Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVI  Niedziela Zwykła  - 21.07 2019 r.

 1. Dziś w w ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Św. Krzysztofa, po każdej Mszy Św. poświęcenie pojazdów. Składane przy tej okazji ofiary do puszek zostaną przekazane organizacji MIVA Polska, która pomaga misjonarzom w zakupie środków transportu – to akcja ogólnopolska pod nazwą: „podaruj 1 gr. za 1 km na środki transportu dla misjonarzy, jako twoje podziękowanie za szczęśliwe podróże”. W 2018 r. w ramach „Akcji św. Krzysztof” udało się zebrać prawie 2 mln 800 tys. zł na. Za te pieniądze zakupiono środki transportu dla misjonarzy w 34 krajach świata. Było to: 40 samochodów, 3 busy, 2 ambulanse; 2 traktory; 1 moto-taczka; 64 motocykle i motorowery; 516 rowerów; 3 łodzie; 2 quady; 3 skutery śnieżne; 5 wózków inwalidzkich; 3 konie i 3 wozy. Najwięcej środków transportu zakupiono dla Afryki, następnie dla Ameryki Południowej i Azji, 11 wspomoże misjonarzy w innych regionach.
 2. Miesiąc lipiec poświęcony jest Najdroższej Krwi Chrystusa. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach w naszym kościele – codziennie przed Mszą.
 3. W tym tygodniu przypadają:
  - w poniedziałek – Święto Św. Marii Magdaleny
  - we  wtorek – Święto  Św. Brygidy, patronki Europy;
  - w  środę – Wsp. Św. Kingi dz.;
  - w czwartek – Święto Św. Jakuba Ap. Odpust w Kotuszowie.
  - w piątek – Wsp. Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP;
  - w sobotę – o g.18.00 Msza Święta w intencji ochrony dzieci i osób podejmujących duchową adopcję.
 4. Od 4 do 12 sierpnia Piesza Pielgrzymka Diecezji Sandomierskiej na Jasną Górę Zapisy w zakrystii.
 5. 12-14 sierpnia 2019 – w Sulisławicach odbędą się rekolekcje ewangelizacyjne prowadzone przez o. Johna Boshabora – misjonarza z UgandySzczegóły na plakacie.
 6. Kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku po Mszy Świętej  wieczorowej. Zachęcamy do modlitwy o szczęśliwe zbiory.
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 8. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła rodzinom z ul. Wybickiego i prosimy z ul. Traugutta.
 9. Msza Święta za rodziny z Os. Ogrody 06.10 i 13.10 o g.18.00
 10. Codziennie o g. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Koronka do Bożego Miłosierdzia i różaniec w intencji Ojczyzny, Diecezji, Kościoła i pokoju na świecie. Zapraszamy do adoracji: poniedziałek – KŻR, wtorek – Odnowa w Duchu Świętym, środa – Legion Maryi, czwartek – Wspólnota  dla Intronizacji NSJ, piątek – Rodziny Domowego Kościoła, w sobotę – Rycerstwo Niepokalanej i Akcję Katolicką.
 11. Diecezjalne Studium Życia Rodziny w Sandomierzu zaprasza kandydatów na nowy rok akademicki 2019/2020. Słuchaczami Studium mogą być: młodzież z ukończoną szkołą średnią, studenci, małżonkowie i samotni, rodzice i wychowawcy, katecheci i nauczyciele, pracownicy służby zdrowia. Studium trwa dwa lata; zajęcia są od października do czerwca, odbywają się w soboty, dwa razy w miesiącu i są bezpłatne. Wszystkie szczegóły na plakacie w gablotce (załącznik). Zgłoszenia do 20 września 2019r.
 12. Trwa rekrutacja do Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu.

W intencji powołań kapłańskich i zakonnych:

Modlitwa o powołania bł. Michała Sopoćki

„Boże miłosierny, daj Kościołowi swemu wielu gorliwych i świętych kapłanów! Wybierz i powołaj ich sam spośród ludu swego, aby żaden niepowołany między nimi się nie znalazł, a żaden powołany nie został pominięty. Kształtuj ich sam łaską Ducha Świętego, jak niegdyś przysposobiłeś przez Niego Apostołów! Niech prawdę Twoją i Twoje nakazy głoszą słowem, przykładem i życiem! Niech pracują w Twojej winnicy bez znużenia, oczekując w pokorze wyników swej pracy tylko od Ciebie i nie szukają niczego prócz Twojej chwały. Wzbudź na nowo w Kościele owego Ducha, którego wylałeś na Apostołów! Amen”.