Strona główna » Bez kategorii » Ogłoszenia duszpasterskie – 09.09. 2018r. XXIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 09.09. 2018r. XXIII Niedziela Zwykła

9 września 2018
 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Wychowania w Polsce i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców (9 – 15 września). W dniach 15-17 września triduum modlitw w intencji młodzieży przed świętem św. Stanisława Kostki.
 2. Dziś po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Akcji Katolickiej w salce na plebanii.
 3. W  tygodniu:
  - we środę – 12 września – Wsp. Najświętszego Imienia Maryi – doroczna pielgrzymka autokarowa do Sulisławic. Wyjazd od naszego kościoła o g. 16.00.
  - w czwartek – 13 września – procesja Fatimska po Mszy wieczorowej;
  - w piątek – 14 września – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego odpust na Świętym Krzyżu, w Kurozwękach i w Pacanowie; Ogólnopolskie nocne czuwanie na Świętym Krzyżu Wspólnot Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa. Wyjazd o g. 18.45
  - w sobotę 15 września Wsp. NMP Bolesnej;
  - w niedzielę – 16 września o g. 18.00 rozpoczęcie całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu do g. 18.00 17 września. Porządek Adoracji umieszczony na stoliku, prosimy o wpisywanie czasu swojego czuwania.
  16-18.09.2018 Peregrynacja Figury Św. Michała Archanioła z Góry Gargano w naszej parafii. 16 września ok g. 20.30 oczekiwanie na przybycie Figury Św. Michała Archanioła. Szczegóły programu na tablicy ogłoszeń.
 4. 23 września XXIV Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę pod hasłem: „Rodzina Bogiem silna mocą swego narodu”. Szczegółowy program pielgrzymki na tablicy ogłoszeń.
 5. Termin planowanej pielgrzymki w dniach 21,22 i 23 września do Legnicy, Krzeszowa, Wambierzyc i Piekar Śląskich  i innych miejsc kultu i pamięci narodowej z przyczyn od nas niezależnych został przesunięty na dni: 5, 6 i 7 października. Serdecznie przepraszamy za zaistniałą zmianę terminu. Są jeszcze wolne miejsca.
 6. 22 września Diecezjalna pielgrzymka do patronów diecezji: św. Stanisława Biskupa i Męczennika do Krakowa (Wawel) oraz bł. Wincentego Kadłubka (Jędrzejów). Kraków (Wawel), 9.00 – Msza święta przy konfesji św. Stanisława BM pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza, Jędrzejów – Sanktuarium Bł. Wincentego Kadłubka, g. 15.00 – Nabożeństwo do bł. Wincentego Kadłubka pod przewodnictwem ks. Biskupa Ordynariusza.
 7.  Codziennie o g. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu z Koronką i różańcem w intencji Peregrynacji Figury Św. Michała Archanioła.
 8.  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 9.  Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Mickiewicza 22 i prosimy mieszkańców z ul. Konst. 3 maja nad sklepami.
 10. 6 października VIII Pielgrzymka Róż Różańcowych Diecezji Sandomierskiej, która odbędzie do Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej Ojców Dominikanów w Tarnobrzegu. Szczegóły na plakacie.
 11. Zachęcamy wszystkich chętnych do zainteresowania się i zaangażowania w jedną z wielu propozycji formacji w ramach różnego rodzaju grup, wspólnot i stowarzyszeń.
  Propozycje dla dzieci i młodzieży:
  - ministranci
  - schola
  - przygotowanie dzieci do I-szej spowiedzi  i  Komunii Świętej
  - przygotowanie młodzieży do bierzmowania
  - katechezy przedmałżeńskie

           Spotkania grup parafialnych:
- KŻR i Rycerstwo Niepokalanej – I-sza niedziela miesiąca
- Odnowa w Duchu Świętym – w każdy wtorek o g. 19.00
- Akcja Katolicka – III-cia niedziela miesiąca
- Oaza Rodzin – w I-szy czwartek i piątek miesiąca;
- AA . Modlitwa o trzeźwość – w IV niedzielę miesiąca
- Grupa muzyczna – w każdy czwartek po Mszy wieczorowej.
- Legion Maryi –niedziela
- Wspólnota Modlitwy o Intronizację Serca Jezusowego w Ojczyźnie – czwartek

Bez kategorii