Strona główna » Bez kategorii » Ogłoszenia duszpasterskie – 28.05.2017r. UROCZYSTOŚĆ WNIBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Ogłoszenia duszpasterskie – 28.05.2017r. UROCZYSTOŚĆ WNIBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

30 maja 2017
  1. Dziś o  g. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczynamy Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem: „Czas na rodzinę”. Udajemy się od kościoła św.Barbary w kierunku Rynku, a docelowo nad Zalew nad Czarną. Gdzie wszyscy będą mogli wziąć udział w rodzinnym pikniku organizowanym przez władze miasta.
  2. Dzisiaj przypada też 36. rocznica śmierci sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego.
  3. Codziennie od piątku nowenna przed Zesłaniem Ducha.
  4. Od czwartku rozpoczniemy już nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego  codziennie o  g.17.00, a o 17.30 litania do Serca Pana Jezusa.
  5. Także w czwartek -1 czerwca – w Międzynarodowy Dzień Dziecka, na Eucharystię zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach. Pan Jezus bardzo kochał dzieci, zatem pozwólmy wszystkim dzieciom przychodzić do Niego.
  6. W kalendarzu liturgicznym na bieżący tydzień:

- w poniedziałek – wsp. św. Urszuli  Leduchowkiej;

- w środę – 31 maja – Święto Nawiedzenia NMP ;

- w czwartek – św. Justyna; m; I-szy czwartek miesiąca;

- w piątek – Matki Bożej Łaskawej; I –szy piątek miesiąca,

- w sobotę – wigilia Zesłania Ducha Świętego; I-sza sobota miesiąca

7.  W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki. A w przyszły poniedziałek Święto Matki Bożej Matki Kościoła. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocny, kończy się czas, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Św. wielkanocną.

8.  Jak co roku od maja do września mają miejsce czuwania nocne na Świętym Krzyżu w każdy III piątek miesiąca

9.  Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul.Raczyńskiego i  prosimy mieszkańców ul. ul. Powstańców Styczniowych

 

 

 

Bez kategorii