Strona główna » Bez kategorii » Ogłoszenia duszpasterskie – 8.10.2017r. XXVII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 8.10.2017r. XXVII Niedziela Zwykła

9 października 2017

 

  1. Wczoraj 7.10.2017 po długiej ciężkiej chorobie zmarł Ks. Bp. Wacław Świerzawski. Uroczystości pogrzebowe będą 15 października w Zawichoście, a 16 października w Katedrze Sandomierskiej.
  2. Dziś w Katedrze  Sandomierskiej o g. 10.30 inauguracja Jubileuszu 200-lecia Diecezji Sandomierskiej rozpoczynającego Diecezjalny Rok Jubileuszowy, który potrwa do Święta Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (8 września 2018 r.).
  3. Także dziś XVII Dzień Papieski  pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją!” Po każdej Mszy św. wolontariusze będą zbierali ofiary do puszek na Fundację imienia  Św. Jana Pawła II „Dzieło Nowego Tysiąclecia” (stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin).
  4. Przez cały październik z Matką Bożą trwajmy na modlitwie różańcowej. Nabożeństwa różańcowe codziennie o g. 17.15. Zachęcamy do udziału.
  5. W tym tygodniu:

- w poniedziałek – Wsp. bł. Wincentego Kadłubka, patrona naszej Diecezji;

- w środę– Wsp. św. Jana XXIII, (zwołał Sobór Watykański II);

- w piątek – bł. Honorata Koźmińskiego, kapucyna. To również 100- rocznica  ostatniego  objawienia  Matki  Bożej w Fatimie. Różaniec Fatimski o g. 17.15.

- w sobotę – Wsp. św. Małgorzaty Marii Alacoque, dz., Dzień Edukacji Narodowej.

6.      W przyszłą niedzielę Dzień Dziecka Utraconego. Modlić się będziemy za rodziców którzy utracili swoje dziecko.

 7.  20 października w naszej parafii odbędzie się wizytacja kanonicza. Zapraszamy wszystkich do udziału we Mszy Świętej, a szczególnie grupy parafialne.

8.   Wszystkich uczestników pielgrzymki do Gierzwałdu i Niepokalanowa prosimy jutro na spotkanie po Mszy Świętej wieczorowej.

9.  25 października o g. 18.00 Msza Święta o uzdrowienie prowadzona przez Ojca Jakuba z Pińczowa;

10.  Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. KEN 3 i prosimy mieszkańców ul. KEN 5 w poniedziałek po Mszy wieczorowej.

11.  W Polsce została podjęta obywatelska inicjatywa ustawodawcza pod tytułem „Zatrzymaj aborcję”. Projekt ustawy zmierza do zatrzymania zabijania dzieci nienarodzonych ze względu na potencjalną chorobę czy niepełnosprawność. Episkopat Polski wyraził poparcie dla tej inicjatywy. A stoliku znajdują się listy do podpisu.

Spotkania:

- Ministranci w piątek po Mszy Świętej wieczorowej;

- kurs przedmałżeński rozpocznie się 14 października;

 

Bez kategorii