Domowy Kościół
Początki Domowego Kościoła przy naszej parafii sięgają pierwszych fundamentów „starej Kaplicy” mieniących się na tle nowych bloków Osiedla Wschód. Rozkwitające życie chrześcijańskie znalazło swoje ujście m.in w Ruchu Światło Życie z którego wywodzi się Domowy Kościół. Przy naszej parafii gromadzi około 15 rodzin w III Kręgach. Krąg tworzy 4-7 małżeństw pragnących wspomagać się wzajemnie w dążeniu do budowania w swoich rodzinach domowego Kościoła. Nasze rodziny gromadzą się na comiesięcznych spotkaniach od września do czerwca w imię Chrystusa – dla Niego i z miłości do Niego – aby Go wspólnie odnajdywać i trwać przy Nim w swoim życiu codziennym. Staramy się, aby Krąg urzeczywistnieniał ideał życia wspólnoty chrześcijańskiej oraz był stałym źródłem jego odnowy w naszych małżeństwach. W Domowym Kościele rodzina jest podstawowym miejscem formacji, a krąg jest podstawowym elementem w jego strukturze organizacyjnej jako środowisko formacyjne i ewangelizacyjne, służące rodzinom, jest on szczególnym „laboratorium” duchowości małżeńskiej. Za Krąg odpowiada jedno z należących do niego małżeństw, zwane parą animatorską. Jest ona odpowiedzialna za pracę formacyjną kręgu, za jego życie duchowe, za przebieg spotkań formacyjno-modlitewnych. Dla prawidłowej pracy kręgu niezbędna jest doktrynalna i duchowa pomoc księdza moderatora – opiekuna duchowego, którym w naszej parafii jest ks. Edward.
Spotkanie miesięczne kręgu rodzin składa się z następujących części stałych:
dzielenia się życiem (dzielenie się wydarzeniami, radościami, troskami podczas symbolicznego posiłku);
modlitwy – dzielenie się Ewangelią lub inne formy spotkania ze słowem Bożym, – tajemnica różańca;
formacji – dzielenie się w atmosferze modlitwy realizacją zobowiązań, to znaczy osiągnięciami i trudnościami w rozwoju życia duchowego, – omówienie nowego tematu.
Spotkanie odbywa się raz w miesiącu w mieszkaniach poszczególnych małżeństw i nie powinno trwać dłużej niż trzy godziny. Dzielenie się realizacją zobowiązań jest jego istotnym punktem i dlatego tę część zawsze prowadzi para animatorka. Od realizacji zobowiązań zależy duchowy rozwój zarówno małżeństw, jak i całego kręgu. Spotkanie może być przeplatane śpiewem o treści dobranej do rozważanego tematu lub okresu liturgicznego. Pod koniec spotkania omawiane są sprawy organizacyjne kręgu i ruchu.
W okresie wakacyjnym nasze rodziny wyjeżdżają na 15-dniowe rekolekcje formacyjne do Ośrodka Rekolekcyjnego.
Podjęcie charyzmatu Ruchu Światło-Życie odbywa się w Domowy Kościele w szczególności poprzez: kształtowanie swoich członków w duchu formuły jedności „światło-życie”, doprowadzenie ich do przyjęcia Chrystusa jako osobistego Pana i Zbawiciela (idea Nowego Człowieka), dążenie do pełnego i odpowiedzialnego uczestnictwa w życiu Kościoła lokalnego (idea Nowej Wspólnoty), budowanie i propagowanie kultury opartej na zasadach chrześcijańskich (idea Nowej Kultury), podejmowanie służby na rzecz moralnej odnowy Narodu, zwłaszcza przez Krucjatę Wyzwolenia Człowieka (http://www.kwc.oaza.pl/) i troskę o obronę życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci.
Więcej informacji na stronie internetowej Domowego Kościoła: http://www.dk.oaza.pl/
29 marca – 2 kwietnia 2017 r – Rekolekcje wielkopostne i Ewangelizacyjne dla rodzin
08.12.2014 Dzień wspólnoty
Praca w grupach
Przygotowanie do Mszy Świętej
Wspólna Agapa