Ogłoszenia

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKI

Ogłoszenia duszpasterskie  – 05.04.2020 r.

Niedziela  Palmowa

 1. Niedziela Palmowa - Kościół święci w tym dniu triumfalny wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Z powodu epidemii koronawirusa ten Wielki Post -  i nie tylko -  przeżywamy w innym klimacie. Nie ma poświęcenia palm. Rozpoczyna się  Wielki  Tydzień.  Zachęcamy do przyjmowania Komunii na rękę.
 2. Wielki Czwartek – o g. 10.00 w Bazylice Katedralnej w Sandomierzu Msza Krzyżma. W naszej świątyni Liturgia  Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o g. 18.00, a na zakończenie Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ciemnicy. Może uczestniczyć do pięć osób. Adoracja do g. 21.00. prosimy  o zachowanie tej ilości także podczas Adoracji. Podobnie w  Wielki Piątek i w Wielką Sobotę
 3. Wielki Piątek – obowiązuje post ścisły. Początek Liturgii o g. 18.00 zakończony przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Podczas Adoracji krzyża tylko przyklęknięcie lub głęboki skłon, bez kontaktu bezpośredniego. Adoracja do g. 22.00. Podczas adoracji krzyża ofiary składamy na Grób Pański w Jerozolimie. (Początek nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego).
 4. W Wielki Piątek wierni są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, (czyli do spożycia jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia). Osoby starsze i dzieci winni zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Wielka Sobota – nie będzie poświęcenia pokarmów. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o g. 18.00 w kościele. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie do g. 20.00.
 6. W czasie trwania epidemii odpust zupełny można codziennie uzyskać na warunkach zwykłych.
 7. Kwiaty do dekoracji Grobu  przynosimy- o ile to możliwe – w środę.
 8. W Wielkanoc nie ma  Procesji, a Msza  Rezurekcyjna  rozpocznie się o g. 6.00.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 10. Spowiedź: codziennie od g.17.00

         Decyzją państwowych władz sanitarnych i Kościelnych na Mszach w tym tygodniu nie może być więcej wiernych niż pięć osób. Musimy być posłuszni bo tego wymaga dobro społeczne…

 

Komunikat Gościa Niedzielnego

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w naszym kraju informujemy, że od tego tygodnia wstrzymany zostanie kolportaż parafialny „Gościa Niedzielnego”. W związku z tym prosimy o przekazanie niniejszej informacji wiernym na stronach internetowych parafii oraz w mediach społecznościowych.

Drodzy Czytelnicy „Gościa Niedzielnego”,

informujemy, że w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w naszym kraju, od nr. 12/2020 (z datą 22 marca 2020 r.) „Gościa Niedzielnego” czasowo wstrzymany zostaje kolportaż parafialny naszego tygodnika. Bieżące wydanie „Gościa Niedzielnego” w wersji drukowanej będzie można kupić jedynie w tradycyjnych kanałach sprzedaży prasy (kioski, saloniki prasowe, stacje benzynowe itp.).

Przypominamy o możliwości skorzystania z prenumeraty pocztowej. Szczegóły na www.igomedia.pl/Zamowprenumerate lub pod nr. tel. 32 608 80 83.

Pragniemy również zachęcić do skorzystania z darmowego, elektronicznego wydania „Gościa Niedzielnego” nr 12/2020. Szczegóły na e.gosc.pl w zakładce Instrukcja. Kompletne wydanie 12. numeru „Gościa” – z dodatkami diecezjalnymi -  będzie też dostępne w formacie PDF – do ściągnięcia i wydrukowania w domu – na stronie gosc.pl. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości, by „Gość Niedzielny” mógł trafić do starszych czytelników, którzy nie korzystają z komputerów czy urządzeń mobilnych.

Podjęcie tej decyzji było dla nas trudną koniecznością, ale mamy nadzieję, że ta sytuacja nie potrwa długo. Zapewniając o naszej modlitwie w intencji całego społeczeństwa, chorych, służb medycznych, a także Was, Drodzy Czytelnicy, prosimy o modlitwę w naszej intencji w tym bardzo trudnym momencie.                                                                                                     Redakcja „Gościa Niedzielnego”

 

V – Niedziela Wielkiego Postu  – 29.03. 2020r.

 1. Od dzisiejszej niedzieli Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego, o czym przypominają nam zasłonięte krzyże. Od dziś zmiana czasu.
 2. Za udział w drodze krzyżowej, a także w nabożeństwie gorzkich żali można uzyskać odpust zupełny.
 3. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa.
 4. Codziennie o g. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwą o ustanie epidemii
 5. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy mieszkańców z ul. Kołłątaja 10
 6. W związku z trudnościami w uczestniczeniu we Mszy Świętej codziennej o g. 18.00 Eucharystia jest transmitowana na naszej stronie internetowej.

 

III   Niedziela Wielkiego Postu – 15.03. 2020 r.

 1. Na czas walki z epidemią wprowadzamy dodatkową Mszę Świętą w Niedzielę o g. 16.30 (Msza Święta będzie recytowana). Gorzkie żale o 17.oo
 2. Spotkanie Akcji Katolickiej po Mszy Świętej wieczorowej odwołane.
 3. Od poniedziałku do piątku o g. 20.00 transmitowana będzie Msza Święta z Jasnej Góry w intencji powstrzymania epidemii. Transmisja dostępna również na naszej stronie internetowej.
 4. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii zostały przesunięte na inny czas. Natomiast zachęcamy do rekolekcji, które są podstępne na naszej stronie internetowej,  prowadzonej przez Ojca Leona Knabita.
 5. W czwartek – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP i opiekuna Pana Jezusa. Msze Święte o g. 6.30 i g.18.00. Polecać będziemy opiece Św. Józefa szczególnie mężów i ojców.
 6. W piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa o g. 17.00 dla dorosłych, o g. 18.30 dla młodzieży pracującej, a w niedziele Wielkiego Postu o g. 17.00 Gorzkie Żale z nauką pasyjną.   
 7. Codziennie o g. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Koronka do Bożego Miłosierdzia i różaniec w intencji powstrzymania epidemii.
 8.  Dziękujemy za dotychczasowe ofiary do Grobu Pańskiego.
 9. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. KEN 9 i prosimy pomoc mieszkańców z ul. KEN 11
 10. 10.  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 11. Jak każdego roku można przekazać 1% podatku na Caritas z dopiskiem:” parafia św. Barbary w Staszowie”.

II   Niedziela Wielkiego Postu – 08.03. 2020 r.

 1. Dziś niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom. O g. 17.00 Gorzkie Żale z nauką pasyjną. Dziś także modlimy się za wszystkie Kobiety.
 2. Od 10.03 do 18.03  nowenna do św. Józefa –  codziennie przed Mszą wieczorową
 3. 12 marca po Mszy Świętej wieczorowej spotkanie członków Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie. Wszelkie informacje o KCPR znajdziemy na plakacie umieszczonym w gablocie i na stronie internetowej.
 4. 13 marca w piątek o. g. 17.00 Droga Krzyżowa przeplatana różańcem fatimskim (tajemnice bolesne). W tym dniu także obchodzimy 7 rocz. wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową.
 5. W piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa o g. 16.00 dla dzieci, o g. 17.00 dla dorosłych, o g. 18.30 dla młodzieży, a Droga Krzyżowa dla przygotowujących się do bierzmowania w czwartek o g. 16.00.
 6. Za udział w Drodze Krzyżowej odprawianej w każdy piątek Wielkiego Postu, a  także za udział  w  nabożeństwie  Gorzkich Żalów –  można uzyskać odpust zupełny.
 7. Spotkanie Akcji Katolickiej w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej wieczorowej.
 8. Msze Święte wieczorowe codziennie o g.18.00, a od g. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Koronka do Bożego Miłosierdzia i różaniec. Zapraszamy poszczególne grupy: poniedziałek – KŻR, wtorek – Odnowa w Duchu Świętym, środa – Legion Maryi, czwartek – Wspólnota  dla Intronizacji NSJ, piątek – Droga Krzyżowa, sobota – Rodziny Domowego Kościoła
 9. 22 marca  o g. 14.30 Rejonowy Dzień Wspólnoty Rodzin Domowego Kościoła w Koniemłotach.
 10. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii od 26-29 marca (czwartek – niedziela).
 11. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można będzie składać po nabożeństwie Drogi Krzyżowej.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 13. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. KEN 7 i prosimy pomoc mieszkańców z ul. KEN 9
 14. Baranki z Caritasu na stół wielkanocny przy chrzcielnicy. Ofiara do puszki
 15. Jak każdego roku można przekazać 1% podatku na Caritas z dopiskiem:” parafia św. Barbary w Staszowie”.
 16. 25 kwietnia wspólnota seminaryjna przygotowuje spotkania dla Liturgicznej Służby Ołtarza z okazji Jubileuszu 200-lecia WSD w Sandomierzu. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.
 17. W niedzielę 7 czerwca 2020 r. o g. 12.00 w Warszawie na Placu Piłsudskiego odbędzie się beatyfikacja Czcigodnego Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Uroczystości będzie przewodniczył  papieski wysłannik kard. Angelo Becciu, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Zapisy w zakrystii.
 18. W tym roku przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Zachęca się wspólnoty parafialne oraz różne środowiska do organizowania pielgrzymek do Rzymu. Wierni ze wszystkich polskich diecezji zgromadzą się 17 maja na Placu św. Piotra na wspólnej Eucharystii pod przewodnictwem papieża Franciszka.

Caritas w Wielkim Poście proponuje akcje dobroczynne. Jedną z nich jest jałmużna postna do tzw. „skarbonki wielkopostnej” jakie otrzymują dzieci, ale mogą też i dorośli skorzystać z tej formy miłosierdzia, w tym roku dla osób starszych i chorych.

I   Niedziela Wielkiego Postu - 01.03. 2020 r.

 1. W piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa o g. 16.00 dla dzieci, o g. 17.00 dla dorosłych, o g. 18.30 dla młodzieży, a Droga Krzyżowa dla przygotowujących się do bierzmowania w czwartek o g. 16.00,
 2. Dziś o g. 17.00 Gorzkie Żale z nauką pasyjną.   
 3. Za udział w Drodze Krzyżowej odprawianej w każdy piątek Wielkiego Postu, a  także za udział  w  nabożeństwie  Gorzkich Żalów –  można uzyskać odpust zupełny.
 4. 2 marca Rekolekcje z Jezusem. O g. 18.00 Msza Święta, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. Pierwszy wtorek – wypominki o g. 17.00 i Msza o g. 18.00, także w tym tygodniu I-szy czwartek, I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca (odwiedziny chorych od g. 9.00)
 6. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom.
 7. Msze Święte wieczorowe codziennie o g.18.00, a od g. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Koronka do Bożego Miłosierdzia i różaniec. Zapraszamy poszczególne grupy: poniedziałek – KŻR, wtorek – Odnowa w Duchu Świętym, środa – Legion Maryi, czwartek – Wspólnota  dla Intronizacji NSJ, piątek – Droga Krzyżowa, sobota – Rodziny Domowego Kościoła
 8. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można będzie składać po nabożeństwie Drogi Krzyżowej.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 10. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. KEN 5 i prosimy pomoc – jutro po Mszy wieczorowej –  mieszkańców z ul. KEN 7
 11. Baranki z Caritasu na stół wielkanocny przy chrzcielnicy. Ofiara do puszki
 12. Jak każdego roku można przekazać 1% podatku na Caritas z dopiskiem:” parafia św. Barbary w Staszowie”.

Caritas w Wielkim Poście proponuje akcje dobroczynne. Jedną z nich jest jałmużna postna do tzw. „skarbonki wielkopostnej” jakie otrzymują dzieci, ale mogą też i dorośli skorzystać z tej formy miłosierdzia, w tym roku dla osób starszych i chorych.

 

plakat rózaniec   Nowy obraz (2)

V Niedziela Zwykła – 9 luty 2020 r.

 1. We wtorek – 11 lutego Wsp. NMP z Lourdes, Światowy Dzień Chorego; Msza Święta dla chorych i starszych o g. 10.00. Pomóżmy osobom potrzebującym pomocy przybyć na tę godzinę do kościoła.
 2. W czwartek – 13 lutego po Mszy Świętej wieczorowej różaniec fatimski.
 3. W piątek przypada Święto Świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy. Dzień Modlitwy za narody słowiańskie.
 4. W sobotę – 15 lutego przypada Wsp. Bł. Michała Sopoćki – spowiednika Św. Faustyny i patrona spowiedników.
 5. W niedzielę – 16 lutego – Msza Święta o g. 1700 i wieczór uwielbienia
 6. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy mieszkańców bloku KEN 1 w poniedziałek po Mszy Świętej wieczorowej. Dziękujemy rodzinom z ul.Kilińskiego 18.
 7. Codziennie o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Koronka do Bożego Miłosierdzia i różaniec w intencji Ojczyzny, Diecezji, Kościoła i pokoju na świecie. Zapraszamy do adoracji: poniedziałek – KŻR, wtorek – Odnowa w Duchu Świętym, środa – Legion Maryi, czwartek – Wspólnota dla Intronizacji NSJ, piątek – Rodziny Domowego Kościoła, w sobotę – Rycerstwo Niepokalanej i Akcję Katolicką.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 9. 19 lutego – Marsz Powstańców Styczniowych Staszów Kurozwęki. Zbiórka pod kościołem św. Bartłomieja o g. 9.30.
 10. W niedzielę 7 czerwca 2020 r. o godz. 12.00w Warszawie na Placu Piłsudskiego odbędzie się beatyfikacja Czcigodnego Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Uroczystości będzie przewodniczył  papieski wysłannik kard. Angelo Becciu, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.
 11. W tym roku przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Zachęca się wspólnoty parafialne oraz różne środowiska do organizowania pielgrzymek do Rzymu. Wierni ze wszystkich polskich diecezji zgromadzą się 17 maja na Placu św. Piotra na wspólnej Eucharystii pod przewodnictwem papieża Franciszka. Założeniem tego wydarzenia ma być modlitewne zjednoczenie Polaków w Wiecznym Mieście wokół osoby i dziedzictwa Papieża Polaka.

Wszystkim naszym parafianom i gościom na rozpoczynający się tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa w rodzinie, miejscu pracy i wypoczynku.

IV  Niedziela Zwykła  – 02.02. 2020 r.

 1. Dzisiaj Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane także świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na wszystkich Mszach błogosławieństwo świec. W dzisiejszą niedzielę, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Od początku czczono w Kościele pamiątkę przyniesienia Dzieciątka Jezus przez Maryję i Józefa do świątyni jerozolimskiej. Od X wieku upowszechnił się zwyczaj błogosławienia w tym dniu świec. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia. W wydarzeniu Ofiarowania Pańskiego wyjątkowa jest też obecność starców Symeona i Anny. Dlatego dziś modlimy się w intencji ludzi w podeszłym wieku. Sędziwi Symeon i Anna pokazują nam, że u schyłku życia można dostrzec sprawy, których nie dostrzegają inni. Są oni także niezrównanymi nauczycielami trudnej i zapomnianej umiejętności przygotowania się do odejścia z tego świata. Dzisiejsze święto kończy również tradycyjny okres śpiewania kolęd w naszych kościołach i rodzinach.
 2. To także Dzień Życia Konsekrowanego i Dzień Rodzicielskiego Aktu Ofiarowania Dziecka Panu Bogu (dotyczy to szczególnie dzieci, które jeszcze nie przyjęły bierzmowania). Po Sumie spotkanie KŻR i Rycerstwa Niepokalanej. Po Mszy Świętej o g.17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do g. 19.00. Rozpoczynają się indywidualne 10-tygodnowe „Rekolekcje z Jezusem”. Wszystkich którzy chcą pogłębić i umocnić wiarę, odnowić relację z Bogiem serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakacie.
 3. W tym tygodniu:
  - w poniedziałek – św. Błażeja – błogosławieństwo świec, chleba i owoców
  - we wtorek – różaniec z wypominkami o g.16.00;
  - w środę – wsp. św. Agaty
  - I – szy czwartek i I-szy piątek m-ca
  - w sobotę -  wsp. św. Józefiny Bakhity;
 4. Codziennie o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Koronka do Bożego Miłosierdzia i różaniec w intencji Ojczyzny, Diecezji, Kościoła i pokoju na świecie. Zapraszamy do adoracji: poniedziałek – KŻR, wtorek – Odnowa w Duchu Świętym, środa – Legion Maryi, czwartek – Wspólnota dla Intronizacji NSJ, piątek – Rodziny Domowego Kościoła, w sobotę – Rycerstwo Niepokalanej i Akcję Katolicką.
 5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Konstytucji 3 Maja 16 i prosimy mieszkańców ul. Konstytucji 3 Maja 18
 7. 19 lutego – Marsz Powstańców Styczniowych Staszów Kurozwęki. Zbiórka pod kościołem św. Bartłomieja o g. 9.30.
 8. W niedzielę 7 czerwca 2020 r. o godz. 12.00w Warszawie na Placu Piłsudskiego odbędzie się beatyfikacja Czcigodnego Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Uroczystości będzie przewodniczył  papieski wysłannik kard. Angelo Becciu, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.
 9. W tym roku przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Zachęca się wspólnoty parafialne oraz różne środowiska do organizowania pielgrzymek do Rzymu. Wierni ze wszystkich polskich diecezji zgromadzą się 17 maja na Placu św. Piotra na wspólnej Eucharystii pod przewodnictwem papieża Franciszka. Założeniem tego wydarzenia ma być modlitewne zjednoczenie Polaków w Wiecznym Mieście wokół osoby i dziedzictwa Papieża Polaka.