Strona główna » Bez kategorii » Ogłoszenia duszpasterskie – 18.06. 2017r. XI Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 18.06. 2017r. XI Niedziela zwykła

18 czerwca 2017
  1. Dziś po Mszy Świętej wieczorowej spotkanie Akcji Katolickiej w salce na plebanii. Tematem spotkania będzie postać Patrona Roku 2017 św. Brata Alberta.
  2. W Oktawie Bożego Ciała w ramach Nabożeństwa do Serca Jezusowego procesja Eucharystyczna wokół kościoła.
  3. W tygodniu przypadają:

- w piątek – uroczystość  Najśw. Serca Pana Jezusa. Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.  O g. 8.00 Msza Święta na zakończenie roku szkolnego podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców. Natomiast podczas Mszy Świętej o g. 18.00 polecimy Bogu wszystkich ojców z racji na obchodzony w tym dniu Dzień Ojca. O g. 19.00 Msza Święta na cmentarzu cholerycznym na Pocieszce.

- w sobotę  – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; o g. 9.00 Msza Święta w kościele św. Bartłomieja dla pielgrzymów wyruszających do Sulisławic.

4.  W przyszłą niedzielę we Sulisławicach o g. 9.30 Msza Święta za Staszów z udziałem wszystkich pielgrzymów. Program pielgrzymki umieszczony w gablocie.

5.  27 czerwca – Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie i wieczór uwielbienia prowadzi o. Jakub z Pińczowa.

6.  1 lipca wyjazd autokarem na  Rekolekcje na Stadionie Narodowym w Warszawie.

7.  2 lipca Uroczystość Krwi Chrystusa na Świętym Krzyżu; zapraszamy wszystkich chętnych w tym dniu na  Diecezjalną Pielgrzymkę Rodzin na Święty Krzyż.

8.  Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Wybickiego i prosimy o pomoc mieszkańców z  ul. Bema.

Bez kategorii