NOC ŚWIĘTYCH

„NOC ŚWIĘTYCH” HOŁD ODDANY ŚWIĘTYM

31 października w naszej parafii młodzież zorganizowała nabożeństwo związane z uczczeniem świętych naszych patronów, a szczególnie tych, których relikwie znajdują się w naszym kościele. Wydarzenie to poprzedziło kilkudniowe przygotowanie poprzez przybliżenie życiorysów tych świętych i ich szczególnych charyzmatów. Biogramy tych świętych były prezentowane na nabożeństwach różańcowych w oparciu o krótkie filmy wyświetlane na ekranie multimedialnym w kościele, a prowadzący nabożeństwo kapłan po zakończeniu prezentacji zachęcał do podjęcia wysiłku dla odkrycia własnego charyzmatu czy też naśladowania w życiu, tak młodzieży obecnej na nabożeństwie jak i dorosłych, postaw poznanych w tych dniach.

Zwieńczeniem tego przygotowania było uroczyste wprowadzenie relikwii w ramach nabożeństwa i oddanie należnego im hołdu. Niektóre z dzieci były przebrane w stroje przypominające okresy życia poszczególnych świętych. Całe wydarzenie było dobrze przyjęte przez obecnych na nabożeństwie.

        

       

       

       

Uroczyste wprowadzenie relikwii naszych Świętych i Błogosławionych

Święta Barbara poniosła śmierć męczeńską w Nikomedii ok. 305 roku ścięta mieczem przez swojego ojca Dioskura za to, że nie wyparła się Chrystusa.

Święta Faustyna Kowalska – 1905 – 1938 /33 lata/ Sekretarka Bożego Miłosierdzia. Pokutowała i cierpiała, aby wiele dusz trafiło do nieba.

 

 

 Święta Joanna Beretta Molla – 1922 – 1962/40 lat/ święta żona i matka. Oddala życie by ratować swoje dziecko. Powiedziała:  „Jeśli będziecie musieli wybierać miedzy mną a dzieckiem, nie wahajcie się: wybierzcie dziecko, żądam, ocalcie je! Czynię wolę Boga, i Bóg roztoczy opiekę nad moimi dziećmi”.

Święty Jan Paweł II, – 1920 – 2005 /85 lat/ – Totus tuus (Cały Twój”) papież-pielgrzym. Jego życie pełna entuzjazmu wiary, naznaczone cierpieniem. Pozostał wierny na Stolicy Apostolskiej, aż do końca.

Bł. Ks. Michał Sopoćko – 1888 – 1975 /87 lat/ spowiednik s. Faustyny, apostoł Bożego Miłosierdzia. W Dzienniczku Faustyna pisze: Tyle koron będzie w koronie jego, ile dusz się zbawi przez dzieło to. Nie za pomyślność w pracy, ale za cierpienie nagradzam.

 

Bł. Karolina Kózkówna – 1898 – 1914 /16 lat/ – Życie przepełnione pracą, modlitwą i nauczaniem dzieci katechizmu. Oddała życie by zachować czystość.

Święty Maksymilian Maria Kolbe – 1894 – 1941 /47 lat/apostoł Niepokalanej, oddał  swoje życie w ofierze miłości za bliźniego.

11 sióstr Nazaretanek z Nowogródka -/najmłodsza siostra 27 lat, najstarsza 55 lat/ siostry nazaretanki wspólnie podjęły decyzję ofiarowania swego życia za uwięzionych członków rodzin podczas II Wojny Światowej na Białorusi.