Strona główna » Bez kategorii » Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie

Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie

22 października 2019

     20 października rodziny z naszej parafii uczestniczyły w Rejonowym Dniu Wspólnoty Ruchu Światło-Życie w Koniemłotach. Tematem przewodnim tego dnia było „Wolni i wyzwalający. Moja niewola i moja wolność”.

     Rejonowy Dzień Wspólnoty rozpoczęliśmy wspólną modlitwą, po czym nastąpiła katecheza wprowadzająca w temat Dnia Wspólnoty. Temat niewoli i wolności jest wyraźnie obecny w formacji Ruchu Światło-Życie, jego patron ks. Franciszek Blachnicki jest twórcą polskiej teorii wyzwolenia. W czasach niewoli komunistycznej zwracał uwagę na prawdziwą wolność, która jest w sercu człowieka. Wolność oderwana od prawdy, dobra, miłości, Boga staje się faktyczną niewolą.

     Kolejnym punktem tego Dnia był namiot spotkania, podczas którego oddawaliśmy własne zniewolenia Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Wspólnym różańcem zakończyliśmy namiot spotkania.

   Punktem kulminacyjnym była uroczysta Eucharystia o godz. 15:30. Oprawę muzyczną zapewniła grupa muzyczna z parafii św. Barbary w Staszowie.

    Po Mszy Świętej usłyszeliśmy świadectwo wyzwolenia, którego dokonał Jezus, po czym udaliśmy się na spotkanie w grupie powiązane z powyższą katechezą, której postulaty zestawialiśmy z konkretem życia, z różnymi niewolami i drogą do wolności.

      Dzień Wspólnoty zakończyliśmy wspólną Agapą.

         

Bez kategorii