Strona główna » Bez kategorii » Ogłoszenia duszpasterskie – 27.05. 2018r. Uroczystość Najświętszej Trójcy

Ogłoszenia duszpasterskie – 27.05. 2018r. Uroczystość Najświętszej Trójcy

28 maja 2018

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.
2. Dziś także w naszym mieście Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Piękni od Poczęcia”. Rozpocznie się o g. 15.00 od kościoła św. Barbary w kierunku Rynku, a dalej do Zalewu nad Czarną. Tam wszyscy będą mogli wziąć udział w rodzinnym pikniku organizowanym przez władze miasta.
3. Za wszystkie rodziny i osoby podejmujące modlitwę w intencji ochrony dzieci będziemy się modlili na Mszy Świętej o g. 18.00.
4. W czwartek – Boże Ciało. Msze Święte o g. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00 o g. 8.30 Procesja Bożego Ciała wyruszy po Mszy Świętej o g. 10.00 z naszego kościoła do Sanktuarium Jana Pawła II. Ołtarze prosimy przygotować: pierwszy przed kościołem i tu prosimy Osiedle Ogrody, drugi przy ul. Mickiewicza jak w roku ubiegłym. Prosimy o zaangażowanie się rodzin mieszkających w bokach sąsiadujących z dawnym placem manewrowym. Udekorujmy także okna naszych domów, – znak naszej wiary w rzeczywistą obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Prosimy dzieci z tegorocznej I Komunii Świętej do udziału w procesji. Próba sypania kwiatów w środę po Mszy wieczorowej.
5. W tym tygodniu przypada, I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca (odwiedziny chorych w sobotę od g. 9.00).
6. Od piątku w oktawie Bożego Ciała codziennie procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy o udział dzieci, które w tym roku przyjęły i-sza Komunię Św.
7. 2 czerwca spotkanie rodzin w Ostrowcu na stadionie Szkoły Mistrzostwa Sportowego obok kościoła matki Bożej Salentyńskiej na Piaskach. Szczegóły na plakacie. Chętnych na wyjazd zapraszamy do kontaktu w zakrystii.
8. 9-10 czerwca coroczna piesza pielgrzymka do Sulisławic (9.06 – g.10 Msza)
9. W zakrystii zapisy na pielgrzymkę m.in. do Wiślicy, Pacanowa.
10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
11. Dla młodzieży otrzymaliśmy wykaz turnusów oaz wakacyjnych. Zainteresowanych prosimy o kontakt z kapłanami.
12. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła rodzicom dzieci bierzmowanych i prosimy o pomoc rodziny z ul. Kilińskiego 3.
13. W przyszła niedziele będzie zbiórka na Świątynie Opatrzności i na pomoc na leczenie dla naszego parafianina, który poddaje się specjalistycznemu zabiegowi.
14. W związku z wchodzącym rozporządzeniem Unii Europejskiej dotyczącym ochrony danych osobowych (RODO) oraz wydanym przez Episkopat Polski Dekretem Ogólnym będą pewne zmiany w załatwianiu spraw kancelaryjnych m.in. dokumenty dot. poszczególnych osób odbierają sami zainteresowani.

Po sumie błogosławieństwo dzieci

Bez kategorii