. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie kapłanów podczas wizyty duszpasterskiej,  za wspólną modlitwę, a także za składane ofiary na potrzeby kościoła. Rodziny które nie mogły przyjąć kapłana w dniach wyznaczonych, można taką wizytę uzgodnić w zakrystii.
 4. Ogłoszenia na stronie parafialnej możemy znaleźć w zakładce „Ogłoszenia”.
  Pojawiły się też nowe zakładki „Czytania na dziś” i Patron dnia” zachęcamy do codziennego czytania i pogłębiania wiedzy religijnej. 
 5. W Licheniu w dniach 8-11 lipca 2019 odbędą się REKOLEKCJE DLA MAŁŻEŃSTW, które jak co roku poprowadzi o.John Bashobora z Ugandy. 11 lipca na zakończenie rekolekcji od g. 10.30 odbędzie się SPOTKANIE RODZIN, KTÓRYM PO MODLITWIE URODZIŁY SIĘ DŁUGO OCZEKIWANE DZIECI. Rodziny podzielą się świadectwami i przeżyjemy ostatnią Eucharystie jako dziękczynienie Bogu Ojcu, Dawcy Życia, na cudownie narodzone potomstwo. Natomiast 13 lipca odbędzie się otwarte spotkanie dla wszystkich chętnych w bazylice licheńskiej. O.John wygłosi 2 konferencje i odprawi Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie. Początek o g. 13.00.
 6. Zachęcamy na Koronkę i różaniec codziennie o g. 16.00.
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Mickiewicza 42 i prosimy mieszkańców ul. Mickiewicza 44. Również w poniedziałek po Mszy wieczorowej prosimy wspólnoty parafialne o pomoc w sprzątnięciu dekoracji świątecznych.
                                   Błogosławieństwo indywidualne dzieci po sumie!

III  Niedziela Zwykła –  27.01. 2019 r.

 1. Dziś Światowy Dzień Trędowatych. Ogarnijmy naszą osobistą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc. O g. 17.00 Msza Święta w intencji dzieci adoptowanych.
 2. Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży, które odbywają się w Panamie. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania.
 3. W tym tygodniu:
  -  w poniedziałek – wsp. św. Tomasza z Akwinu.
  - w czwartek – wsp. św. Jana Bosko, p. Msza Święta o Najświętszej Eucharystii i za powołanych;
  - I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca od g. 9.00 odwiedzimy chorych w domach.
  - w sobotę – 2 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane także świętem Matki  Bożej Gromnicznej. Msze Święte o g. 6.30, 10.00 i 17.00. Taca dla Wspólnoty Sióstr Klarysek w Sandomierzu. Po Mszy Świętej wieczorowej Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Eucharystią o g. 19.00. Rozpoczynają się indywidualne 10-tygodnowe „Rekolekcje z Jezusem”. Wszystkich którzy chcą pogłębić i umocnić wiarę, odnowić relację z Bogiem serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakacie. W przyszłą niedzielę po sumie  spotkanie KŻR i Rycerstwa Niepokalanej.
 4. W okresie wizyty duszpasterskiej kancelaria czynna po Mszy Świętej.
 5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Kołłątaja 3 i prosimy mieszkańców ul. Mickiewicza 42
 7. Plan wizyty duszpasterskiej:
 • poniedziałek – od g. 15.00 -   ul.  KEN  7, KEN 9 i Mickiewicza 52 
 • wtorek – od g.15.00 –  ul. KEN  11,  KEN 13 i Kołłątaja 10
 • środa – od g. 15.00  -   ul. Kołłątaja  6, Kołłątaja  8  i ul. Mickiewicza 54
 • czwartek – od g. 15.00  – ul. Kołłątaja 4 oraz rodziny mieszkające nad  sklepami przy  ulicy  Mickiewicza  i  Konstytucji
 • piątek – od g. 15.00  -  ul. Kołłątaja  1   i Kołłątaja 2

II Niedziela Zwykła 20.01.2019

 1. Trwa Tydzień modlitwy o jedność chrześcijan. Mszę Świętą wieczorową uświetni zespół muzyczny  Moderato.
 2. W liturgii Kościoła:
  - w poniedziałek – Wsp. Św. Agnieszki dz. i m.
  - we czwartek – Wsp. św. Franciszka Salezego,
  - w piątek – Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła;
  - w przyszła niedzielę – 27 stycznia –  o g. 17.00 Msza Święta za dzieci objęte modlitwą osłonową.
 3. 2 lutego rozpoczynają się „Rekolekcje z Jezusem”, wszystkich którzy chcą pogłębić i umocnić wiarę, odnowić relację z Bogiem serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakacie.
 4. W okresie wizyty duszpasterskiej sprawy kancelaryjne załatwiamy po Mszy Świętej.
 5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Kołłątaja 1 i prosimy mieszkańców ul. Kołłątaja 3.
 7. Jak wiadomo trwają obecnie Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Nasza Diecezja reprezentowana jest przez grupę młodzieży wraz z Księżmi. W sobotę 26 stycznia czuwanie młodzieży z  papieżem Franciszkiem w Panamie, w naszej diecezji zgromadzimy się w Stalowej Woli w kościele Opatrzności Bożej o g. 18.00, pod przewodnictwem Pasterza Diecezji Księdza Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza.
 8. Plan wizyty duszpasterskiej:
 • poniedziałek – od g. 15.00 -   ul. Mickiewicza 42  
 • wtorek – od g.15.00 –  ul. Konst. 3 maja  18
 • środa – od g. 15.00  -  ul. Mickiewicza  44  
 • czwartek – od g. 15.00  - ul. KEN 5 i ul. Mickiewicza 46
 • piątek – od g. 15.00  - ul. KEN 7 i ul. Mickiewicza  48  
 • sobota – od g. 9.00 -  ul. Kołłątaja 3