Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I   Niedziela Wielkiego Postu  -  10.03. 2019 r.

 1. W środę  przed Mszą Świętą wieczorową Nabożeństwo Fatimskie. W tym dniu także obchodzimy 6 rocz. wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową.
 2.  W piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa o g. 16.30 dla dzieci, o g. 17.00 dla dorosłych, o g. 18.30 dla młodzieży, a niedziele Wielkiego Postu o g. 17.00 Gorzkie Żale z nauką pasyjną.   
 3. Za udział w Drodze Krzyżowej odprawianej w każdy piątek Wielkiego Postu, a  także za udział  w  nabożeństwie  Gorzkich Żalów –  można uzyskać odpust zupełny.
 4. Do 18.03  nowenna do św. Józefa –  codziennie przed Mszą wieczorową
 5. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar do puszek przed kościołem na potrzeby Misji, a po Mszy wieczorowej spotkanie Akcji Katolickiej.
 6. Msze Święte wieczorowe codziennie o g.18.00
 7. Spowiedź wielkopostna – 12 kwietnia (piątek).
 8. Codziennie o g. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Koronka do Bożego Miłosierdzia i różaniec w intencji Rekolekcji. Zapraszamy poszczególne grupy: poniedziałek – KŻR, wtorek – Odnowa w Duchu Świętym, środa – Legion Maryi, czwartek – Wspólnota  dla Intronizacji NSJ, piątek – Droga Krzyżowa, sobota – Rodziny Domowego Kościoła
 9. Dziś na Mszy o g.11.30 poświęcenie i wręczenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do I- szej spowiedzi i I– szej Komunii Świętej
 10.  Kurs przedmałżeński w każdą sobotę po Mszy wieczorowej.
 11. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można będzie składać po nabożeństwie Drogi Krzyżowej.
 12. 31marca o g. 11.30 w naszym kościele Mszą Św. rozpocznie się czas modlitwy za małżeństwa z całego dekanatu. Serdecznie zapraszamy. Zapowiedzi g. 10.00
 13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 14. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom bl. Mickiewicza 54 i prosimy pomoc – jutro po Mszy wieczorowej –  mieszkańców z ul. Leśnej
 15. Baranki z Caritasu na stół wielkanocny są do nabycia przy figurze Matki Bożej Fatimskiej. Ofiara do puszki
 16. Jak każdego roku można przekazać 1% podatku na Caritas z dopiskiem:” parafia św. Barbary w Staszowie”.

 Caritas w Wielkim Poście proponuje akcje dobroczynne. Jedną z nich jest jałmużna postna do tzw. „skarbonki wielkopostnej” jakie otrzymują dzieci, ale mogą też i dorośli skorzystać z tej formy miłosierdzia, w tym roku dla osób starszych i chorych.

Błogosławieństwo dzieci

 

VIII  Niedziela Zwykła - 3.03. 2019 r.

 1.  Dzisiejsza niedziela jest II niedzielą synodalną. Modlimy się za naszą Diecezję i dobre owoce III Synodu Diecezjalnego. Rozpoczyna się Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz czas  modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach,  parafii i Ojczyźnie
 2. Dziś o g. 17.00 Msza Św. z modlitwą o uzdrowienie i wieczór uwielbienia.
  We wtorek Rocznica sakry Biskupa Seniora Edwarda Frankowskiego
 3. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia o godz. 6:30, 10:00 dla starszych i chorych oraz o 17.00 i  18:00  O godz. 16:30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.  Przypominamy, że obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku i w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli W.P.-Dni modlitw o ducha pokuty.
 4.  Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to czas pokuty   i nawrócenia Powstrzymajmy się więc od udziału w hucznych zabawach,.
 5. Już teraz zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17:00, a Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17:00.
 6. Za udział w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny. Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie następujących warunków: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii Świętej, modlitwa w intencjach papieża, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.
 7. Dnia 8 marca  zapraszamy do modlitwy w intencji kobiet
 8. W tym tygodniu przypadają:
  - w poniedziałek – święto  św. Kazimierza Królewicza;
  - we wtorek – od g. 16:00 wypominki i Msza Św. za zmarłych;
  - w środę Popielec – taca na Caritas
  -   zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% podatku na Caritas z dopiskiem dla parafii  św. Barbary w Staszowie.
 9. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy rodziny z bl. Mickiewicza54
 10. Rekolekcje wielkopostne  5, 6, 7 kwietnia
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

                         VII  Niedziela Zwykła - 24.02. 2019 r.

 1. W tym tygodniu:
  - w środę – Nowenna do MB Nieustającej pomocy.
  - I-szy piątek – Msza Święta o Najświętszym Sercu Jezusa; to także Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny.
  - I-sza sobota miesiąca; od g. 9.00 odwiedziny chorych.
 2. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii odbędą się w ostatnim tygodniu  Wielkiego Postu.
 3. Codziennie o g. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką i różańcem.
 4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Mickiewicza 48 i prosimy mieszkańców ul. Mickiewicza 52.

V Niedziela Zwykła  - 10.02. 2019r.

 

 1. Jutro wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Msza Święta za chorych i cierpiących zostanie odprawiona o g. 10.00. Prosimy o pomoc dla chorych, którzy pragną uczestniczyć w tej Mszy Świętej połączonej z przyjęciem sakramentu namaszczenia.
 2. Poza tym w tygodniu:
  - w środę – 13 lutego-  różaniec fatimski o g.16.00;
  - w czwartek – święto świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy; w Kiełczynie odpust ku czci św. Walentego.
  - w piątek wsp. bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny.
 3. Ubiegłoroczne palmy można przynosić na spalenie, aby uzyskać z nich popiół na Środę Popielcową.
 4. Zapraszamy na codzienny różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia na g. 16.00 w intencji Ojczyzny i naszych rodzin.
 5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Mickiewicza 44 i prosimy mieszkańców ul. Mickiewicza 46.

IV  Niedziela Zwykła  – 03.02. 2019 r.

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Sumie spotkanie KŻR i Rycerstwa Niepokalanej.
 2. W tym tygodniu:
  - we wtorek – różaniec z wypominkami o g.16.00; wsp. św. Agaty, dz. i m., o g. 17.00 Msza Święta o łaskę zdrowia dla Amazonek;
  - w środę – wsp. św. Pawła Miki i Towarzyszy,
  - w piątek -  wsp. św. Józefiny Bakhity;
  - w sobotę – wsp. bł. Anny Katarzyny Emmerich, dz.
 3. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie kapłanów podczas wizyty duszpasterskiej,  za wspólną modlitwę, a także za składane ofiary na potrzeby kościoła. Rodziny które nie mogły przyjąć kapłana w dniach wyznaczonych, można taką wizytę uzgodnić w zakrystii.
 4. Ogłoszenia na stronie parafialnej możemy znaleźć w zakładce „Ogłoszenia”.
  Pojawiły się też nowe zakładki „Czytania na dziś” i Patron dnia” zachęcamy do codziennego czytania i pogłębiania wiedzy religijnej. 
 5. W Licheniu w dniach 8-11 lipca 2019 odbędą się REKOLEKCJE DLA MAŁŻEŃSTW, które jak co roku poprowadzi o.John Bashobora z Ugandy. 11 lipca na zakończenie rekolekcji od g. 10.30 odbędzie się SPOTKANIE RODZIN, KTÓRYM PO MODLITWIE URODZIŁY SIĘ DŁUGO OCZEKIWANE DZIECI. Rodziny podzielą się świadectwami i przeżyjemy ostatnią Eucharystie jako dziękczynienie Bogu Ojcu, Dawcy Życia, na cudownie narodzone potomstwo. Natomiast 13 lipca odbędzie się otwarte spotkanie dla wszystkich chętnych w bazylice licheńskiej. O.John wygłosi 2 konferencje i odprawi Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie. Początek o g. 13.00.
 6. Zachęcamy na Koronkę i różaniec codziennie o g. 16.00.
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Mickiewicza 42 i prosimy mieszkańców ul. Mickiewicza 44. Również w poniedziałek po Mszy wieczorowej prosimy wspólnoty parafialne o pomoc w sprzątnięciu dekoracji świątecznych.
                                   Błogosławieństwo indywidualne dzieci po sumie!

III  Niedziela Zwykła –  27.01. 2019 r.

 1. Dziś Światowy Dzień Trędowatych. Ogarnijmy naszą osobistą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc. O g. 17.00 Msza Święta w intencji dzieci adoptowanych.
 2. Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży, które odbywają się w Panamie. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania.
 3. W tym tygodniu:
  -  w poniedziałek – wsp. św. Tomasza z Akwinu.
  - w czwartek – wsp. św. Jana Bosko, p. Msza Święta o Najświętszej Eucharystii i za powołanych;
  - I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca od g. 9.00 odwiedzimy chorych w domach.
  - w sobotę – 2 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane także świętem Matki  Bożej Gromnicznej. Msze Święte o g. 6.30, 10.00 i 17.00. Taca dla Wspólnoty Sióstr Klarysek w Sandomierzu. Po Mszy Świętej wieczorowej Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Eucharystią o g. 19.00. Rozpoczynają się indywidualne 10-tygodnowe „Rekolekcje z Jezusem”. Wszystkich którzy chcą pogłębić i umocnić wiarę, odnowić relację z Bogiem serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakacie. W przyszłą niedzielę po sumie  spotkanie KŻR i Rycerstwa Niepokalanej.
 4. W okresie wizyty duszpasterskiej kancelaria czynna po Mszy Świętej.
 5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Kołłątaja 3 i prosimy mieszkańców ul. Mickiewicza 42
 7. Plan wizyty duszpasterskiej:
 • poniedziałek – od g. 15.00 -   ul.  KEN  7, KEN 9 i Mickiewicza 52 
 • wtorek – od g.15.00 –  ul. KEN  11,  KEN 13 i Kołłątaja 10
 • środa – od g. 15.00  -   ul. Kołłątaja  6, Kołłątaja  8  i ul. Mickiewicza 54
 • czwartek – od g. 15.00  – ul. Kołłątaja 4 oraz rodziny mieszkające nad  sklepami przy  ulicy  Mickiewicza  i  Konstytucji
 • piątek – od g. 15.00  -  ul. Kołłątaja  1   i Kołłątaja 2

II Niedziela Zwykła 20.01.2019

 1. Trwa Tydzień modlitwy o jedność chrześcijan. Mszę Świętą wieczorową uświetni zespół muzyczny  Moderato.
 2. W liturgii Kościoła:
  - w poniedziałek – Wsp. Św. Agnieszki dz. i m.
  - we czwartek – Wsp. św. Franciszka Salezego,
  - w piątek – Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła;
  - w przyszła niedzielę – 27 stycznia –  o g. 17.00 Msza Święta za dzieci objęte modlitwą osłonową.
 3. 2 lutego rozpoczynają się „Rekolekcje z Jezusem”, wszystkich którzy chcą pogłębić i umocnić wiarę, odnowić relację z Bogiem serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakacie.
 4. W okresie wizyty duszpasterskiej sprawy kancelaryjne załatwiamy po Mszy Świętej.
 5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Kołłątaja 1 i prosimy mieszkańców ul. Kołłątaja 3.
 7. Jak wiadomo trwają obecnie Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Nasza Diecezja reprezentowana jest przez grupę młodzieży wraz z Księżmi. W sobotę 26 stycznia czuwanie młodzieży z  papieżem Franciszkiem w Panamie, w naszej diecezji zgromadzimy się w Stalowej Woli w kościele Opatrzności Bożej o g. 18.00, pod przewodnictwem Pasterza Diecezji Księdza Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza.
 8. Plan wizyty duszpasterskiej:
 • poniedziałek – od g. 15.00 -   ul. Mickiewicza 42  
 • wtorek – od g.15.00 –  ul. Konst. 3 maja  18
 • środa – od g. 15.00  -  ul. Mickiewicza  44  
 • czwartek – od g. 15.00  - ul. KEN 5 i ul. Mickiewicza 46
 • piątek – od g. 15.00  - ul. KEN 7 i ul. Mickiewicza  48  
 • sobota – od g. 9.00 -  ul. Kołłątaja 3