Strona główna » Bez kategorii » Ogłoszenia duszpasterskie – 17 grudzień 2017r. III Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie – 17 grudzień 2017r. III Niedziela Adwentu

18 grudnia 2017

*   III Niedziela Adwentu ”Gaudete” – „Radujcie się”, od dziś do soboty Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
*   Dziękujemy za złożone ofiary na rzecz Kościoła na Wschodzie.
*  Msze Święte roratnie codziennie o g. 6.00. Tematem rozważań jest postać Świętego Józefa. Dzieci – na roratach – tradycyjnie losują figurkę Matki Bożej Niepokalanej i Świętego Józefa, dorośli mogą zabrać do domu Pismo Święte.
*  Od wczoraj rozpoczęła się nowenna do Dzieciątka Jezus codziennie przed Mszą wieczorową.
*  W przyszłą niedzielę ostatnie Roraty. Msze Święte w Wigilię o g. 6.00, 8.30, 10.00 i 11.30. Mszy Świętej wieczorem nie będzie, bo o tej porze spotykamy się przy stole wigilijnym w gronie rodzinnym. „Betlejemskie światło pokoju”- przyniesione przez harcerzy – od soboty będzie płonąć przed ołtarzem aż do Wigilii.
*  Zasiadając w niedzielę wieczorem do Wigilii – starajmy się przeżyć ten czas bardzo uroczyście i rodzinnie. Zachowajmy zwyczaj odczytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, łamania się opłatkiem, wspólnej modlitwy i śpiewania kolęd. Tradycyjnie już przygotowujemy potrawy bezmięsne.
*  Pasterka o godz. 24.00.
*  Ogłaszamy konkurs dla dzieci na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową. Rozstrzygnięcie konkursu w Boże Narodzenie na Mszy Świętej o g. 11.30.
*  Komplety do poświęcenia na Trzech Króli (kadzidło i kreda) oraz Świece Caritasu Dzieło Pomocy Dzieciom są do nabycia przed figurą Matki Bożej Fatimskiej.
*  Opłatek można nabyć u Pana Organisty.
*  „Serduszka” – z adresami rodzin potrzebujących pomocy umieszczone na zielonym drzewku sosnowym obok chrzcielnicy.
*  O wykonanie szopki betlejemskiej i założenie ozdób na choinki prosimy rodziców dzieci komunijnych jutro po Mszy wieczorowej.
*  Wystawienie Najśw. Sakr. codziennie o g. 16.00 z Koronką do Bożego Miłosierdzia i różańcem.
*  6-go stycznia po Sumie „Orszak Trzech Króli” wyruszy w kolumnie od naszego kościoła do Rynku.
*  Diecezjalny opłatek dla wszystkich grup parafialnych, a zwłaszcza rodzinnych – 7-go stycznia – w niedzielę. Mszy Świętej o g. 11.30 będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Ordynariusz, a po Jej zakończeniu wszyscy przejdziemy na hale sportową przy Szkole nr.3 na dzielenie się opłatkiem i składanie tradycyjnych życzeń.
*  Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Kołłątaja 2 i prosimy o pomoc mieszkańców z ul. Kołłątaja 3 we wtorek po Mszy wieczorowej.
*  Ksiądz Biskup pragnie ustanowić w naszej Diecezji Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej w tym celu zwracamy się do mężczyzn, którzy byliby gotowi po niedzielnej Mszy Świętej Najświętszy Sakrament zanieść do chorych pozostających w swoich domach. Dopuszczenie do takiej posługi wydawane będzie przez Księdza Biskupa dla poszczególnych mężczyzn do tego odpowiednio przygotowanych.
*  Spotkania:
- we wtorek – Odnowa w Duchu Świętym;
- w czwartek schola dziecięco – młodzieżowa o g.18.00;
- w piątek – ministranci i Diakonia Muzyczna „Posłańcy Miłości”. Chętnych zapraszamy na próby.
- w niedzielę – Legion Maryi.
Po sumie błogosławieństwo dzieci

Bez kategorii