Strona główna » Bez kategorii » Ogłoszenia duszpasterskie – 25.03.2018r. Niedziela Palmowa

Ogłoszenia duszpasterskie – 25.03.2018r. Niedziela Palmowa

26 marca 2018
  1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Kościół czci w tym dniu triumfalny wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Diecezjalny Dzień Młodzieży. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach Świętych. Taca na kwiaty  do Grobu Pańskiego.
  2. Wielki wtorek – 27 marca – od g. 15.00 do 17.00 odwiedziny chorych,  a g. 18.00 Msza Święta za dzieci objęte modlitwą osłonową i za osoby modlące się za nie.
  3. Wielki Czwartek – o g. 10.00 w Bazylice katedralnej w Sandomierzu Msza Krzyżma. W naszym kościele Liturgia Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o g. 18.00, a na zakończenie Najświętszy  Sakrament zostanie przeniesiony do Ciemnicy. Adoracja potrwa do g. 22.00
  4. Wielki Piątek – Męki Pańskiej obowiązuje post ścisły. Początek Liturgii o g. 18.00 zakończony przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Podczas Adoracji Krzyża Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale – III cz. Adoracja do g. 24.00. Ofiary składane podczas Adoracji Krzyża przeznaczone są na Grób Pański w Jerozolimie. Rozpoczęcie nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego.

      W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły, (jeden posiłek do syta  w ciągu  dnia i dwa dla podtrzymania sił.

5. Wielka Sobota – Wigilia Paschalna, poświęcenie pokarmów od g. 9.00 do g. 12.00. Tradycyjnie pamiętajmy w tym dniu o dzieleniu się darami z potrzebującymi. (Dzieci przynoszą skarbonki, które otrzymały w czasie rekolekcji). Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o g. 18.00 poświęceniem ognia na placu kościelnym. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie do g. 22.00.

6. Kwiaty do dekoracji Grobu przynosimy w Wielki Czwartek.

7.  1 kwietnia Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja o g. 6.00.

8.   W przyszłą niedzielę (8.IV) spotkanie KŻR i Rycerstwa Niepokalanej.

9.   Rodziców i młodzież przygotowujących się do bierzmowania prosimy o pomoc przy dekoracji Grobu Pańskiego.

10. Wystawieni Najśw. Sakr.  i adoracja codziennie od g. 17.00.

11.  Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Legionów Polskich i prosimy mieszkańców ul. Wybickiego.

12. Ksiądz Biskup ustanowił Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej dla całej Diecezji. W naszej Parafii takie upoważnienie otrzymali: Stanisław Ślęzak, Leszek Czarnogórski, Michał Janus, otrzymali poważnienie do noszenia Komunii Świętej chorym.

Błogosławieństwo dzieci

Bez kategorii