Strona główna » Bez kategorii » Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie i wieczór uwielbienia

Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie i wieczór uwielbienia

20 czerwca 2018

        12 czerwca w kościele świętej Barbary odbyła się Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie i wieczór uwielbienia prowadzony przez o. Jakuba z Pińczowa.

         W homilii o. Jakub powziął temat „bycia solą ziemi i światłością świata”. Wszyscy wiemy czym jest sól i do czego służy – jest nie tylko ważną przyprawą nadającą smak potrawom, ale również środkiem konserwującym, chroniącym przed zepsuciem. Odnosząc te właściwości soli do Chrystusowego porównania: „Wy jesteście solą ziemi”, o. Jakub objaśnił, że tak jak sól nadaje smak potrawom, tak my – chrześcijanie powinniśmy nadawać smak życiu ludzi, zwłaszcza tych, którzy oddalili się od Boga. Dobrymi uczynkami, dobrocią i miłością powinniśmy dodawać wyższej jakości życiu, oddziaływać pozytywnie na otoczenie, a zwłaszcza na ludzi. Być solą ziemi oznacza również chronić dobro przed zepsuciem, ochraniać wartości duchowe, moralne i płynące z ducha tego świata.

         W dalszej części uwielbienia zaprosiliśmy Pana Jezusa do naszych trudnych spraw, do tego co nas dręczy i  wspólnie modliliśmy się o Boży pokój w rodzinach i miejscach pracy.

          Dalej nastąpiło poświęcenie sakramentaliów przyniesionych przez wiernych, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, a później indywidualne błogosławieństwo z nałożeniem rąk kapłana.

           Oprawę muzyczną zapewnił zespół Diakonia Uwielbienia „Posłańcy Miłości”.

 

Świadectwo:

„Mój mąż miał ostatnio kłopoty w pracy, atmosfera była nie do wytrzymania. Kiedy przyszłam na Mszę o uzdrowienie, prosiłam Pana Jezusa, aby uzdrowił te „chore” relacje w pracy mojego męża. Kiedy o. Jakub wypowiedział słowa modlitwy o Boży pokój w miejscach pracy, poczułam spokój, poczułam, że Pan Jezus się tym zajmie. Kiedy następnego dnia mąż wrócił z pracy, powiedział, że coś się stało, bo w pracy jest już lepiej.

Za to wszystko  CHWAŁA  PANU!”

                                                               Justyna

   

   

Bez kategorii