Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Z inicjatywy Oświatowych Władz Wojewódzkich szkoła podstawowa nr 3 im. Hieronima Łaskiego sąsiadująca z kościołem p.w. św. Barbary została wybrana na zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą o godz. 1000. Przewodniczył Ksiądz Dyrektor Wydziału Katechetycznego Diecezji Kieleckiej, a okolicznościową homilię wygłosił Ksiądz Dyrektor Wydziału Katechetycznego Diecezji Sandomierskiej. Kaznodzieja zwrócił uwagę na wielkość powołania nauczycielskiego i wdzięczność wychowanków za nauczanie i wychowanie pełne troski i odpowiedzialności. W koncelebrze udział wzięli także inni kapłani z dekanatu staszowskiego.

Tę modlitewną część uświetniły poczty sztandarowe wszystkich szkół staszowskich oraz ich reprezentacje z dyrektorami poszczególnych Ośrodków. Obecne były także władze samorządowe powiatu i gminy. Kościół wypełnił się uczniami, a wielu z nich brało czynny udział obok nauczycieli i rodziców. W liturgię zaangażowała się także schola parafialna.

Po zakończeniu Mszy Świętej wszyscy uczestnicy na czele ze sztandarami przemaszerowali do budynku hali sportowej, gdzie nastąpiła druga część uroczystości przygotowana przez uczniów naszej szkoły.