Strona główna » Bez kategorii » Wieczór uwielbienia – WIELKA POKUTA

Wieczór uwielbienia – WIELKA POKUTA

7 lipca 2018

        2 lipca, jak każdego 2-go dnia miesiąca, w parafii św. Barbary uwielbialiśmy Boga w Najświętszym Sakramencie. Tego dnia z inicjatywy Wspólnoty Effatha odbyła się Wielka Pokuta za grzechy nasze, naszego miasta, całego Narodu i świata.

        Wieczór przebłagania poprzedziła indywidualna spowiedź członków Wspólnoty, post i modlitwa w duchu przebłagania za grzechy.  W akcie pokutnym 7 osób w szatach pokutnych na znak 7 grzechów głównych: PYCHA, CHCIWOŚĆ, NIECZYSTOŚĆ, ZAZDROŚĆ, NIEUMIARKOWANIE, GNIEW, LENISTWO, leżąc krzyżem korzyło się przed Panem w Najświętszym Sakramencie. Aktu pokutnemu towarzyszyła modlitwa przebłagalna prowadzona przez naszego kapłana ks. Edwarda i śpiew pieśni „Bądź mi litościw”. Następnie nastąpiło nałożenie białej szaty z cnotami, na jakie Duch Święty przemienia grzechy, odpowiednio: POKORA, HOJNOŚĆ, CZYSTOŚĆ, MIŁOŚĆ, UMIARKOWANIE, CIERPLIWOŚĆ, GORLIWOŚĆ i śpiew dziękczynny na cześć Pana.

        Cały wieczór uwieńczyła Eucharystia. W homilii kaznodzieja poruszył temat życia i śmierci męczenników sandomierskich. Każdemu nasunęło się pytanie: „A czy ja oddałbym życie za Jezusa?”. Msza Święta tradycyjnie zakończyła się śpiewem pieśni: „Janie Pawle teraz przyjdź” dla uczczenia Świętego Jana Pawła II obecnego w naszym kościele w relikwiach.

   

Bez kategorii