Strona główna » Bez kategorii » Ogłoszenia duszpasterskie – 30.12. 2018 r. Niedziela Świętej Rodziny

Ogłoszenia duszpasterskie – 30.12. 2018 r. Niedziela Świętej Rodziny

29 grudnia 2018
 1. Dziś Niedziela Świętej Rodziny. Rodziny  – Jezusa, Maryi i Józefa. Z tej racji na każdej Mszy Świętej odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 2. W tygodniu:
  - jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Bardzo serdecznie zapraszamy na Nabożeństwo dziękczynne za otrzymane łaski o g. 16.30 i Eucharystię o g. 17.00. Po Mszy Świętej hymn dziękczynny „Ciebie, Boga, wysławiamy”, a o g. 24.00 pasterka Noworoczna.
  - we wtorek – 1 styczniaUroczystość Świętej Bożej Rodzicielki oraz Dzień Modlitwy o pokój na świecie. Po Sumie – 1 stycznia - spotkanie KŻR i Rycerstwa Niepokalanej. To także I-  szy wtorek m-ca; o g. 16.00 różaniec za zmarłych z wypominkami, a po nim Msza Święta.
  - w środę – 2 stycznia – po Mszy wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu – wieczór uwielbienia Dzieciątka Jezus przy żłóbku zakończony Eucharystią o g.19.00 (szczegóły na plakacie)
  - ponadto: I-szy czwartek m-ca ; I-szy piątek ; I-sza sobota. Zachęcamy do ofiarowania Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy świata.
 3. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po Sumie ok. g.12.15 „Orszak Trzech Króli” wyruszy w kolumnie od naszego kościoła do Rynku. W czasie marszu wszyscy śpiewamy kolędy. Szczegóły w gablocie. To także Dzień Pomocy Misjonarzom. Taca z tego dnia na misje. Także 6 stycznia XXX edycja Koncertu Kolęd będzie miała miejsce w Domu Kultury początek g. 15.30.
 4. Opłatek dla wszystkich grup parafialnych – 13-go stycznia. (Różaniec fatimski).
 5. Zachęcamy dzieci do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą szopkę Bożonarodzeniową. Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród 13 stycznia. Kolędowanie dzieci przy żłóbku po Sumie.
 6. W czasie trwania wizyty duszpasterskiej sprawy kancelaryjne załatwiamy po Mszy Świętej porannej lub wieczornej.
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej
 8. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Kołłątaja 6 i prosimy mieszkańców ul. Kołłątaja 4 w sobotę wieczorem.
 9. Trwa Wizyta Duszpasterska. Prosimy, aby w domu na wspólną modlitwę zgromadziła  się możliwie cała rodzina. Plan wizyty duszpasterskiej umieszczony jest na stronie internetowej i na tablicy ogłoszeń.
 10. Plan wizyty duszpasterskiej:
  - poniedziałek – od g. 9.00 ul. Legionów Polskich
  - środa – od g. 15.00 ul. Raczyńskiego i ul. Sosnowa
  - czwartek – od g. 15.00 ul. Powstańców Styczniowych i ul. Bema
  - piątek – od g. 15.00 ul. Dąbrowskiego i ul. Traugutta
  - sobota – od g. 9.00 ul. Sikorskiego i ul. Wiosenna

Bez kategorii