Radości Bożonarodzeniowe

13 stycznia w naszej Świątyni rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejszą szopkę Bożonarodzeniową. W tym roku do konkursu zgłoszonych zostało 8 szopek.  Szopki  wykonane były z różnych materiałów: kamienia, patyczków do lodów, szyszek, drewna, piachu, wosku, mchu, słomy, orzechu kokosa itd., niektóre z nich miały zamontowane światełka. Były wśród nich szopki, które z pietyzmem odzwierciedlały klimat tamtych wydarzeń, przenosząc niejako do samego Betlejem, gdzie brak miejsca dla Bożej Dzieciny, prostota pastuszków, śpiew Chórów Anielskich, dary złota, kadzidła i mirry wśród pasącej się trzody – nadały kształt tamtemu biegu Wielkich Wydarzeń Zbawczych.

      Jury konkursu miało ogromny dylemat przy wyborze najładniejszych szopek, ponieważ każda z nich była inna i jedyna w swoim rodzaju. Chcąc docenić pomysłowość, wysoki kunszt wykonania i zaangażowanie wielu członków rodziny, a zwłaszcza dzieci przyznano równorzędne miejsca. Dzieci otrzymały piękne Albumy o życiu świętych m.in. św. Faustyny Kowalskiej.

       

       

     Ukoronowaniem konkursu było wspólne kolędowanie przy żłóbku Pana, które razem z dziećmi prowadzili ks. Edward i schola parafialna.  Nasza świątynia rozbrzmiewała śpiewem kolęd i pastorałek. Dzieci nie tylko pokazały talent wokalny, ale zagrały także na instrumentach m.in. na flecie. Zgromadzeni wierni włączali się w śpiew, nie kryjąc przy tym wzruszenia z widoku swoich dzieci i wnucząt w tak pięknym dziele ewangelizacji. Dla wszystkich uczestników przygotowane były cukierki.

      Ten piękny czas zakończyliśmy Wspólnym opłatkiem parafialnym dla wszystkich grup.