Strona główna » Bez kategorii » Ogłoszenia duszpasterskie – 7.10. 2018r. XXVII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 7.10. 2018r. XXVII Niedziela Zwykła

4 października 2018
 1. Po Sumie spotkanie KŻR i Rycerstwa Niepokalanej. Dziś  także przypada 1 rocznica śmierci ks. Biskupa Wacława  Świerzawskiego. Msza Święta w bazylice katedralnej w Sandomierzu o g. 17.30.
 2. Nabożeństwa różańcowe codziennie o g. 17.15. Zachęcamy do udziału.
 3. W tym tygodniu:
  - we wtorek – Wsp. bł. Wincentego Kadłubka, patrona naszej Diecezji;
  - w środę– Wsp. bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dz.,
  - w czwartek – Wsp. św. Jana XXIII, (zwołał Sobór Watykański II);
  - w sobotę – bł. Honorata Koźmińskiego, kapucyna, założyciela wielu  zgromadzeń zakonnych. To również 101 – rocznica  ostatniego  objawienia  Matki  Bożej  w Fatimie. Różaniec Fatimski w kościele o g. 17.15.
 4. W przyszłą niedzielę – 14 października – XVIII Dzień Papieski – pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Po każdej Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszek na Papieski Fundusz stypendialny z przeznaczeniem dla zdolnej młodzieży gimnazjalnej, a pochodzącej z ubogich rodzin.
 5. Sekretariat Biura Postulacji Ks. Wincentego Granata w Sandomierzu informuje, że dnia 9 października 2018 roku odbędzie się Uroczysta sesja zamykająca proces beatyfikacyjny na szczeblu diecezjalnym Sługi Bożego Księdza Wincentego Granata. W związku z tym, serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą, podczas której wspólnie modlić się będziemy o Jego beatyfikację. Msza święta będzie sprawowana przez J.E. Ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza w Kościele seminaryjnym pw. św. Michała Archanioła w Sandomierzu o g. 10.00. Poprzedzi ją modlitwa różańcowa o rychłą beatyfikację Sługi Bożego o g. 9.30.
 6. 20 października w Gorzycach XXV  Przegląd piosenki Religijnej.
 7. Zachęcamy do przyjmowania figury Św. Michała Archanioła do swoich domów.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 9. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Konstytucji 3 Maja 14 i prosimy mieszkańców ul. Konstytucji 3 Maja 16 w poniedziałek po Mszy wieczorowej.
 10. Dziś przed kościołem ofiary do puszek na leczenie 15-letniej Moniki
  z Połańca zbierają jej przyjaciele – wolontariusze. Bardzo serdecznie zachęcamy do wsparcia modlitewnego i materialnego w tym trudnym położeniu zatroskanych rodziców, a szczególnie ich bardzo chorego dziecka. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Więcej informacji na plakacie na tablicy ogłoszeń.
  Po Sumie błogosławieństwo dzieci.

Bez kategorii