Ogłoszenia

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKI


11 października 2020r.,

 1. Dziś przypada XX Dzień Papieski. Z tej racji zgodnie z zapowiedzią po każdej mszy św. można do puszek przed kościołem złożyć dobrowolną ofiarę na stypendia dla dzieci i młodzieży, których wspiera papieska Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia. Bóg zapałać za wszelkie ofiary składane na ten cel.
 2. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele odprawiane są: dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.20, dla dorosłych codziennie o godz. 17.20.
 3. W poniedziałek po Mszy św. wieczorowej nowenna do św. Barbary. We wtorek 13 października przypada ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie, które upamiętniaj objawienia Matki Bożej od maja do października 1917nroku. Nabożeństwo fatimskie rozpoczniemy modlitwą różańcową o 17.20, następnie będzie Msza św. i po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. We wtorek podczas Mszy św. o 18.00 modlić się będziemy za Solenizantów ks. bpa Edwarda Frankowskiego oraz ks. kan. Edwarda Zielińskiego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W środę nabożeństwo różańcowe połączone z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. wieczorowej.
 4. Najbliższą niedzielą rozpoczniemy Tydzień Misyjny. Z tej racji w przyszłą niedzielę gościć będziemy ks. Piotra Kalicińskiego, misjonarza pracującego w RPA. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na działa misyjne prowadzone przez ks. Piotra. Ponadto w tygodniu misyjnym w liturgię i modlitwę różańcową wkomponowane będą akcenty o tematyce misyjnej.
 5. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę Kościoła o Miłosierdzie Boże dla tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności. W zakrystii oraz w kancelarii przyjmujemy na wypominki roczne oraz na oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych.
  * Wypominki roczne obejmują modlitwę różańcową w każdy pierwszy wtorek miesiąca oraz 12 Mszy św. sprawowanych za zmarłych polecanych w wypominkach. Stypendium za roczne wypominki od duszy jest takie jak stypendium mszalne.
  * Wypominki na oktawę wyczytywane będą od 2 do 8 listopada podczas nabożeństw za zmarłych, za których również będziemy modlić się podczas sprawowanych Mszy św. Prosimy aby na kartkach wypominkowych zaznaczyć czy wypominki mają być roczne czy na oktawę. Kartki wypominkowe znajdują się na stoliku z prasą katolicką. Ofiara za wypominki na oktawę jest dobrowolna.
 6. Osoby, które zgłosiły się do grona lektorów zapraszamy na spotkanie w czwartek po Mszy św. wieczorowej.
 7. Kancelaria parafialna czynna: w poniedziałek 16.00 – 17.00, od wtorku do piątku po Mszy św. wieczorowej.
 8. W naszym kościele spowiadamy w dni powszednie pół godziny przed Mszą św. W niedzielę przed lub w czasie Mszy św.
 9. Dziękujemy osobom, które wczoraj pomogły nam sprzątać kościół. W tym tygodniu o posprzątanie świątyni prosimy mieszkańcom z bloku KEN 3. Zapraszamy w sobotę na godz. 9.00.
 10. W związku z zaostrzonymi przepisami sanitarnymi prosimy o ich przestrzeganie także w kościele. Przede wszystkim prosimy aby do spowiedzi św. podchodzić w maseczce. Przystępując zaś do Komunii św. zachowujmy stosowną odległości i całkowicie zdejmujmy maseczki, a nie zsuwajmy ich na brodę.
 11. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na rzecz Kościoła i parafii składane na tacę, do puszek i prywatnie w zakrystii i kancelarii.


XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 04 października 2020r.,

 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych odprawianych w naszym kościele: dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.20, dla dorosłych codziennie o godz. 17.20.
 2. W trzecią niedzielę października rozpoczniemy Tydzień Misyjny, ale każdego dnia chcemy modlić się za misje i misjonarzy. Dlatego przez cały miesiąc towarzyszył nam będzie umieszczony w prezbiterium wizerunek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, która jest główną patronkę misji.
 3. W poniedziałek po Mszy św. wieczorowej nowenna do św. Barbary – Patronki naszej parafii. We wtorek o godz. 17.00 odczytane zostaną imiona i nazwiska zmarłych polecanych w rocznych wypominkach za których zostanie odmówiony różaniec i odprawiona Msza św. W środę nabożeństwo różańcowe połączone bedzie z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. wieczorowej.
 4. Osoby należące do Kół Żywego Różańca zapraszamy w najbliższą środę we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej na Mszę św. o godz. 18.00, spotkanie i zmianę tajemnic różańcowych.
 5. W przyszłą niedzielę przypada XX Dzień Papieski. Z tej racji po każdej mszy św. przed kościołem do puszek będzie można złożyć ofiarę na stypendia dla dzieci i młodzieży, których wspiera papieska Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia. W następną niedzielę Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy wieczór uwielbienia.
 6. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę Kościoła o Miłosierdzie Boże dla tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności. W zakrystii oraz w kancelarii przyjmujemy na wypominki roczne oraz na oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych.
  * Wypominki roczne obejmują modlitwę różańcową w każdy pierwszy wtorek miesiąca oraz 12 Mszy św. sprawowanych za zmarłych polecanych w wypominkach. Stypendium za roczne wypominki od duszy jest takie jak stypendium mszalne.
  * Wypominki na oktawę wyczytywane będą od 2 do 8 listopada podczas nabożeństw za zmarłych, za których również będziemy modlić się podczas sprawowanych Mszy św. Prosimy aby na kartkach wypominkowych zaznaczyć czy wypominki mają być roczne czy na oktawę. Kartki wypominkowe znajdują się na stoliku z prasą katolicką. Ofiara za wypominki na oktawę jest dobrowolna.
 1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy 8 będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 11.30.
 2. Chcemy powiększyć w naszej parafii grupę lektorów świeckich czyli osób czytających podczas Mszy św. teksty Pisma Świętego. Zapraszamy i prosimy chętnych zwłaszcza ludzi młodych o zgłaszanie się do zakrystii dziś po każdej Mszy św.
 3. Prosimy, aby nie przynosić do kościoła i nie zostawiać w ławkach czy na stoliku z prasą nieaktualnych czasopism i zniszczonych przedmiotów religijnych. W przyszłym numerze Wierzę ukaże się artykuł co należy robić ze zniszczonymi i niepotrzebnymi przedmiotami religijnymi.
 4. W aktualnym wydaniu gazetki Wierzę zamieszony jest numer kontaktowy do ks. Proboszcza.
 5. Proszę byśmy wspólnie zaangażowali się w troskę o czystość naszego kościoła. W tym tygodniu do sprzątania świątyni zapraszamy mieszkańcom z bloku KEN 1. Zapraszamy w sobotę na godz. 9.00.
 6. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na rzecz Kościoła i parafii składane na tacę, do puszek i prywatnie w zakrystii i kancelarii.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 września 2020r.,

 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach odprawianych w naszym kościele w dni powszednie:
  – w poniedziałek o 17.40 – nowenna do św. Barbary, Patronki naszej parafii;
  we wtorek od 17.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy;
  – w środę o 17.30 – w kaplicy maryjnej – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy aby włączać się w nowennę do MB Nieustającej Pomocy przez osobisty udział jak również poprzez pisanie próśb i podziękowań składanych do skrzynki umieszonej na filarze przed obrazem.
 2. W czwartek rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele będą odprawiane: dla dzieci – od poniedziałku do piątku – o godz. 16.20; dla dorosłych codziennie o godz. 17.20;
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek nabożeństwo różańcowe z intencją o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 4. W pierwszy piątek miesiąca, spowiedź św. rano pół godziny przed Mszą św., wieczorem od godz. 17.00. Różaniec w piątek o godz. 17.20, nabożeństwo pierwszopiątkowe połączone z koronką do Bożego Miłosierdzia będzie bezpośrednio po Mszy św. Przypominamy, że ISTOTĄ PIERWSZEGO PIĄTKU JEST PRZYJĘCIE KOMUNII ŚW. WYNAGRADZAJĄCEJ. Dlatego ze spowiedzi św. można skorzystać wcześniej. Informujemy, że w dni powszednie spowiadamy pół godziny przed Mszą św. Nie spowiadamy natomiast w czasie Mszy św. Prosimy to uwzględnić planując korzystanie ze spowiedzi św.
 5. W Pierwszy Piątek Miesiąca, ksiądz Proboszcz pragnie odwiedzić chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii lub kancelarii do środy adresów osób chorych wraz z numerem kontaktowym.
 6. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi będzie połączone z nabożeństwem różańcowym.
 7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominać:
  – w poniedziałek – wsp. św. Wacława, męczennika;
  – we wtorek—Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
  – w środę – wsp. Hieronima;
  w czwartek—wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus;
  – w piątek—wsp. św. Aniołów Stróżów;
 8. Rodziców dzieci z klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 11.30.
 9. Termin składania deklaracji przez kandydatów do bierzmowania upływa 4 października. Spotkanie formacyjne dla kandydatów w każdą drugą niedzielę miesiąca.
 10. Zapowiedzi przedślubne umieszczone są na tablicy ogłoszeń.
 11. Przypominamy, że wszelkie zaświadczenia w kancelarii zgodnie z przepisami RODO wydawane są tylko osobom zainteresowanym lub ich pełnomocnikom. Ponadto należy pamiętać, że właściwym miejscem otrzymania zaświadczeń na świadka chrztu lub bierzmowania jest parafia obecnego zamieszkania, a nie jak błędnie się uważa miejsce chrztu czy zameldowania.
 12. Za troskę o czystość i dekorację naszej świątyni dziękujemy Rodzicom dzieci komunijnych.
 13. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na rzecz parafii.
 14. Wojewódzkie Biuro Spisowe w Kielcach przypomina o prowadzonym od 1 września do 30 listopada br. Powszechnym Spisie Rolnym. Bliższe informacje zamieszczone są na stronie internetowej Miasta i Gminy Staszów.


XXIV
Niedziela Zwykła – 13 września 2020r.,

 1. Dziś podczas Mszy św. o godz. 11.30 odbyło się/ liturgiczne przekazanie urzędu Proboszcza, ks. Grzegorzowi Jeżowi. Nowemu ks. Proboszczowi życzymy wszelkich potrzebnych łask Bożych i darów Ducha Świętego aby podjęta posługa przyniosła błogosławione owoce w życiu całej wspólnoty parafialnej.
 2. Dziś przypada 13. dzień miesiąca, w którym wspominamy objawienia Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy na godz. 19.00 na nabożeństwo różańcowe połączone z procesją fatimską wokół kościoła. Prosimy przynieść ze sobą świece z osłonkami.
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach odprawianych w naszym kościele w dni powszednie:
  – w poniedziałek o 17.40 – nowenna do św. Barbary, Patronki naszej parafii;
  – w środę o 17.30 – w kaplicy maryjnej – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  – w piątek o 17.30 – w kaplicy Jezusa Miłosiernego – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego;
  – w pozostałe dni tygodnia wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji o godz. 17.00;
 4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywać:
  – w poniedziałek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
  – we wtorek – wsp. Matki Bożej Bolesnej;
  – w środę – wsp. św. Męczenników Korneliusza i Cypriana;
  – w piątek – Święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży;
 5. Od jutra w kancelarii parafialnej obowiązywać będą nowe godziny urzędowania:
  – w poniedziałek – od godz. 16.00 do 17.00;
  – od wtorku do piątku – bezpośrednio po Mszy św. wieczorowej;
 6. Wspólnota dla Intronizacji NSPJ zaprasza wszystkich, zwłaszcza grupy parafialne – jutro od godz. 1500  – na Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz nabożeństwo krzyżowe.
 7. W najbliższą środę rozpocznie się całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu w duchu wynagrodzenia za grzechy nasze, parafii i naszej Ojczyzny. Inicjatorem adoracji są Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ. Zapraszamy do indywidualnego i wspólnotowego włączenia się w tę modlitwę. Szczegółowy plan umieszczony jest w gablocie przed kościołem.
 8. W sobotę 19 września w kościele św. Ducha w Staszowie odbędzie się kolejne spotkanie młodych diecezji sandomierskiej. W tym roku będzie ono trwało jeden dzień. Spotkanie odbywa się pod hasłem: „Młodzi u św. Stanisława Kostki”. W spotkaniu może wziąć udział młodzież od 14 roku życia. Szczegółowych informacji można uzyskać w zakrystii lub u katechetów.
 9. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy wczoraj brali udział w sprzątaniu kościoła.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia Gość Niedzielny, Niedziela oraz dla dzieci Mały Gość Niedzielny. Od przyszłej niedzieli zostanie wznowione wydawanie naszej parafialnej gazetki Wierzę.

XIX  Niedziela Zwykła.   – 09.08. 2020 r.

 1. W tym tygodniu:
  – w czwartek – nabożeństwo fatimskie po Mszy Świętej wieczorowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  – w piątek – 14.08  Wsp. Św. Maksymiliana. Odpust w Rytwianach.
  – w sobotę – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W polskiej tradycji zwaną też Matką Boską Zielną. W tym dniu jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte wg porządku niedzielnego. Na Mszach Świętych  błogosławieństwo owoców, ziół i kwiatów. 15 sierpnia to 100 rocznica Bitwy Warszawskiej w 1920 roku, zwaną  „Cudem nad Wisłą”. Święto Wojska Polskiego. W  modlitwach pamiętajmy o  żołnierzach poległych za Ojczyznę. Odpust w Rytwianach- Pustelni Złotego Lasu.
 2. Przypominamy, że miesiąc sierpień jest miesiącem modlitwy o trzeźwość.
 3. W środę Pielgrzymka naszej Diecezji wchodzi na Jasną Górę .
 4. Kancelaria parafialna   czynna po Mszy Świętej  wieczornej.
 5. Prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańców z  ul. Leśnej.
 6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 7. Codziennie o g. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa za Kościół, Ojczyznę i pokój na świecie.
 8. Trwa rekrutacja do Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu.
 9. Modlitwa o powołania bł. Michała Sopoćki…

 „Boże miłosierny, daj Kościołowi swemu wielu gorliwych i świętych kapłanów! Wybierz i powołaj ich sam spośród ludu swego, aby żaden niepowołany między nimi się nie znalazł, a żaden powołany nie został pominięty. Kształtuj ich sam łaską Ducha Świętego, jak niegdyś przysposobiłeś przez Niego Apostołów! Niech prawdę Twoją i Twoje nakazy głoszą słowem, przykładem i życiem! Niech pracują w Twojej winnicy bez znużenia, oczekując w pokorze wyników swej pracy tylko od Ciebie i nie szukają niczego prócz Twojej chwały. Wzbudź na nowo w Kościele owego Ducha, którego wylałeś na Apostołów! Amen”.

 

XVI Niedziela Zwykła –  19.07.2020

 1. W sobotę w ramach XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Św. Krzysztofa, po Mszy Św.o g. 18.00 poświęcenie pojazdów. Składane przy tej okazji ofiary do puszek zostaną przekazane organizacji MIVA Polska, która pomaga misjonarzom w zakupie środków transportu – to akcja ogólnopolska pod nazwą: „podaruj 1 gr. za 1 km na środki transportu dla misjonarzy, jako twoje podziękowanie za szczęśliwe podróże”.
 2. W tym tygodniu przypadają:
  – w środę – Święto Św. Marii Magdaleny;
  – w czwartek wtorek – Święto  Św. Brygidy, patronki Europy;
  – w piątek – Wsp. Św. Kingi dz.;
  – w sobotę – Święto Św. Jakuba Ap. Odpust w Kotuszowie. U nas o g.18.00 Msza Święta w intencji Kościoła Ojczyzny i powołań,
 3. Od 4 do 12 sierpnia Piesza Pielgrzymka Diecezji Sandomierskiej na Jasną Górę – ilość miejsc ograniczona. Zapisy w par. św. Bartłomieja.
 4. Kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku po Mszy Świętej  wieczorowej. Zachęcamy do modlitwy o szczęśliwe zbiory.
 5. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i prosimy z ul. Mickiewicza 54
 6. Codziennie o g. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Koronka do Bożego Miłosierdzia i różaniec w intencji Ojczyzny, Diecezji, Kościoła i pokoju na świecie. Zapraszamy do adoracji: poniedziałek – KŻR, wtorek – Odnowa w Duchu Świętym, środa – Legion Maryi, czwartek – Wspólnota  dla Intronizacji NSJ, piątek – Rodziny Domowego Kościoła, w sobotę – Rycerstwo Niepokalanej i Akcję Katolicką.
 7. Trwa rekrutacja do Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu.
  W intencji powołań kapłańskich i zakonnych:     Modlitwa o powołania bł. Michała Sopoćki…
  „Boże miłosierny, daj Kościołowi swemu wielu gorliwych i świętych kapłanów! Wybierz i powołaj ich sam spośród ludu swego, aby żaden niepowołany między nimi się nie znalazł, a żaden powołany nie został pominięty. Kształtuj ich sam łaską Ducha Świętego, jak niegdyś przysposobiłeś przez Niego Apostołów! Niech prawdę Twoją i Twoje nakazy głoszą słowem ,przykładem i życiem! Niech pracują w Twojej winnicy bez znużenia”. 

XIV Niedziela Zwykła –  05.07.2020

 1. Miesiąc lipiec poświęcony jest Kultowi Najdroższej Krwi Jezusowej; litania do Krwi Pana Jezusa codziennie przed wieczorową Mszą Świętą. Dziś po sumie spotkane KŻR.
 2. We wtorek nabożeństwo za zmarłych: różaniec o g. 17.00 i Msza o g. 18.00.
 3. W środę  na Mszy wieczorowej bierzmowanie dla uczniów klas ósmych. Spotkania kandydatów w poniedziałek  i we wtorek o g.18.30 ; na spotkania młodzież przychodzi w maseczkach. Na Mszy z bierzmowaniem wszyscy uczestnicy nabożeństwa  obowiązkowo w maseczkach.
 4. W sobotę – 11.07 – Św. Benedykta, patrona Europy.
 5. W okresie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna /pod poniedziałku do piątku / po   Mszy wieczorowej.
 6. Zachęcamy do udziału w Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę.
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 8. Przypominamy o stosownym stroju w miejscach sakralnych.
 9. Przypominamy też, że w niedzielę i święta „nakazane” jest obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej.
 10. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła rodzinom ul. Mickiewicza 48   i prosimy z  ul. Mickiewicza 52
 11. Codziennie o g. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu; Koronka do Bożego Miłosierdzia i różaniec w intencji Ojczyzny, Diecezji, Kościoła i pokoju na świecie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 12. Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin przypomina, że w Diecezji Sandomierskiej  13 lipca obchodzimy Dzień Męża i Żony. Proponuje się, aby małżonkowie w tym dniu obojętnie gdzie przebywają, czy na wakacjach czy w domu, więcej czasu spędzili ze sobą np. uczestnicząc w Eucharystii, aby poszli na wspólny spacer, do kina czy na wspólną kolację.
  Wszystkim naszym parafianom i przybyłym gościom, rozpoczynającym wakacje i urlopy życzymy zdrowego  i spokojnego wypoczynku.

 Modlitwa o powołania bł. Michała Sopoćki. Boże miłosierny, daj Kościołowi swemu wielu gorliwych i świętych kapłanów! Wybierz i powołaj ich sam spośród ludu swego, aby żaden niepowołany między nimi się nie znalazł, a żaden powołany nie został pominięty. Kształtuj ich sam łaską Ducha Świętego, jak niegdyś przysposobiłeś przez Niego Apostołów! Niech prawdę Twoją i Twoje nakazy głoszą słowem, przykładem i życiem! Niech pracują w Twojej winnicy bez znużenia, oczekując w pokorze wyników swej pracy tylko od Ciebie i nie szukają niczego prócz Twojej chwały. Wzbudź na nowo w Kościele owego Ducha, którego wylałeś na Apostołów! Amen

XII Niedziela Zwykła –  21.06.2020

 1. Dziś w Sulisławicach uroczysta Msza Święta Staszowska o g. 9.30
 2. W tym tygodniu:
  – w środę – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela
  – w czwartek 25.06 Msza Święta za Kościół, Kapłanów i Ojczyznę
  – w piątek – 26 czerwca – związku z kończącym rokiem szkolnym –  o g. 18.00 Msza Święta za dzieci i młodzież; podziękujemy Bogu za wszystkie otrzymane łaski w ciągu tego trudnego roku nauki.
  – sobotę – 27.06 Msza Święta w intencji dzieci objętych duchową adopcją i osoby, które podejmują modlitwę osłonową.
 3. Przypominamy o konieczności stosownego stroju w miejscach sakralnych, a szczególnie podczas Mszy Świętej.
 4. Codziennie o g. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Koronka do Bożego Miłosierdzia i różaniec w intencji Ojczyzny, Diecezji, Kościoła i pokoju na świecie. Zapraszamy do adoracji: poniedziałek – KŻR, wtorek – Odnowa w Duchu Świętym, środa – Legion Maryi, czwartek – Wspólnota  dla Intronizacji NSJ, piątek – Rodziny Domowego Kościoła, w sobotę – Rycerstwo Niepokalanej i Akcję Katolicką, a o g. 17.30 litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 6. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Mickiewicza 44 prosimy o pomoc mieszkańców z  ul. Mickiewicza 46

XI Niedziela Zwykła  – 14.06. 2020 r.

 1. Dziś dzień powołaniowy w naszej parafii; przybyli alumni z seminarium duchownego w Sandomierzu. Modlimy się o nowe powołania kapłańskie.
 2. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o g. 17.30
 3. W tygodniu przypadają:
  – w środę –  Wsp. Św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika
  – w piątek  – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa o g. 18.00.
  Msza Święta w związku z kończącym rokiem szkolnym będzie odprawiona 26 czerwca o g. 18.00. Podziękujemy wówczas dobremu Bogu za wszystkie otrzymane łaski w ciągu tego trudnego roku nauki, będziemy też prosili o bezpieczne i szczęśliwe wakacje.
  – w sobotę –  Wsp. Niepokalanego Serca Maryi
 4.  20 czerwca w sobotę Jubileuszowa 200 Piesza Pielgrzymka do Sulisławic rozpocznie się Mszą Świętą o g. 9.00 w Sanktuarium Jana Pawła II.  Zapisy dostępne są także w naszej parafii do czwartku włącznie. Uroczysta Msza Święta Staszowska w Sulisławicach będzie w przyszłą niedzielę o g. 9.30. Cały program umieszczony jest na tablicy ogłoszeń.
 5. 20-21 czerwca Ogólnopolska Pielgrzymka na Jasną Górę w intencji trzeźwości Narodu. Program podany na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej.
 6. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Mickiewicza 42 i prosimy mieszkańców ul. Mickiewicza 44 (sprzątanie w poniedziałek po Mszy Świętej wieczorowej)
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 8. Dla młodzieży otrzymaliśmy wykaz turnusów oaz wakacyjnych. Zainteresowanych prosimy o kontakt z kapłanami.

 

 

X Niedziela  Wielkanocy – Uroczystość  Najświętszej Trójcy 07.06.2020 r.

 1. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy sie okres Komunii św. wielkanocnej.
 2. Jest możliwość zapisywania się na pielgrzymkę do Sulisławic (20 – 21.06.2020). Jednak na prośbę organizatorów, bardzo prosimy, aby chętni do wzięcia udziału w tej pielgrzymce zapisywali się jak najszybciej ze względów organizacyjnych.
 3. W Czwartek – Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św: 7.00, 8.30, 10.00. i 18.00. Po mszy św. o 10.00 – procesja eucharystyczna. Za pobożny udział w niej możliwość zyskania odpustu zupełnego, pod zwykłymi warunkami. W związku, aby nie zostało zwiększone ryzyko zagrożenia epidemicznego, Kuria diecezjalna w Sandomierzu, wraz  Sekretariatem Konferencji Episkopatu Polski, wydała zarządzenie, aby procesja Bożego Ciała odbyła sie wokół świątyni. W związku z tym prosimy o przygotowanie ołtarzy: Pierwszy – pod Krzyżem ( Wspólnota modlitewna o trzeźwość, Cisi pracownicy krzyża, Pracownicy służby zdrowia). Drugi – przy figurze Jezusa Miłosiernego (Wspólnota  dla Intronizacji NSJ i Odnowa w Duchu Świętym). Trzeci – na frontonie plebanii (Rodziny Domowego Kościoła i Akcja Katolicka). Czwarty – przy figurze Matki Boskiej Częstochowskiej (KŻR, Legion Maryi i Rycerstwo Niepokalanej).
 4. Od piątku – Oktawa Bożego Ciała z procesją Eucharystyczną codziennie, po śpiewie Litanii do N.S.P.J
 5. 12.06.2020  przypada rocznica wizyty Jana Pawła II (1999) w Sandomierzu. Dlatego została przygotowana wystawa w Domu Długosza.
 6. 13.06.2020 przypada rocznica nominacji Ks. Bp Krzysztofa Nitkiewicza, zapraszamy do modlitwy w intencji naszego Pasterza. Również w tym dniu przypada kolejna rocznica Objawień Fatimskich. Różaniec fatimski o godz. 17.00.
 7. Zapowiedzi.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz książki poświęconej pielgrzymkom do Sulisławic. Do nabycia w zakrystii.
 9. Dziś po sumie spotkanie KŻR.
 10. O pomoc w sprzątaniu Kościoła prosimy mieszkańców z ul. Mickiewicza 42.

VII Niedziela  Wielkanocy – 24.05.2020 r.

 1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
 2. Jutro 25 maja na Mszy wieczorowej modlitwa za Kościół,  kapłanów i Ojczyznę.
 3. We wtorek – 26 maja, Dzień Matki. Polecajmy wszystkie nasze matki orędownictwu Matki Zbawiciela.
 4. W środę 27 maja – Msza Święta za dzieci adoptowane i osoby podejmujące modlitwę w ich intencji.
 5. W sobotę, 30 maja po Mszy Świętej wieczorowej czuwanie modlitewne przed uroczystością  Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy wszystkie grupy i wszystkich  chętnych. W  przyszłą niedzielę zakończenie Okresu Wielkanocnego.1 czerwca Święto Matki Kościoła
 6. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec o ustanie epidemii i za Ojczyznę  codziennie o g.17.00, a nabożeństwo  majowe o g. 17.30. . Zapraszamy do adoracji: poniedziałek – KŻR, wtorek – Odnowa w Duchu Świętym, środa – Legion Maryi, czwartek – Wspólnota  dla Intronizacji NSJ, piątek – Rodziny Domowego Kościoła, w sobotę – Rycerstwo Niepokalanej i Akcję Katolicką.
  Zapowiedzi g. 10.00.
 7. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła rodzinom z ul. Kołłątaja 1 i prosimy o pomoc rodziny z ul. Kołłątaja 3
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 9. Nadeszły terminy turnusów oazowych dla młodzieży. Zainteresowanych prosimy o kontakt z kapłanami.

VI Niedziela  Wielkanocy – 17.05.2020 r.

 1. W związku z przypadającą jutro 100 rocznicą urodzin św. Jana Pawła II zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną o g. 18.00.
 2. W piątek wspomnienie  – św. Rity;
 3. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec za Ojczyznę i o ustanie epidemii codziennie o  g.17.00, a po nim nabożeństwo majowe.
 4. 22 maja – (piątek) rozpoczęcie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 6. Prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła rodziny z  bl. Kołłątaja 1

IV  Niedziela  Wielkanocy – 3. 05. 2020 r.

 1. Trwa okres spowiedzi wielkanocnej.
 2. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkanocy to  Niedziela Dobrego  Pasterza. Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele.
 3. Dzieci komunijne  i ich rodziców polecamy modlitwie.
 4. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec o ustąpienie epidemii, za Ojczyznę  i o powołania o  g.17.00, a na nabożeństwa  majowe serdecznie zapraszamy codziennie o g. 17.30.
 5. W piątek  – Uroczystość Św. Stanisława, b. m. głównego patrona  Polski i Diecezji.
 6. Prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła (w poniedziałek po Mszy wieczorowej) mieszkańców z ul. Kołłątaja 4.

III  Niedziela  Wielkanocy – 26. 04. 2020 r.

 1. Dziś IV Narodowy Dzień czytania Pisma Świętego. Organizatorzy proponują by otworzyć Ewangelię wg św. Mateusza  rozpoczynający niech to będzie dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.
 2. W tym tygodniu:
  – czwartek  o g. 18.00 Msza Święta o Najświętszej Eucharystii,
  – I -wszy  piątek, rozpoczynają się  nabożeństwa majowe – codziennie o g. 17.30,
  – I – wsza sobota miesiąca, przy czym sobota – 2 maja – to także liturgiczna Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte będą według porządku niedzielnego.
 3. W sobotę – na nabożeństwie majowym –  powierzymy szczególnej opiece Matki Bożej Królowej Polski nasze rodziny, pracowników szpitala  i całą parafię.
  Zachęcamy do czytania Pisma Świętego oraz do modlitwy za Ojczyznę, o ustąpienie epidemii i o deszcz.

II  Niedziela  Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego – 19.04. 2020 r.

 O g.15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Od dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.

 1. Uroczystość  Pierwszej  Komunii Świętej dzieci w naszej parafii planowana na 10 maja w tym roku będzie miała charakter indywidualny.
 2. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 3. Jeśli to możliwe to  prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła z ul. Kołłątaja 8
 4. W czwartek Uroczystość św. Wojciecha Głównego Patrona Polski,
 5. W zawiązku z ostatnią decyzją Ministerstwa Zdrowia i KEP od poniedziałku może uczestniczyć większa liczba osób na Mszach Świętych (w naszych warunkach do 80 osób).

 

Niedziela  Palmowa – 05.04.2020 r.

 1. Niedziela Palmowa – Kościół święci w tym dniu triumfalny wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Z powodu epidemii koronawirusa ten Wielki Post –  i nie tylko –  przeżywamy w innym klimacie. Nie ma poświęcenia palm. Rozpoczyna się  Wielki  Tydzień.  Zachęcamy do przyjmowania Komunii na rękę.
 2. Wielki Czwartek – o g. 10.00 w Bazylice Katedralnej w Sandomierzu Msza Krzyżma. W naszej świątyni Liturgia  Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o g. 18.00, a na zakończenie Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ciemnicy. Może uczestniczyć do pięć osób. Adoracja do g. 21.00. prosimy  o zachowanie tej ilości także podczas Adoracji. Podobnie w  Wielki Piątek i w Wielką Sobotę
 3. Wielki Piątek – obowiązuje post ścisły. Początek Liturgii o g. 18.00 zakończony przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Podczas Adoracji krzyża tylko przyklęknięcie lub głęboki skłon, bez kontaktu bezpośredniego. Adoracja do g. 22.00. Podczas adoracji krzyża ofiary składamy na Grób Pański w Jerozolimie. (Początek nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego).
 4. W Wielki Piątek wierni są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, (czyli do spożycia jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia). Osoby starsze i dzieci winni zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Wielka Sobota – nie będzie poświęcenia pokarmów. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o g. 18.00 w kościele. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie do g. 21.00.
 6. W czasie trwania epidemii odpust zupełny można codziennie uzyskać na warunkach zwykłych.
 7. Kwiaty do dekoracji Grobu  przynosimy- o ile to możliwe – w środę.
 8. W Wielkanoc nie ma  Procesji, a Msza  Rezurekcyjna  rozpocznie się o g. 6.00.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 10. Spowiedź: codziennie od g.17.00

         Decyzją państwowych władz sanitarnych i Kościelnych na Mszach w tym tygodniu nie może być więcej wiernych niż pięć osób. Musimy być posłuszni bo tego wymaga dobro społeczne…

 

Komunikat Gościa Niedzielnego

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w naszym kraju informujemy, że od tego tygodnia wstrzymany zostanie kolportaż parafialny „Gościa Niedzielnego”. W związku z tym prosimy o przekazanie niniejszej informacji wiernym na stronach internetowych parafii oraz w mediach społecznościowych.

Drodzy Czytelnicy „Gościa Niedzielnego”,

informujemy, że w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w naszym kraju, od nr. 12/2020 (z datą 22 marca 2020 r.) „Gościa Niedzielnego” czasowo wstrzymany zostaje kolportaż parafialny naszego tygodnika. Bieżące wydanie „Gościa Niedzielnego” w wersji drukowanej będzie można kupić jedynie w tradycyjnych kanałach sprzedaży prasy (kioski, saloniki prasowe, stacje benzynowe itp.).

Przypominamy o możliwości skorzystania z prenumeraty pocztowej. Szczegóły na www.igomedia.pl/Zamowprenumerate lub pod nr. tel. 32 608 80 83.

Pragniemy również zachęcić do skorzystania z darmowego, elektronicznego wydania „Gościa Niedzielnego” nr 12/2020. Szczegóły na e.gosc.pl w zakładce Instrukcja. Kompletne wydanie 12. numeru „Gościa” – z dodatkami diecezjalnymi –  będzie też dostępne w formacie PDF – do ściągnięcia i wydrukowania w domu – na stronie gosc.pl. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości, by „Gość Niedzielny” mógł trafić do starszych czytelników, którzy nie korzystają z komputerów czy urządzeń mobilnych.

Podjęcie tej decyzji było dla nas trudną koniecznością, ale mamy nadzieję, że ta sytuacja nie potrwa długo. Zapewniając o naszej modlitwie w intencji całego społeczeństwa, chorych, służb medycznych, a także Was, Drodzy Czytelnicy, prosimy o modlitwę w naszej intencji w tym bardzo trudnym momencie.                                                                                                     Redakcja „Gościa Niedzielnego”

 

V – Niedziela Wielkiego Postu  – 29.03. 2020r.

 1. Od dzisiejszej niedzieli Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego, o czym przypominają nam zasłonięte krzyże. Od dziś zmiana czasu.
 2. Za udział w drodze krzyżowej, a także w nabożeństwie gorzkich żali można uzyskać odpust zupełny.
 3. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa.
 4. Codziennie o g. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwą o ustanie epidemii
 5. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy mieszkańców z ul. Kołłątaja 10
 6. W związku z trudnościami w uczestniczeniu we Mszy Świętej codziennej o g. 18.00 Eucharystia jest transmitowana na naszej stronie internetowej.

 

III   Niedziela Wielkiego Postu – 15.03. 2020 r.

 1. Na czas walki z epidemią wprowadzamy dodatkową Mszę Świętą w Niedzielę o g. 16.30 (Msza Święta będzie recytowana). Gorzkie żale o 17.oo
 2. Spotkanie Akcji Katolickiej po Mszy Świętej wieczorowej odwołane.
 3. Od poniedziałku do piątku o g. 20.00 transmitowana będzie Msza Święta z Jasnej Góry w intencji powstrzymania epidemii. Transmisja dostępna również na naszej stronie internetowej.
 4. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii zostały przesunięte na inny czas. Natomiast zachęcamy do rekolekcji, które są podstępne na naszej stronie internetowej,  prowadzonej przez Ojca Leona Knabita.
 5. W czwartek – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP i opiekuna Pana Jezusa. Msze Święte o g. 6.30 i g.18.00. Polecać będziemy opiece Św. Józefa szczególnie mężów i ojców.
 6. W piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa o g. 17.00 dla dorosłych, o g. 18.30 dla młodzieży pracującej, a w niedziele Wielkiego Postu o g. 17.00 Gorzkie Żale z nauką pasyjną.   
 7. Codziennie o g. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Koronka do Bożego Miłosierdzia i różaniec w intencji powstrzymania epidemii.
 8.  Dziękujemy za dotychczasowe ofiary do Grobu Pańskiego.
 9. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. KEN 9 i prosimy pomoc mieszkańców z ul. KEN 11
 10. 10.  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 11. Jak każdego roku można przekazać 1% podatku na Caritas z dopiskiem:” parafia św. Barbary w Staszowie”.

II   Niedziela Wielkiego Postu – 08.03. 2020 r.

 1. Dziś niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom. O g. 17.00 Gorzkie Żale z nauką pasyjną. Dziś także modlimy się za wszystkie Kobiety.
 2. Od 10.03 do 18.03  nowenna do św. Józefa –  codziennie przed Mszą wieczorową
 3. 12 marca po Mszy Świętej wieczorowej spotkanie członków Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie. Wszelkie informacje o KCPR znajdziemy na plakacie umieszczonym w gablocie i na stronie internetowej.
 4. 13 marca w piątek o. g. 17.00 Droga Krzyżowa przeplatana różańcem fatimskim (tajemnice bolesne). W tym dniu także obchodzimy 7 rocz. wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową.
 5. W piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa o g. 16.00 dla dzieci, o g. 17.00 dla dorosłych, o g. 18.30 dla młodzieży, a Droga Krzyżowa dla przygotowujących się do bierzmowania w czwartek o g. 16.00.
 6. Za udział w Drodze Krzyżowej odprawianej w każdy piątek Wielkiego Postu, a  także za udział  w  nabożeństwie  Gorzkich Żalów –  można uzyskać odpust zupełny.
 7. Spotkanie Akcji Katolickiej w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej wieczorowej.
 8. Msze Święte wieczorowe codziennie o g.18.00, a od g. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Koronka do Bożego Miłosierdzia i różaniec. Zapraszamy poszczególne grupy: poniedziałek – KŻR, wtorek – Odnowa w Duchu Świętym, środa – Legion Maryi, czwartek – Wspólnota  dla Intronizacji NSJ, piątek – Droga Krzyżowa, sobota – Rodziny Domowego Kościoła
 9. 22 marca  o g. 14.30 Rejonowy Dzień Wspólnoty Rodzin Domowego Kościoła w Koniemłotach.
 10. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii od 26-29 marca (czwartek – niedziela).
 11. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można będzie składać po nabożeństwie Drogi Krzyżowej.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 13. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. KEN 7 i prosimy pomoc mieszkańców z ul. KEN 9
 14. Baranki z Caritasu na stół wielkanocny przy chrzcielnicy. Ofiara do puszki
 15. Jak każdego roku można przekazać 1% podatku na Caritas z dopiskiem:” parafia św. Barbary w Staszowie”.
 16. 25 kwietnia wspólnota seminaryjna przygotowuje spotkania dla Liturgicznej Służby Ołtarza z okazji Jubileuszu 200-lecia WSD w Sandomierzu. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.
 17. W niedzielę 7 czerwca 2020 r. o g. 12.00 w Warszawie na Placu Piłsudskiego odbędzie się beatyfikacja Czcigodnego Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Uroczystości będzie przewodniczył  papieski wysłannik kard. Angelo Becciu, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Zapisy w zakrystii.
 18. W tym roku przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Zachęca się wspólnoty parafialne oraz różne środowiska do organizowania pielgrzymek do Rzymu. Wierni ze wszystkich polskich diecezji zgromadzą się 17 maja na Placu św. Piotra na wspólnej Eucharystii pod przewodnictwem papieża Franciszka.

Caritas w Wielkim Poście proponuje akcje dobroczynne. Jedną z nich jest jałmużna postna do tzw. „skarbonki wielkopostnej” jakie otrzymują dzieci, ale mogą też i dorośli skorzystać z tej formy miłosierdzia, w tym roku dla osób starszych i chorych.

I   Niedziela Wielkiego Postu – 01.03. 2020 r.

 1. W piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa o g. 16.00 dla dzieci, o g. 17.00 dla dorosłych, o g. 18.30 dla młodzieży, a Droga Krzyżowa dla przygotowujących się do bierzmowania w czwartek o g. 16.00,
 2. Dziś o g. 17.00 Gorzkie Żale z nauką pasyjną.   
 3. Za udział w Drodze Krzyżowej odprawianej w każdy piątek Wielkiego Postu, a  także za udział  w  nabożeństwie  Gorzkich Żalów –  można uzyskać odpust zupełny.
 4. 2 marca Rekolekcje z Jezusem. O g. 18.00 Msza Święta, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. Pierwszy wtorek – wypominki o g. 17.00 i Msza o g. 18.00, także w tym tygodniu I-szy czwartek, I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca (odwiedziny chorych od g. 9.00)
 6. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom.
 7. Msze Święte wieczorowe codziennie o g.18.00, a od g. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Koronka do Bożego Miłosierdzia i różaniec. Zapraszamy poszczególne grupy: poniedziałek – KŻR, wtorek – Odnowa w Duchu Świętym, środa – Legion Maryi, czwartek – Wspólnota  dla Intronizacji NSJ, piątek – Droga Krzyżowa, sobota – Rodziny Domowego Kościoła
 8. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można będzie składać po nabożeństwie Drogi Krzyżowej.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 10. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. KEN 5 i prosimy pomoc – jutro po Mszy wieczorowej –  mieszkańców z ul. KEN 7
 11. Baranki z Caritasu na stół wielkanocny przy chrzcielnicy. Ofiara do puszki
 12. Jak każdego roku można przekazać 1% podatku na Caritas z dopiskiem:” parafia św. Barbary w Staszowie”.

Caritas w Wielkim Poście proponuje akcje dobroczynne. Jedną z nich jest jałmużna postna do tzw. „skarbonki wielkopostnej” jakie otrzymują dzieci, ale mogą też i dorośli skorzystać z tej formy miłosierdzia, w tym roku dla osób starszych i chorych.

 

plakat rózaniec   Nowy obraz (2)

V Niedziela Zwykła – 9 luty 2020 r.

 1. We wtorek – 11 lutego Wsp. NMP z Lourdes, Światowy Dzień Chorego; Msza Święta dla chorych i starszych o g. 10.00. Pomóżmy osobom potrzebującym pomocy przybyć na tę godzinę do kościoła.
 2. W czwartek – 13 lutego po Mszy Świętej wieczorowej różaniec fatimski.
 3. W piątek przypada Święto Świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy. Dzień Modlitwy za narody słowiańskie.
 4. W sobotę – 15 lutego przypada Wsp. Bł. Michała Sopoćki – spowiednika Św. Faustyny i patrona spowiedników.
 5. W niedzielę – 16 lutego – Msza Święta o g. 1700 i wieczór uwielbienia
 6. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy mieszkańców bloku KEN 1 w poniedziałek po Mszy Świętej wieczorowej. Dziękujemy rodzinom z ul.Kilińskiego 18.
 7. Codziennie o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Koronka do Bożego Miłosierdzia i różaniec w intencji Ojczyzny, Diecezji, Kościoła i pokoju na świecie. Zapraszamy do adoracji: poniedziałek – KŻR, wtorek – Odnowa w Duchu Świętym, środa – Legion Maryi, czwartek – Wspólnota dla Intronizacji NSJ, piątek – Rodziny Domowego Kościoła, w sobotę – Rycerstwo Niepokalanej i Akcję Katolicką.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 9. 19 lutego – Marsz Powstańców Styczniowych Staszów Kurozwęki. Zbiórka pod kościołem św. Bartłomieja o g. 9.30.
 10. W niedzielę 7 czerwca 2020 r. o godz. 12.00w Warszawie na Placu Piłsudskiego odbędzie się beatyfikacja Czcigodnego Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Uroczystości będzie przewodniczył  papieski wysłannik kard. Angelo Becciu, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.
 11. W tym roku przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Zachęca się wspólnoty parafialne oraz różne środowiska do organizowania pielgrzymek do Rzymu. Wierni ze wszystkich polskich diecezji zgromadzą się 17 maja na Placu św. Piotra na wspólnej Eucharystii pod przewodnictwem papieża Franciszka. Założeniem tego wydarzenia ma być modlitewne zjednoczenie Polaków w Wiecznym Mieście wokół osoby i dziedzictwa Papieża Polaka.

Wszystkim naszym parafianom i gościom na rozpoczynający się tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa w rodzinie, miejscu pracy i wypoczynku.

IV  Niedziela Zwykła  – 02.02. 2020 r.

 1. Dzisiaj Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane także świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na wszystkich Mszach błogosławieństwo świec. W dzisiejszą niedzielę, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Od początku czczono w Kościele pamiątkę przyniesienia Dzieciątka Jezus przez Maryję i Józefa do świątyni jerozolimskiej. Od X wieku upowszechnił się zwyczaj błogosławienia w tym dniu świec. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia. W wydarzeniu Ofiarowania Pańskiego wyjątkowa jest też obecność starców Symeona i Anny. Dlatego dziś modlimy się w intencji ludzi w podeszłym wieku. Sędziwi Symeon i Anna pokazują nam, że u schyłku życia można dostrzec sprawy, których nie dostrzegają inni. Są oni także niezrównanymi nauczycielami trudnej i zapomnianej umiejętności przygotowania się do odejścia z tego świata. Dzisiejsze święto kończy również tradycyjny okres śpiewania kolęd w naszych kościołach i rodzinach.
 2. To także Dzień Życia Konsekrowanego i Dzień Rodzicielskiego Aktu Ofiarowania Dziecka Panu Bogu (dotyczy to szczególnie dzieci, które jeszcze nie przyjęły bierzmowania). Po Sumie spotkanie KŻR i Rycerstwa Niepokalanej. Po Mszy Świętej o g.17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do g. 19.00. Rozpoczynają się indywidualne 10-tygodnowe „Rekolekcje z Jezusem”. Wszystkich którzy chcą pogłębić i umocnić wiarę, odnowić relację z Bogiem serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakacie.
 3. W tym tygodniu:
  – w poniedziałek – św. Błażeja – błogosławieństwo świec, chleba i owoców
  – we wtorek – różaniec z wypominkami o g.16.00;
  – w środę – wsp. św. Agaty
  – I – szy czwartek i I-szy piątek m-ca
  – w sobotę –  wsp. św. Józefiny Bakhity;
 4. Codziennie o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Koronka do Bożego Miłosierdzia i różaniec w intencji Ojczyzny, Diecezji, Kościoła i pokoju na świecie. Zapraszamy do adoracji: poniedziałek – KŻR, wtorek – Odnowa w Duchu Świętym, środa – Legion Maryi, czwartek – Wspólnota dla Intronizacji NSJ, piątek – Rodziny Domowego Kościoła, w sobotę – Rycerstwo Niepokalanej i Akcję Katolicką.
 5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Konstytucji 3 Maja 16 i prosimy mieszkańców ul. Konstytucji 3 Maja 18
 7. 19 lutego – Marsz Powstańców Styczniowych Staszów Kurozwęki. Zbiórka pod kościołem św. Bartłomieja o g. 9.30.
 8. W niedzielę 7 czerwca 2020 r. o godz. 12.00w Warszawie na Placu Piłsudskiego odbędzie się beatyfikacja Czcigodnego Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Uroczystości będzie przewodniczył  papieski wysłannik kard. Angelo Becciu, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.
 9. W tym roku przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Zachęca się wspólnoty parafialne oraz różne środowiska do organizowania pielgrzymek do Rzymu. Wierni ze wszystkich polskich diecezji zgromadzą się 17 maja na Placu św. Piotra na wspólnej Eucharystii pod przewodnictwem papieża Franciszka. Założeniem tego wydarzenia ma być modlitewne zjednoczenie Polaków w Wiecznym Mieście wokół osoby i dziedzictwa Papieża Polaka.