Strona główna » Bez kategorii » Ogłoszenia duszpasterskie – 25.11. 2018r. Uroczystość Chrystusa Króla

Ogłoszenia duszpasterskie – 25.11. 2018r. Uroczystość Chrystusa Króla

25 listopada 2018
 1. Dziś Uroczystość Chrystusa Króla. Święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Ważnym zadaniem Akcji Katolickiej jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego i realizacja społecznego wymiaru wiary i społecznego obywatelstwa Kościoła. Dziś w naszej parafii inauguracja Popołudniowych Warsztatów Biblijnych podczas XXIV Jesiennego Tygodnia Biblijnego Diecezji Sandomierskiej  od 25 listopada do 1 grudnia br. wokół tematyki: „Duch Boży, który umacnia miłość”. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń. Dzisiaj o g. 16.00 na plebanii odbędzie się spotkanie biblijne, które poprowadzi biblista ks. prof. Roman Sieroń. Serdecznie zapraszamy.
 2. W bieżącym tygodniu:
  - we wtorek – o g. 17.00 Msza Święta  w intencji ochrony dzieci przed deprawacją;
  - w piątek – Święto Św. Andrzeja, Ap;
  - w sobotę – 1.12 – I-sza sobota m-ca; Msza Święta wynagradzająca za zniewagi uczynione Niepokalanemu Sercu NMP. Odwiedziny chorych od g. 9.00
 3. Przyszła niedziela to I-sza Niedziela Adwentu, rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny, którego główną myślą są słowa: „W mocy Bożego Ducha”. O g. 11.30 Mszy Świętej ku czci św. Barbary będzie przewodniczył  Ordynariusz Diecezji Ksiądz Biskup Krzysztof Nitkiewicz w intencjach pracowników naszych zakładów pracy, a po Mszy spotkanie KŻR i Rycerstwa Niepokalanej. Po Mszy wieczorowej Adoracja Najśw. Sakr. i wieczór uwielbienia.
 4. Rekolekcje adwentowe odbędą się w dniach 2, 3 i 4 grudnia.
  W niedziele nauki dla wszystkich na wszystkich Mszach Świętych.
  Poniedziałek g. 6.00 Msza i nauka dla wszystkich, g.10.00 Msza i nauka dla chorych i starszych, g. 17.00 Msza i nauka dla wszystkich,
  Wtorek – 4.12-  Uroczystość św. Barbary. Msze Święte wg porządku niedzielnego z nauką dla wszystkich. Msza Święta patronalna za  pracowników Siarkopolu, Hut Szkła, Gazu o  g.11.30
 5. Spowiedź adwentowa w naszej parafii 14 grudnia .
 6. Roraty codziennie o g. 6.00 i o g. 17.00 dla dzieci.
 7. Od dziś nowenna do św. Barbary codziennie przed Mszą wieczorową.
 8. Wystawienie Najśw. Sakr. codziennie o godz.16.00 i różaniec za Ojczyznę.
 9. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul.  KEN 9 i prosimy mieszkańców ul. KEN 11.
 10. Zachęcamy do peregrynacji  w rodzinach figury św. Michała Archanioła.
  Po Sumie błogosławieństwo dzieci

Bez kategorii