Strona główna » Bez kategorii » Ogłoszenia duszpasterskie – 23.04.2017r. II Niedziela Wielkanocy – Niedziela Miłosierdzia Bożego

Ogłoszenia duszpasterskie – 23.04.2017r. II Niedziela Wielkanocy – Niedziela Miłosierdzia Bożego

24 kwietnia 2017

II Niedziela  Wielkanocy – Niedziela Miłosierdzia Bożego

  1. Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia, czas modlitwy i ofiary dla ubogich i potrzebujących pomocy.
  2. Przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc dla rodzin w Syrii.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

- w poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

- we wtorek – święto św. Marka Ewangelisty.

- w środę od g 17.00 nabożeństwo światła prowadzi Legion Maryi, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

- w czwartek, 27.04 o g.18.00 Msza Święta za dzieci i osoby podejmujące post  w intencji dzieci.

- w piątek 28.04 o g. 18.00 Msza Święta i Wieczór Uwielbienia

- w sobotę 29 kwietnia  Święto św. Katarzyny Sieneńskiej). W 1999 roku św. Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.

  1.  W nadchodzącą sobotę  modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, ponieważ tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.
  2. Następna niedziela – III niedziela Wielkanocy to Niedziela Biblijna. Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego

 

Błogosławieństwo dzieci

1. Penitencjaria Apostolska w dekrecie z 29 czerwca 2002 roku podała, co następuje: Miłosierdzie Boże zdolne jest przebaczyć najcięższe nawet grzechy, ale czyniąc to skłania wiernych do wzbudzenia w sobie nadprzyrodzonego żalu za własne grzechy, tak że podejmują oni – również z pomocą łaski Bożej – mocne postanowienie, by już więcej nie grzeszyć. Takie duchowe usposobienie pozwala rzeczywiście uzyskać wybaczenie grzechów śmiertelnych, kiedy wierny przyjmuje z pożytkiem sakrament pokuty lub też żałuje za nie przez akt doskonałej miłości bądź doskonałego żalu i postanawia przystąpić jak najprędzej do sakramentu pokuty.

2. Odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami – mogą zyskać ci, którzy w II niedzielę Wielkanocy (uroczystość Bożego Miłosierdzia) z sercem całkowicie wolnym od wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, choćby powszedniego, wezmą udział w pobożnych praktykach ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówią przed Najświętszym Sakramentem publicznie wystawionym, lub przechowywanym w tabernakulum, w jakimkolwiek kościele lub kaplicy, modlitwę «Ojcze nasz» i «Wierzę w Boga», dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego, np. «Miłosierny Jezu, ufam Tobie»15.

Bez kategorii