Ogłoszenia

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

17 stycznia 2021r.

1. Od jutra do 25 stycznia trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Dołączmy tę ważną intencję do naszych modlitw.
2. Dziś po Mszy św. o 11.30 odbędzie się comiesięczne spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas ósmych.
3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach sprawowanych o stałych porach ku czci św. Barbary, Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Jezusa Miłosiernego, jak również do prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu.
4. W czwartek i piątek modlitwą i życzliwością otoczmy babcie i dziadków z racji przypadającego Dnia Babci i Dziadka.
5. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii do końca stycznia osób chorych, których odwiedzalibyśmy systematycznie w domach w każdy pierwszy piątek miesiąca.
6. W zakrystii są do nabycia gromnice, z których dochód przeznaczony jest na zakup figury św. Józefa.
7. Zgodnie z polskim prawem, każdy podatnik może zadysponować 1 procentem swego podatku. Jest możliwość przekazania tego daru na rzecz Caritas Diecezji Sandomierskiej.
8. Bóg zapłać rodzinom Góra, Szcześniak, Bejm i Staszica z bloku Kołłątaja 10 za udział w sprzątaniu kościoła i przekazaną ofiarę na środki czystości w wysokości 80 zł. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców Kilińskiego 1.
9. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy wspierają parafię ofiarą na tacę i ofiary kolędowe przekazywane w kopertach jak również wpłacane na konto parafialne.
10. Prosimy aby podczas Mszy św. i nabożeństw nie stawać, a tym samym nie zasłaniać kanałów wylotowych ciepłego powietrza. Prosimy również aby wchodząc do kościoła wycierać obuwie, by nie wnosić soli rozsypanej dla bezpieczeństwa na terenie placu kościelnego. Przypominamy o korzystaniu z pojemników z płynem dezynfekującym i przestrzeganiu zaleceń sanitarnych.
11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Na stoliku za ławkami oprócz stałych tygodników Niedziela, Gość Niedzielny, Wierzę znajduje się również czasopismo Powołanie wydawane przez kleryków naszego sandomierskiego seminarium.
12. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia oraz naszym parafianom i osobom modlącym się w naszym kościele życzymy obfitych łask Bożych polecając was Bogu w naszych modlitwach.