Strona główna » Bez kategorii » Ogłoszenia duszpasterskie – 11.02. 2018r. VI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 11.02. 2018r. VI Niedziela Zwykła

11 lutego 2018
  1. Dzisiaj Wsp. NMP z Lourdes, Światowy Dzień Chorego; po każdej Mszy Świętej możliwość przyjęcia sakramentu chorych. Pomóżmy osobom potrzebującym pomocy przybyć do kościoła. Dzisiaj także rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Chorym Kapłanom Diecezji Sandomierskiej.
  2. W tym tygodniu:

- w środę Popielec, obowiązuje post ścisły (post i wstrzemięźliwość). Święto Św. Cyryla i Metodego, patronów Europy. Rozpoczyna się czas Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem głów popiołem o g. 6:30, 17.00 i  18.00. Taca na Caritas.

Przypominamy, że wszystkich wierzących od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem.

Od środy do niedzieli Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty.

- w czwartek – 15 lutego  przypada Wsp. Bł. Michała Sopoćki – spowiednika Św. Faustyny i patrona spowiedników.

   3.  Od czwartku Msze Święte wieczorem będą już od g. 18.00

4.  W okresie Wielkiego Postu Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o 16.00 dla dorosłych o 17.00 i dla młodzieży o g. 19.00. Gorzkie Żale w niedziele o g. 17.00.

5.  Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to czas pokuty w Kościele. Podejmujmy uczynki pokuty i wynagrodzenia.

6. Zarówno do odprawiania tych nabożeństw przypisana jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie następujących warunków: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

   7. Codziennie o g. 17.00 wystawienie i adoracja Najśw. Sakr. z Koronką do Bożego Miłosierdzia do g.18.00. Modlić się będziemy o owocne rekolekcje wielkopostne.

8. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Sandomierskiej i prosimy mieszkańców ul. 11-listopada.

   9. Jubileusz Służby Zdrowia z racji 200-lecia Diecezji Sandomierskiej obchodzić będziemy w dniu 17 lutego 2018 r. Zapraszamy lekarzy, pielęgniarki do Sandomierza. g. 10.00 – Msza Święta w kościele pw. Chrystusa Króla Jedynego Zbawiciela Świata godz. 11.00 – Po Mszy świętej Konferencja w Domu Księży Pallotynów połączoną z promocją Nowej Karty Pracowników Służby Zdrowia.

 

Błogosławieństwo indywidualne dzieci po sumie!

Bez kategorii