Legion Maryi

5 października 2014  przy naszej parafii powstał Legion Maryi. Składa się z osób, które pod przewodnictwem Maryi Niepokalanej, przez modlitwę i czynną współpracę z kapłanami chcą nieustannie wspierać Kościół we wszelkich Jego zadaniach.

Do powstania Legionu w naszej parafii przyczynił się, duchowy opiekun Legionu Maryi z naszej diecezji  ks. Rafał Cudziło, który przybył do naszej parafii, aby opowiedzieć o nowej wspólnocie. Dzięki głoszonemu Słowu Bożemu grupa naszych parafian mogła poznać regułę modlitewną tego stowarzyszenia oraz cele i sposoby pracy Legionu.

Głównym celem Legionu Maryi jest uświęcenie jego członków poprzez modlitwę i czynną pracę dla dobra Kościoła. Nasza parafialna grupa legionistów  zwana również „Prezydium Legionu” liczy około 15 osób – kobiet i mężczyzn, regularnie spotykamy się w salce parafialnej aby wspólnie modlić się i omawiać zadania. Naszym Legionem opiekuje się ks. wikariusz Witold i  tą opiekę kapłańską bardzo sobie cenimy. W czasie Wielkanocnym nasz grupa prowadzi „Drogę Światła”.

Bez tytułu

  3  

2

IMG_20190620_121210