Strona główna » Bez kategorii » ADWENTOWA NIEDZIELA REKOLEKCYJNA

ADWENTOWA NIEDZIELA REKOLEKCYJNA

13 grudnia 2020

W dniu 13 grudnia nasza wspólnota parafialna gościła ks. Dariusza, który wygłosił homilię w ramach odbywających się rekolekcji adwentowych. Cała homilia była bardzo ciekawym i zarazem czytelnym przekazem mogącym ubogacić naszą egzystencję w wspólnocie parafialnej i poza nią, na którą w większości składają się rodziny – mąż, żona i ich dzieci, ale również osoby starsze, samotne.

Szczególną moją uwagę przykuło opisywane przez księdza Dariusza wydarzenie z życia pewnego małżeństwa z niedużym stażem i stojącym przed decyzją jego definitywnego zakończenia, przy użyciu  narzędzia często stosowanego w obecnych czasach jakim jest rozwód. Mężczyzna z tym problemem podzielił się z biskupem informując go telefonicznie. Biskup pomimo późnej już pory udał się do małżeństwa chcąc uchronić swoje owieczki przed nieszczęściem. Nie poszedł jednak sam. Przekraczając drzwi domu  zakomunikował małżeństwu, że przychodzi w towarzystwie, a był nim sam Jezus w Najświętszym Sakramencie, Komunii świętej, żywy jako Bóg i Człowiek. Koniec tej historii możemy sobie wyobrazić.

Czy my również w swoim życiu mamy towarzysza na dobre i na złe? Czy potrafimy w naszych najbliższych dostrzegać Jezusa jako naszego towarzysza w ziemskim pielgrzymowaniu? Czy w końcu w sobie potrafimy dostrzec i poznać samego siebie, być ze sobą na Ty, aby zauważyć prawdziwego człowieka i Boga w nim zamieszkującego? Przecież zostaliśmy stworzeni na jego wzór i podobieństwo, dlatego też pokłady tej nieskończonej miłości odkrywajmy w sobie każdego dnia na nowo i tymi oczywistymi odkryciami dzielmy się z innymi wypływając na głębię naszego codziennego życia.

Starajmy się do każdej sytuacji życiowej zapraszać Jezusa jako Towarzysza, pytając: JESTEŚ? Odpowiedź na pewno będzie jedna: „Byłem, Ja Jestem, i ciągle przychodzę”.

Czy TY już zdążyłeś, zapytałeś…? Nigdy nie jest za późno, aby odkrywać ciągle na nowo prawdziwego Towarzysza w sobie i w innych.

                                                                                                                      Michał

Bez kategorii