Strona główna » Bez kategorii » Ogłoszenia duszpasterskie – 30.04. 2017r. III Niedziela Wielkanocy

Ogłoszenia duszpasterskie – 30.04. 2017r. III Niedziela Wielkanocy

1 maja 2017
  1. Dzisiejsza III Niedziela Wielkanocy to Niedziela Biblijna. Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Na g. 17.00 zapraszamy chętnych do kościoła na różaniec przeplatany czytaniem fragmentów Pisma Świętego. Dziś modlimy się także za wszystkich kierowców.
  2. 30 kwietnia to dla nas rocznica poświęcenia krzyża i placu pod budowę kościoła. Dziękujmy Bogu za wszelkie łaski otrzymane w tym okresie czasu.
  3. W tym tygodniu przypadają:

-w poniedziałek – 1 maja -  początek nabożeństw majowych; wystawienie Najśw. Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia o g. 17.00, a od g. 17.30 nabożeństwo majowe.

-we wtorek – 2 maja – Dzień Flagi Narodowej.  Różaniec za zmarłych od g. 17.00, a po Mszy wieczorowej Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona  Eucharystią o g. 20.00.

- w środę – 3 maja – uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Msze Święte wg porządku niedzielnego. Święto Narodowe (uroczystości odbędą się także w Wiśniowej). Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny będzie w Sanktuarium JP II o g. 12.15.

- w czwartek – 4 maja – I-szy czwartek m-ca Msza o g.18.00 o powołania.

- w piątek – I-szy piątek

- w sobotę – I-sza sobota, święto Św. Ap. Filipa i Jakuba. Odwiedziny chorych od g. 9.00

  1. W przyszłą niedzielę spotkanie KŻR po Sumie.
  2. . Dla uczczenia 100 rocznicy Objawień Fatimskich w Sulisławicach odbędzie się spotkanie modlitewne przedstawicieli wszystkich parafii naszej Diecezji uroczysta Msza Święta będzie o g.12.00. Bliższe informacje podamy w przyszłą niedzielę. 

 

 

Z okazji 100. Rocznicy Objawień Fatimskich i 300. Rocznicy Koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej zapraszamy na uroczyste Wielbienie z Maryją Królową na Błoniach Jasnogórskich 13 maja o godz. 14:00. Każdy pielgrzym proszony jest o zabranie ze sobą róży. Z przyniesionych róż ułożony zostanie dywan  jako symbol naszej miłości, czci i wierności względem Maryi Królowej. Wraz z Nią chcemy radośnie uwielbić Boga. W programie: Różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego, Msza Święta, której przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki. Po Mszy Świętej rozpocznie się muzyczne Wielbienie z Maryją Królową. Za posługę muzyczną odpowiedzialni są muzycy Inicjatywy Poznańskiego Wielbienia wraz z chórem jubileuszowym i orkiestrą symfoniczną.

Bez kategorii