Strona główna » Bez kategorii » Ogłoszenia duszpasterskie – 11.06.2017r. Uroczystość Najświętszej Trójcy

Ogłoszenia duszpasterskie – 11.06.2017r. Uroczystość Najświętszej Trójcy

11 czerwca 2017
  1. Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Po Mszy wieczorowej koncert w wykonaniu artystów z Lublina w którym artyści ukazują dobroć i miłość Boga w Trójcy Świętej Jedynego.
  2. W tygodniu przypadają:

- w poniedziałek – bł. 108 męczennikw  z czasów II wojny światowej;

- we wtorek – wsp. św. Antoniego z Padwy; po Mszy wieczorowej procesja fatimska z modlitwą różańcową o pokój na świecie,

- w środę – bł. bp. Michała Kozala;

- w czwartek – Boże Ciało. Msze Święte o g. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00 o g. 8.30 Msza Święta za wszystkich ofiarodawców poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej. Procesja Bożego Ciała wyruszy po Mszy Świętej o g. 10.00 z kościoła Świętego Ducha. Ołtarze prosimy przygotować przy ul. Mickiewicza jak w roku ubiegłym. Prosimy o zaangażowanie się rodzin mieszkających w bokach sąsiadujących z dawnym placem manewrowym. Drugi ołtarz przed kościołem prosimy by wykonały rodziny z Osiedla Ogrody. Procesję kończy śpiew „Ciebie Boga..” Udekorujmy także okna  naszych domów, – znak żywej wiary w rzeczywistą obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.  Prosimy dziewczynki do sypania kwiatów, a chłopców z tegorocznej  I- szej Komunii Świętej także do udziału w procesji.

- w sobotę – św. Brata Alberta Chmielowskiego – Patrona roku 2017;

3.   Od piątku w oktawie Bożego Ciała codziennie procesja  Eucharystyczna wokół kościoła w ramach nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego.

4.  16 czerwca – w piątek –  czuwanie nocne na Świętym Krzyżu. Wyjazd autokarem także od naszego kościoła (o g.18.45) i z Rynku. Także w piątek wieczorem czuwanie nocne w Klasztorze w Rytwianach przed 400-leciem. Informacje szczegółowe na plakatach przed kościołem.

5.  17 czerwca – sobota – Uroczystość 400-lecia Klasztoru w Rytwianach. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej uroczystości.

6.  24-25 czerwca doroczna piesza pielgrzymka do Sulisławic.

7.  27 czerwca – Msza Święta i wieczór uwielbienia. Przewodniczy o. Jakub.

8.  1 lipca wyjazd autokarem na  Rekolekcje Narodowe do Warszawy.

9.  2 lipca Uroczystość Krwi Chrystusa na Świętym Krzyżu – Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin. Więcej informacji na plakacie przed kościołem.

10.  Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Legionów Polskich i  prosimy mieszkańców ul. Wybickiego

 

Po Sumie błogosławieństwo indywidualne dzieci

Bez kategorii