Strona główna » Bez kategorii » Ogłoszenia duszpasterskie – 1 październik 2017 r. XXVI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 1 październik 2017 r. XXVI Niedziela Zwykła

2 października 2017
  1. Dziś jest pierwsza niedziela października. Nabożeństwa różańcowe odprawiane są codziennie o g. 17.15. Zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca nie tylko w kościele, ale również i w domu. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół nas obdarza. Dziś po Sumie spotkanie KŻR i Rycerstwa Niepokalanej i spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych.
  2. W tym tygodniu:

- w poniedziałek – Wsp. Św. Aniołów Stróżów, wieczorem po  Nabożeństwie adoracja Najśw. Sakr. zakończona Mszą Świętą o g. 20.00 jak w każdy drugi dzień miesiąca. Początek Triduum do Św. Faustyny.

-  we wtorek – rocznica rozpoczęcia budowy kościoła; Msza Święta wieczorowa za zmarłych, a po niej Koronka do Bożego Miłosierdzia z wypominkami; o g. 17.00 czytamy Dzienniczek Św. Faustyny.

-   we środę – Wsp. Św., Franciszka z Asyżu; trzeci dzień Triduum do Św. Faustyny;

-  w czwartek – I-szy czwartek m-ca – Wsp. Św. Faustyny Kowalskiej, dz. apostołki Bożego Miłosierdzia. Z tej racji zapraszamy na g. 17.00 do odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia, a później różaniec.

- w piątek – I-szy piątek m-ca – Wsp. Św. Brunona, p.;

- w sobotę 7 października – I-sza sobota miesiąca – Wsp. NMP Różańcowej; VII Pielgrzymka Róż Różańcowych Diecezji Sandomierskiej, która odbędzie do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Bogorii. Program spotkania: 10.00 zawiązanie wspólnoty, 10.30 konferencja o różańcu, 11.15 różaniec, 12.00 Msza Święta Msza Święta na rozpoczęcie Jerycha Różańcowego z okazji Jubileuszu 200- lecia Diecezji Sandomierskiej (należy zabrać ze sobą krzesełka do siedzenia), 13.30 posiłek, 14.15 zakończenie. „Jerycho Różańcowe” w naszej parafii przypadnie na 13-14.10 (pt./sob.) od g.19.00 do 19.00 dnia następnego.

3.      Również 7 października „Różaniec do granic” to projekt, którego głównym założeniem jest otoczenie całej Polski modlitwą różańcową. Wzdłuż granic Polski stanie szpaler ludzi odmawiających 4 części różańca w intencji Polski i całego świata. W kutrach na Bałtyku, w kajakach na Bugu, na szczytach Tatr. Udział w wydarzeniu zapowiedziały 22 diecezje graniczne, wyznaczonych zostało 319 kościołów stacyjnych. Z naszej parafii i miasta wyjazd do kościoła stacyjnego w Kalwarii Pacławskiej o g.6.00 z parkingu przy naszym kościele.  Koszt za przejazd 35 zł. W Sanktuarium o g.10.30 modlitwa wstępna, 11.00 Msza Święta, 12.00 – 13.00 Adoracja Najśw. Sakr., 14.00 wyjście do granicy. 15.30 zakończenie modlitwy różańcowej ok. 16.00 powrót.  Zapisy na stoliku pod chórem.

4.   21-22.10 – 2-dniowa pielgrzymka  m. in. do Świątyni Opatrzności, Gierzwałdu, Niepokalanowa. Zapisy w zakrystii. Zainteresowanych  prosimy o wpłacanie zaliczki.

5.   Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. KEN 1 i prosimy mieszkańców ul. KEN 3 na środę po Mszy wieczorowej.

6.   Spotkania:

- kurs przedmałżeński rozpocznie się 14 października;

 

 

Bez kategorii