Strona główna » Bez kategorii » Ogłoszenia duszpasterskie – 8.04.2018r. II Niedziela Wielkanocy – Niedziela Miłosierdzia Bożego

Ogłoszenia duszpasterskie – 8.04.2018r. II Niedziela Wielkanocy – Niedziela Miłosierdzia Bożego

7 kwietnia 2018
  1. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym.  Z tej racji na ołtarzu wystawione są relikwie św. S. Faustyny Kowalskiej Apostołki Bożego Miłosierdzia. To święto patronalne Caritas. O g.15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i ponowimy zawierzenie Parafii, naszych rodzin i nas samych Bożemu Miłosierdziu, a po nabożeństwie spotkanie KŻR i Rycerstwa Niepokalanej.
  2. W tym tygodniu:

- poniedziałek- 9 kwietnia – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia (przeniesiona z 25 marca) Msze Święte będą o g. 6.30, 10.00 i 18.00. Zachęcamy do podejmowania duchowej adopcji Dziecka Poczętego. Druki dla osób pragnących podjąć się duchowej adopcji wyłożone są na stoliku z prasą. Prosimy o ich wypełnienie i przyniesienie ze sobą w poniedziałek na Mszę Świętą wieczorową.

- we wtorek rocznica katastrofy smoleńskiej.

- w środę 11 kwietnia o g.18.00 w kościele Św. Bartłomieja będzie uroczysta Msza Święta  z okazji 493 rocznicy nadania praw miejskich dla Staszowa

- w piątek – 13 kwietnia, przypada Dzień Pamięci Ofiar Katynia. O godz. 17.00 Nabożeństwo Fatimskie, a po nim Msza Święta o g.18.00.

3. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu mieszkańcom ul. Wybickiego i prosimy   rodziny z ul. Traugutta.

 

1. Penitencjaria Apostolska w dekrecie z 29 czerwca 2002 roku podała, co następuje: Miłosierdzie Boże zdolne jest przebaczyć najcięższe nawet grzechy, ale czyniąc to skłania wiernych do wzbudzenia w sobie nadprzyrodzonego żalu za własne grzechy, tak że podejmują oni – również z pomocą łaski Bożej – mocne postanowienie, by już więcej nie grzeszyć. Takie duchowe usposobienie pozwala rzeczywiście uzyskać wybaczenie grzechów śmiertelnych, kiedy wierny przyjmuje z pożytkiem sakrament pokuty lub też żałuje za nie przez akt doskonałej miłości bądź doskonałego żalu i postanawia przystąpić jak najprędzej do sakramentu pokuty.

2. Odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami – mogą zyskać ci, którzy w II niedzielę Wielkanocy (uroczystość Bożego Miłosierdzia) z sercem całkowicie wolnym od wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, choćby powszedniego, wezmą udział w pobożnych praktykach ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówią przed Najświętszym Sakramentem publicznie wystawionym, lub przechowywanym w tabernakulum, w jakimkolwiek kościele lub kaplicy, modlitwę «Ojcze nasz» i «Wierzę w Boga», dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego, np. «Miłosierny Jezu, ufam Tobie»15.

Bez kategorii