Strona główna » Bez kategorii » Ogłoszenia duszpasterskie – 18 luty 2018 r. I Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie – 18 luty 2018 r. I Niedziela Wielkiego Postu

18 lutego 2018
  1. Dziś I  Niedziela Wielkiego Postu pamiętajmy, że  okres wielkopostny to okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw. Po Mszy Świętej wieczorowej spotkanie Akcji Katolickiej w salce na plebanii. Dzisiejsza taca na ogrzewanie kościoła. „Bóg zapłać”.
  2. W tym tygodniu:

–  w czwartek – Święto Katedry św. Piotra Apostoła;

w ten piątek wyjątkowo tylko o g. 17.00 Droga Krzyżowa stacyjna dla dorosłych i młodzieży, a po niej Msza Święta o uzdrowienie i uwolnienie prowadzona przez Ojca Jakuba z Pińczowa.

Podczas niedzielnego spotkania z wiernym i na modlitwie Anioł Pański Ojciec Święty Franciszek ogłosił specjalny dzień modlitwy i postu w intencji pokoju. Będzie on przeżywany właśnie 23 lutego, w piątek. Jego szczególną intencją będzie Demokratyczna Republika Konga i Sudan Południowy. Zachęcamy do podjęcia w tym dniu postu i odprawienia Drogi Krzyżowej w tej intencji.

3.  Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Tradycyjnie zbiórka do puszek przed kościołem na dzieło pomocy Ad Gentes.

4.  Także w przyszłą niedzielę zaraz po Gorzkich żalach będzie koncert pod tytułem „Idziemy za Tobą Chryste”, oparty na rozważaniach drogi krzyżowej. Ten 45-minutowy spektakl to przejmująca opowieść o ostatniej drodze Jezusa, zilustrowana obrazami przedstawiającymi Mękę Pańską. Autorzy i wykonawcy, zespół Noro Lim, gościli już w wielu kościołach w całej Polsce. Po koncercie będzie możliwość nabycia płyt z nagraniem spektaklu.

5. Msze Święte wieczorem są o g. 18.00.

  6.      Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka: Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o 16.00 dla dorosłych o 17.00 i dla młodzieży o g. 19.00 i Gorzkie Żale w niedziele o g. 17.00.

Za udział w drodze krzyżowej odprawianej w każdy piątek Wielkiego Postu, a także za udział w nabożeństwie gorzkich żali można uzyskać odpust zupełny.

   7.  Codziennie o g. 17.00 wystawienie i adoracja Najśw. Sakr. z  Koronką do Bożego Miłosierdzia. Módlmy się o owocne rekolekcje wielkopostne.

8.  Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. 11-listopada. i prosimy mieszkańców ul. Raczyńskiego.

9.  Rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach:16-18 marca. (16.03 N.stacyjne)

10.   Kurs przedmałżeński rozpocznie się od 10 marca.

11. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można będzie składać po nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

   12. Spotkanie osób, które chcą pojechać na ŚDM w Panamie odbędzie się 24 lutego w Sandomierzu w DOMU KATOLICKIM -  „Sala Malinowa” (ul. Mariacka 15), o g. 11.00. Całkowity koszt wyjazdu to 8500 zł. Możliwość zapisów do 26 lutego.

Bez kategorii