Strona główna » Bez kategorii » Ogłoszenia duszpasterskie – 14.10. 2018r. XXVIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 14.10. 2018r. XXVIII Niedziela Zwykła

18 października 2018
 1. Dziś XVIII Dzień Papieski – pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Po każdej Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszek na Papieski Fundusz stypendialny z przeznaczeniem dla zdolnej młodzieży gimnazjalnej, a pochodzącej z ubogich rodzin. Dziś o g. 17.15 wyjazd na nocne dekanalne czuwanie na Jasną Górę spod naszego kościoła.
 2. Różaniec codziennie o g. 17.15. Zachęcamy do udziału.
 3. W bieżącym tygodniu:
  - w poniedziałek – 15 października – Wsp. Św. Teresy od Jezusa d.k. To również Dzień Dziecka Utraconego o g. 18.00 modlić się będziemy za rodziców którzy utracili swoje dziecko.
  - we wtorek – Wsp. Świętej Jadwigi Śląskiej; to również 101 rocznica Rycerstwa Niepokalanej; w tym dniu również powracamy pamięcią do pamiętnych wydarzeń sprzed 40 lat, gdy nasz Rodak, dziś już nasz Święty orędownik w niebie, Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przyjął imię Jana Pawła II. Pragniemy wciąż na nowo odczytywać i rozważać dzieło życia oraz nauczanie papieża Polaka. Po Mszy wieczorowej modlitwa za miasto.
  - w środę – Wsp. Św. Ignacego Antiocheńskiego bp. i m.;
  - w czwartek – Święto Św. Łukasza ew.; święto patronalne Służby Zdrowia. Wszystkich pracowników Służby Zdrowia zapraszamy na Mszę o g. 18.00.
  – w sobotę – 20 października -  Wsp. Św. Jana Kantego;
 4. W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Misyjny i początek Tygodnia  Misyjnego. Taca na Papieskie dzieła misyjne.
 5. 20 października w Gorzycach XXV  Przegląd piosenki Religijnej.
 6. Zachęcamy do przyjmowania figury Św. Michała Archanioła do swoich domów.
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 8. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Konstytucji 3 Maja 16 i prosimy mieszkańców ul. Konstytucji 3 Maja 18 w poniedziałek po Mszy wieczorowej.
 9. 4 listopada Słowo Boże głosić będzie egzorcysta ks. Prof. Sławomir Płusa z Radomia, a o g. 17.00 odprawi Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie.
  Po Sumie błogosławieństwo dzieci.

Bez kategorii