Strona główna » Bez kategorii » Ogłoszenia duszpasterskie – 29.07. 2018r. XVII Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 29.07. 2018r. XVII Niedziela zwykła

29 lipca 2018

1. Dziś w Licheniu w ramach Ogólnopolskiej Pielgrzymki Grup Trzeźwościowych trwają modlitwy o uwolnienie narodu z różnych uzależnień. W środę 1 sierpnia, miesiąc modlitwy o trzeźwość Narodu. Zachęcajmy do wstrzemięźliwości od alkoholu, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenia przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z tego nałogu, także dla uczczenia 100 rocznicy Niepodległości Polski.
2. W kalendarzu liturgicznym przypadają:
- we wtorek – wsp. św. Ignacego z Loyoli; założyciel Jezuitów, na jego pismach ukształtowała się duchowość Odnowy w Duchu Świętym,
- w środę – wsp. św. Alfonsa M.Liguoriego; założyciela Redemptorystów; 74 rocznica wybuchu powstania warszawskiego (1944).
- w czwartek – 2 sierpnia –I-szy czwartek m-ca, wsp. Matki Bożej Anielskiej; w i związany z nim odpust Parcjunkuli; Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu: spowiedź, Komunia Św. Wierzę w Boga.., Ojcze nasz… modlitwa się w intencjach papieża, oraz wzbudzi pragnienie unikania wszelkich grzechów. Kościół można nawiedzić już od południa w środę. U nas w kościele o g. 19.00 Wieczór uwielbienia Boga zakończony Mszą Świętą o g. 20.00 Szczegóły na plakacie przed kościołem.
- w piątek – I szy piątek miesiąca;
- w sobotę – I-sza sobota miesiąca; wsp. św. Jana M. Vianneya; odwiedziny chorych od g. 9.00
3. W przyszły niedzielę po sumie spotkanie KŻR i Rycerstwa Niepokalanej, a w przyszły poniedziałek przypada Święto Przemienia Pańskiego (odpust w Wiśniowej).
4. Od 4 do 12 sierpnia Diecezjalna Sandomierska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę Zapisy w zakrystii. Zachęcamy wszystkich do udziału. W piątek składamy bagaże od g. 16.00 do 18.00 przy kościele św. Bartłomieja.
5. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego codziennie o g. 17.30.
6. W wakacje kancelaria parafialna czynna po Mszy Świętej wieczorowej.
7. Módlmy się za dzieci i młodzież przebywającą na wakacjach i za urodzaje.
8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
9. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Kilińskiego 16 i prosimy mieszkańców ul. Kilińskiego18.

Bez kategorii